Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

LAPTOP MSI GF63 8RC Drop Frames

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
AndreiNix

AndreiNix

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 10.04.2020
Am un laptop MSI GF63 8RC. Am probleme cu drop frame-uri in orice joc. indiferent de cat de praf e jocul sau grafica lui. drop frame uri mari pana la 3fps odata la 2 minute. Initial se incalzea foarte tare am crezut ca e de la asta. dar am schimbat voltajul la cpu si gpu si nu se mai incalzeste... Ce poate fi? De la versiunea de drivere? Problema e ca windows 10 (singurul compatibil cu laptopul) da update la drivere automatic indiferent de ce setari sau cat umblu eu in registrii... orice sfat ajutor va rog..

#2
pinguinul666

pinguinul666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,710
  • Înscris: 06.10.2015
Da, e posibil!

Pe windows joci?

Fa=i update la windows - dar lasa-l sa termine complet!

INAINTE de update- dezinstaleaza complet driverele placii grafice!
Fa update, si reinstaleaza drivere (mai) noi!

Vezi apoi ce se intampla!

Eu am acelasi laptop si e super inclusiv in Linux, cu CrosOver - joc orice sista ff bine la capitolul temperatura!

Edited by pinguinul666, 10 April 2020 - 23:55.


#3
AndreiNix

AndreiNix

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 10.04.2020

 pinguinul666, on 10 aprilie 2020 - 23:55, said:

Da, e posibil!

Pe windows joci?

Fa=i update la windows - dar lasa-l sa termine complet!

INAINTE de update- dezinstaleaza complet driverele placii grafice!
Fa update, si reinstaleaza drivere (mai) noi!

Vezi apoi ce se intampla!

Eu am acelasi laptop si e super inclusiv in Linux, cu CrosOver - joc orice sista ff bine la capitolul temperatura!

Am instalat driverele cele mai noi.. windows ul e updatat.. le am instalat si pe cele recomandate am reinstalat si windows ul de cateva ori :(( si 7 si 8 nu ma lasa.. Sa trec pe Linux?? Tu de ce il folosesti? Ai avut vreodata windows 10? sau dropframe uri?

#4
AndreiNix

AndreiNix

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 10.04.2020
In caz ca cineva gaseste postarea. Problema era de la HDD. Am luat un SSD dar ar fi mers si cu un alt HDD. Acum nu mai am porbleme

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate