Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Oare se supără Dumnezeu pentru măsurile pe care le-am luat?

* - - - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
41 replies to this topic

#19
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
Sigur ca inchiderea e o masura disproportionata a regimului klaunist. Este imposibil sa nu deconteze tampenia... :) pai alte institutii de ce sunt deschise, iar bisericile nu? Ca asa le-a sugerat nou legat papal al stapanului?

View Postradunic, on 01 aprilie 2020 - 10:30, said:

1. aici e un forum public. Accesul e liber 100% indiferent cui crede cineva că se adresează.
2. parcă erau peste 90% ortodocși în țara asta, deci sînt 90% șanse ca pacopaco1967 să fie ortodox.
Procentele tale sunt neverosimile... Paco e doar un hulitor obraznic. :)

#20
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostDude_2nd, on 07 aprilie 2020 - 06:07, said:

Procentele tale sunt neverosimile... Paco e doar un hulitor obraznic. Posted Image
Sunt hulitor al obraznicilor, al ucigasilor, al mincinosilor. Din pacate cand cazi in troaca porcilor nu ai cum sa nu te murdaresti .
Daca stapanirile vin de la Dumnezeu inseamna ca e de acord cu masurile de acum. Eu nu concep ca un Creator de 3 ori sfant sa ucida ca in codru copii si femei insarcinate laolalta cu dementii. Daca oamenii sunt "turma" lui , atunci se face vinovat cu ce se hraneste aceasta turma. Nimeni iubitor cu turma nu isi duce oitzele in lanul stropit cu pesticide. Ci le fereste cu atentie. Oitzele nu stiu sa deosebeasca hrana buna de cea toxica. Rolul pastorului e sa fie atent cu ce le hraneste. Eu hulesc pe acel pastor ce isi invinovateste oitele ca au fugit in lanul stropit cu otrava.

Edited by pacopaco1967, 07 April 2020 - 09:35.


#21
Corl

Corl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 11.04.2006
Dar daca te uiti live la slujba nu se pune ?

#22
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostDude_2nd, on 07 aprilie 2020 - 06:07, said:

Sigur ca inchiderea e o masura disproportionata a regimului klaunist. Este imposibil sa nu deconteze tampenia... Posted Image pai alte institutii de ce sunt deschise, iar bisericile nu? Ca asa le-a sugerat nou legat papal al stapanului?


Nu Iohannis a inchis bisericile, ci Dumnezeu. Oamenii cu Dumnezeu trebuie sa-si regleze conturile, daca vor ca bisericile sa fie redeschise, nu cu stapanirea!

#23
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View PostDude_2nd, on 07 aprilie 2020 - 06:07, said:

Paco e doar un hulitor obraznic. Posted Image
Subscriu. Posted Image

#24
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postmario_bril, on 07 aprilie 2020 - 19:57, said:

Subscriu. Posted Image
Mai, voi aveti probleme cu persoana mea ? Nu pot sa stranut si hopa , toti sariti cu gura pe mine. In loc sa ma tot judecati, nu ar fi mai bine sa va scoateti barna din propriul ochi ? Asa face un crestin cum faceti voi ? Sunt ferm convins ca un crestin adevarat in veci nu va face ce faceti voi. Posted Image

#25
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postpacopaco1967, on 07 aprilie 2020 - 20:30, said:

Mai, voi aveti probleme cu persoana mea ? Nu pot sa stranut si hopa , toti sariti cu gura pe mine. In loc sa ma tot judecati, nu ar fi mai bine sa va scoateti barna din propriul ochi ? Asa face un crestin cum faceti voi ? Sunt ferm convins ca un crestin adevarat in veci nu va face ce faceti voi. Posted Image

Paco, nu poti vorbi de barna altuia, fara sa te gandesti mai intai la a ta.

#26
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View Postpacopaco1967, on 07 aprilie 2020 - 20:30, said:

Mai, voi aveti probleme cu persoana mea ? Nu pot sa stranut si hopa , toti sariti cu gura pe mine. In loc sa ma tot judecati, nu ar fi mai bine sa va scoateti barna din propriul ochi ? Asa face un crestin cum faceti voi ? Sunt ferm convins ca un crestin adevarat in veci nu va face ce faceti voi. Posted Image

Arată-l tu pe un altul de pe această arie, care să-l blasfemieze pe Dumnezeu mai mult decât o faci tu! :yes:

#27
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostDorel666, on 07 aprilie 2020 - 20:55, said:


Paco, nu poti vorbi de barna altuia, fara sa te gandesti mai intai la a ta.
Mai, am si eu pacatele mele dar nu arunc cu noroi in altii sa le tot amintesc ca sunt pacatosi din cale afara. Omul e pacatos si zace in pacatosenie, dar sa vezi unul din asta ce ma tot agaseaza de parca e sfantul sfintilor . . . . parca e de rasul curcilor.
Inteleg sa ma mustre un sfant, dar e de neacceptat sa ma mustre  o lichea , un veleitar, un mincinos, un inselator . . . . stii tu la ce ma refer. Uite, spre exemplu , tu nu m-ai atacat niciodata , nu m-ai facut in fel si chip, cum ciraccii astia care se cred sfinti ma tot hartuiesc . Nici ateii nu fac asa ceva, insa sunt o clasa speciala de "sfinti" care tooot timpul cu gura pe altii .

View Postheart_of_ice, on 07 aprilie 2020 - 23:58, said:

Arată-l tu pe un altul de pe această arie, care să-l blasfemieze pe Dumnezeu mai mult decât o faci tu! Posted Image
Eu hulesc pe ucigas indiferent ca isi zice dumnezeu. Pai daca esti sfant si dumnezeu pe deasupra, dai porunci pacatosilor pe care nu le respecti nici tu ? Ce fel de dumnezeu esti ? (nu pe tine te acuz ).

#28
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postpacopaco1967, on 08 aprilie 2020 - 08:23, said:

Mai, am si eu pacatele mele dar nu arunc cu noroi in altii sa le tot amintesc ca sunt pacatosi din cale afara. Omul e pacatos si zace in pacatosenie, dar sa vezi unul din asta ce ma tot agaseaza de parca e sfantul sfintilor . . . . parca e de rasul curcilor.
Inteleg sa ma mustre un sfant, dar e de neacceptat sa ma mustre  o lichea , un veleitar, un mincinos, un inselator . . . . stii tu la ce ma refer. Uite, spre exemplu , tu nu m-ai atacat niciodata , nu m-ai facut in fel si chip, cum ciraccii astia care se cred sfinti ma tot hartuiesc . Nici ateii nu fac asa ceva, insa sunt o clasa speciala de "sfinti" care tooot timpul cu gura pe altii .


Faptele apostolilor 14:22 întărind sufletele ucenicilor. El îi îndemna să stăruiască în credinţă şi spunea că în Împărăţia lui Dumnezeu trebuie să intrăm prin multe necazuri.

Luca 6:22 Ferice de voi când oamenii vă vor urî, vă vor izgoni dintre ei, vă vor ocărî şi vor lepăda numele vostru ca ceva rău, din pricina Fiului omului!

#29
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View Postpacopaco1967, on 08 aprilie 2020 - 08:23, said:

Mai, am si eu pacatele mele dar nu arunc cu noroi in altii sa le tot amintesc ca sunt pacatosi din cale afara. Omul e pacatos si zace in pacatosenie


Eu hulesc pe ucigas indiferent ca isi zice dumnezeu. Pai daca esti sfant si dumnezeu pe deasupra, dai porunci pacatosilor pe care nu le respecti nici tu ? Ce fel de dumnezeu esti ? (nu pe tine te acuz ).

A avea unele păcate e una, însă a-ți face un obicei din a-i la mumu' la Dumnezeu cu fiecare ocazie și a-i da p(a)ula la supt... nu mai este vorba despre unele păcate, ci despre BLASFEMIE GRAVĂ la adresa Creatorului, a Tatălui Ceresc! :angry:

Creatorul este dătătorul vieții și El este singurul în măsură să le i-a viața creaturilor care nu respectă normele Lui sfinte și drepte! Și oricum, nu ești tu în măsură să-ți dai cu părerea! :angry:

Edited by heart_of_ice, 08 April 2020 - 12:36.


#30
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postheart_of_ice, on 08 aprilie 2020 - 12:34, said:

A avea unele păcate e una, însă a-ți face un obicei din a-i la mumu' la Dumnezeu cu fiecare ocazie și a-i da p(a)ula la supt... nu mai este vorba despre unele păcate, ci despre BLASFEMIE GRAVĂ la adresa Creatorului, a Tatălui Ceresc! Posted Image

Creatorul este dătătorul vieții și El este singurul în măsură să i-a viața creaturilor care nu respectă normele Lui sfinte! Nu ești tu în măsură să-ți dai cu părerea! Posted Image
Dragule, vad ca nu itelegi ce spun. Eu am spus ca unui ucigas care isi zice dumnezeu ii dau mumu si altele. Deci acelui dumnezeu ucigas din biblie eu ii dau ceva sa-mi suga.
Dar sunt sigur suta la mie ca adevaratul Tata ceresc nu a ucis absolut pe nimeni si nu a dat porunci de ucideri.
Daca eu ma insel atunci ma duc fericit in neant. Pana atunci voi spurca toti dumnezeii mincinosi si ucigasi cu Paula mea.

#31
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postpacopaco1967, on 08 aprilie 2020 - 12:39, said:

Dragule, vad ca nu itelegi ce spun. Eu am spus ca unui ucigas care isi zice dumnezeu ii dau mumu si altele. Deci acelui dumnezeu ucigas din biblie eu ii dau ceva sa-mi suga.
Dar sunt sigur suta la mie ca adevaratul Tata ceresc nu a ucis absolut pe nimeni si nu a dat porunci de ucideri.
Daca eu ma insel atunci ma duc fericit in neant. Pana atunci voi spurca toti dumnezeii mincinosi si ucigasi cu Paula mea.

Paco, eu mi-as controla limbajul. Ca Dumnezeu vegheaza si vei da socoteala pentru orice vorba  necugetata.

#32
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostDorel666, on 08 aprilie 2020 - 12:42, said:


Paco, eu mi-as controla limbajul. Ca Dumnezeu vegheaza si vei da socoteala pentru orice vorba  necugetata.
Am libertate data de Tatal din ceruri. Pentru ca vreau ca sa-mi ierte pacatele findca pana acum m-am crezut fara pacat. Findca va iubi mai mult celui care i se va ierta mai mult. Posted Image

#33
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postpacopaco1967, on 08 aprilie 2020 - 12:46, said:

Am libertate data de Tatal din ceruri. Pentru ca vreau ca sa-mi ierte pacatele findca pana acum m-am crezut fara pacat. Findca va iubi mai mult celui care i se va ierta mai mult. Posted Image

Romani 6:1 Ce vom zice dar? Să păcătuim mereu ca să se înmulţească harul?

#34
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostDorel666, on 08 aprilie 2020 - 12:57, said:


Romani 6:1 Ce vom zice dar? Să păcătuim mereu ca să se înmulţească harul?
Stai, staaaai. Vreau sa spun ca e vorba de mine. Eu nu il poti iubi daca nu am parte de iertare. Si ca sa fii iertat trebuie sa te simti cu adevarat pacatos. Eu unul nu ma simt pacatos in comparatie cu toti aia despre care spunea ca sunt sfinti, si cel mai important, ma simt mai sfant decat acel dumnezeu ucigas. Posted Image

#35
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postpacopaco1967, on 08 aprilie 2020 - 13:19, said:

Stai, staaaai. Vreau sa spun ca e vorba de mine. Eu nu il poti iubi daca nu am parte de iertare. Si ca sa fii iertat trebuie sa te simti cu adevarat pacatos. Eu unul nu ma simt pacatos in comparatie cu toti aia despre care spunea ca sunt sfinti, si cel mai important, ma simt mai sfant decat acel dumnezeu ucigas. Posted Image

1 Corinteni 6:11 Şi aşa eraţi unii din voi! Dar aţi fost spălaţi, aţi fost sfinţiţi, aţi fost socotiţi neprihăniţi în Numele Domnului Isus Hristos şi prin Duhul Dumnezeului nostru.

1 Corinteni 14:33 căci Dumnezeu nu este un Dumnezeu al neorânduielii, ci al păcii, ca în toate Bisericile sfinţilor.

2 Corinteni 7:1 Deci, fiindcă avem astfel de făgăduinţe, preaiubiţilor, să ne curăţim de orice întinăciune a cărnii şi a duhului şi să ne ducem sfinţirea până la capăt, în frica de Dumnezeu.

Efeseni 2:19 Aşadar, voi nu mai sunteţi nici străini, nici oaspeţi ai casei, ci sunteţi împreună-cetăţeni cu sfinţii, oameni din casa lui Dumnezeu,

1 Corinteni 1:2 către Biserica lui Dumnezeu care este în Corint, către cei ce au fost sfinţiţi în Hristos Isus, chemaţi să fie sfinţi, şi către toţi cei ce cheamă în vreun loc Numele lui Isus Hristos, Domnul lor şi al nostru:

Evrei 10:10 Prin această „voie” am fost sfinţiţi noi, şi anume prin jertfirea trupului lui Isus Hristos, o dată pentru totdeauna.

#36
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,359
  • Înscris: 23.05.2003
Oare se supără Dumnezeu pentru măsurile pe care le-am luat?

Cind mai aveti intrebari d'astea existentiale asimilati poza de mai jos si va trece. Sper...

Attached File  reminder.jpg   50.37K   7 downloads

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate