Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Cel mai bun joc din seria DOOM?

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 01.11.2005
Momentan joc Crysis...e doar un shooter. Nu mi se pare nimic exceptional. Cu camuflajul ala faci juma din joc.
Partea nasoala este ca il joc pe PS, unde e mai greu de pus tinta cu un joystick, dar merge.

Da, Serios Sam e doar kilareala. Atat. Dar e funny. Adica daca tot vrei doar sa omori...ala-i jocul ideal. Avantajul la serios sam este ca harta, terenul (cu anumite exceptii) este destul de mare,adica ai curte unde alerga Posted Image

Edited by tehnics, 18 April 2020 - 07:29.


#20
raduci

raduci

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 20.03.2006
Am terminat Serious Sam de ceva vreme si imi pusesem sperantele in Doom. Cum am terminat si toate seriile Wolfenstein, cu exceptia variantei feministe, si Bioshock, carantina devine tot mai neplacuta :-)

#21
chicharito

chicharito

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 24.11.2015
Doom 3 și Doom 3 Resurrection of Evil au fost și rămân, în opinia mea, cele mai bune. Încă le joc o dată pe an. Posted Image

#22
Invincible

Invincible

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 30.05.2006
Doom 3

Doom 3

#23
willrock252000

willrock252000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 25.02.2011

View Postchicharito, on 06 mai 2020 - 18:54, said:

Doom 3 și Doom 3 Resurrection of Evil au fost și rămân, Ă®n opinia mea, cele mai bune.
Posted Image

Votez si eu pt.ele😎

#24
Horica00

Horica00

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 08.08.2019
Reinvii putin topicul:

Doom 3 si Expansion pack-ul sau !! Cel putin atmosfera din ele, corelata cu spatiile inchise si intunecate, facea toti banii !! Cine a jucat stie despre ce vorbesc Posted Image .
Le-am terminat de vreo 20 de ori fara nicio exagerare. Terminam Ressurection of Evil si in secunda doi reluam jocul principal, atat de tare mi-au placut. Le-am jucat si pe ultimele, dar nu m-au impresionat prea tare. Se simte plecarea lui Carmack de la ID Software, asa cum s-a simtit si preluarea Wolfenstein de catre MachineGames........

#25
Warchild04021975

Warchild04021975

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 27.11.2016

View PostHorica00, on 06 iunie 2021 - 18:22, said:

Reinvii putin topicul:

Doom 3 si Expansion pack-ul sau !! Cel putin atmosfera din ele, corelata cu spatiile inchise si intunecate, facea toti banii !! Cine a jucat stie despre ce vorbesc Posted Image .
Le-am terminat de vreo 20 de ori fara nicio exagerare. Terminam Ressurection of Evil si in secunda doi reluam jocul principal, atat de tare mi-au placut. Le-am jucat si pe ultimele, dar nu m-au impresionat prea tare. Se simte plecarea lui Carmack de la ID Software, asa cum s-a simtit si preluarea Wolfenstein de catre MachineGames........
Pai jocurile ce au urmat dupa Doom 3 ,sunt mai colorate ,mai vioie ,gen primele Quake.Imi  pare un pic absurd sa scoti primele jocuri intunecate si horror ,iar apoi sa continui in polul opus !!! Posted Image Imaginati-va seria Dead Space daca ar lua exemplu de la Doom :):):)

Edited by Warchild04021975, 07 June 2021 - 20:55.


#26
Horica00

Horica00

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 08.08.2019

View PostWarchild04021975, on 07 iunie 2021 - 20:53, said:

Pai jocurile ce au urmat dupa Doom 3 ,sunt mai colorate ,mai vioie ,gen primele Quake.Imi  pare un pic absurd sa scoti primele jocuri intunecate si horror ,iar apoi sa continui in polul opus !!! Posted Image Imaginati-va seria Dead Space daca ar lua exemplu de la Doom Posted ImagePosted ImagePosted Image

Ziceau ei ca au vrut sa se intoarca la ,,origini'', adica la cum au fost primele DOOM in anii '90. Pe scurt, sa impusti tot ce misca fara sa pui prea mult pret pe povestea jocului sau pe alte detalii. Am jucat si DOOM si DOOM 2 (au venit cu BFG Edition), insa nu mi s-au parut cine stie ce. Poate si pentru ca nu le-am prins de noi. Oricum ar fi, sunt niste jocuri lansate intr-o vreme ('93, respectiv '94) in care tehnologia atat permitea. La cat de mult a evoluat industria, am alte pretentii Posted Image !

#27
cristi_74

cristi_74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 05.03.2011

 Horica00, on 08 iunie 2021 - 13:58, said:


Ziceau ei ca au vrut sa se intoarca la ,,origini'', adica la cum au fost primele DOOM in anii '90. Pe scurt, sa impusti tot ce misca fara sa pui prea mult pret pe povestea jocului sau pe alte detalii. Am jucat si DOOM si DOOM 2 (au venit cu BFG Edition), insa nu mi s-au parut cine stie ce. Poate si pentru ca nu le-am prins de noi. Oricum ar fi, sunt niste jocuri lansate intr-o vreme ('93, respectiv '94) in care tehnologia atat permitea. La cat de mult a evoluat industria, am alte pretentii Posted Image !

" La cat de mult a evoluat industria, am alte pretentii Posted Image !" e pe genul:"daca e frumoasa,nu conteaza ca e proasta si o sa-mi manance zilele toata viata!"La mine un joc bun tre sa te tina in fata monitorului,sa uiti de zi si de noapte,sa aiba o poveste,ceva acolo,nu doar grafica.Si inca ceva,nu-mi plac jocurile in care ti se "comanda" ce sa faci gen "Metro" (Artyom fa aia....fa ailalta....de parca se doreste prin jocuri sa ne faca docili si incapabili sa gandim singuri.Fallout 3 ,seria STALKER,Dishonored,seria The Elder Scrolls...........sunt genul meu,evoluezi in joc cum vrei,nu cum ti se spune.Din seria DOOM nu am jucat decat doom 3 si expansionul care au fost bune,de restul nu stiu.Votez Doom 3.

#28
Horica00

Horica00

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 08.08.2019

View Postcristi_74, on 27 iulie 2021 - 11:03, said:

" La cat de mult a evoluat industria, am alte pretentii Posted Image !" e pe genul:"daca e frumoasa,nu conteaza ca e proasta si o sa-mi manance zilele toata viata!"La mine un joc bun tre sa te tina in fata monitorului,sa uiti de zi si de noapte,sa aiba o poveste,ceva acolo,nu doar grafica.Si inca ceva,nu-mi plac jocurile in care ti se "comanda" ce sa faci gen "Metro" (Artyom fa aia....fa ailalta....de parca se doreste prin jocuri sa ne faca docili si incapabili sa gandim singuri.Fallout 3 ,seria STALKER,Dishonored,seria The Elder Scrolls...........sunt genul meu,evoluezi in joc cum vrei,nu cum ti se spune.Din seria DOOM nu am jucat decat doom 3 si expansionul care au fost bune,de restul nu stiu.Votez Doom 3.
Nu la asta ma refeream Posted Image !! Mie imi plac jocurile care ofera cate ceva din toate:atmosfera, actiune, poveste. Return to Castle Wolfenstein, Doom 3, FEAR, Quake,Serious Sam sunt jocurile pe care le voi juca oricand cu placere, desi toate au trecut pragul de 15 ani. Serious Sam a implinit in martie doua decenii, iar RTCW urmeaza sa implineasca in noiembrie. Nu prea se impaca cu Windows 10, altfel le-as instala si rejuca oricand Posted Image ! DOOM-urile alea vechi au fost si ele foarte bune, dar recunosc ca mi-a mai placut mai mult atmosfera tensionata din Doom 3.
Intr-adevar, un joc bun este ala in fata caruia ai sta si 24 din 24. M-am apucat de vreo cateva mai noi, dar pe care nu le-am terminat niciodata. In schimb, m-am apucat acum marti de Doom 3 miercuri de Ressurection of Evil si aseara am terminat Lost Mission (DLC-ul care vine cu varianta BFG Edition). Mai e si seria Wolfenstein. Desi le-am jucat pe toate, ultimele nu mi s-au parut cine stie ce. Prea multa fictiune si prea mult SF. Pe Youngblood n-am pus inca mana si nici nu stiu cand si daca am s-o fac.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate