Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 [email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 

Oare se supără Dumnezeu pentru măsurile pe care le-am luat?

* - - - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
41 replies to this topic

#37
Gabbes

Gabbes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 16.03.2009
E adevarat ca Dumnezeu a lasat ca autoritatile (noastre) sa ia asemenea masuri. Pentru pacatele noastre (zic eu). Dar asta nu inseamna ca noi putem sa stam asa si sa le acceptam fara nici un fel de impotrivire, atat timp cat masurile acestea ne ingradesc dreptul de a merge la biserica. Totul pana la credinta. Trebuie sa luptam pentru credinta noastra (aia care mai e), ca altfel ne ateisesc de tot. De fapt asta e si scopul lor. A celor care au pus la cale toate acestea. Ca da, nu e nimic la nimereala, ci tot ce se intampla e bine ticluit. Vad ca nici macar afara in curtea bisericii nu ne mai lasa sa ne ducem. Pe ce motiv? Extrapoland, ajung la concluzia ca de acum incolo nu ne vor lasa nici sa ne impartasim sau sa sarutam icoanele. Pai e dreptul nostru. Cine vrea, poate sa nu mai faca aceste lucruri de frica virusului. De Dumnezeu trebuie sa ne temem, nu de boli. Nu El ne ajuta sa trecem peste necazuri? Incepe sa se simta prigoana. Ne prigonesc practic. Cred ca ocultele sunt extaziate. Nici macar comunistii nu au reusit asta. Cred ca se invart in mormant. Ce or spune (de acolo de unde sunt): cum, noi ne-am chinuit atata si nu am reusit sa inchidem bisericile in zeci de ani, iar acestia din 2020 le-au inchis imediat, printr-un edict?? Socant! Apocalipsa incepe sa se implineasca pas cu pas. Cum vom mai nega Biblia? Va fi chiar greu sa negi ce scrie acolo pentru ca se implineste deja! Mai ales Apoc. cap. 13!!!

#38
BasculantaSexy

BasculantaSexy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 09.12.2019
🤣 jeesus, take the wheel.

Deci dumnezo trimite virusul si tot el se supara ca ne apăram de virus.

#39
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,501
  • Înscris: 22.12.2015
Religia crestina a devenit irelevanta o data cu Pandemia, din simplul motiv ca apriori doar 0,2 % credeau cu adevarat in Sfanta Scriptura.
Dumnezeu si mantuitorul Isus Hristos ne-au parasit findca coruptia noastra morala endemica I-au facut sa fie indiferenti de propria creatie.

#40
BasculantaSexy

BasculantaSexy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 09.12.2019
Iisus...la ortodocsi

#41
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,501
  • Înscris: 22.12.2015
Duhovnicii care in ultimii ani au devenit precum negustorii de porumbei din Templu...poarta la randul lor o mare vina. Deoarece si-au vandut sufletele in favoarea   banului, materialismului si a placerilor trupesti. O data cu Pastele, enoriasii au simtit cum asa zisa deznadejde a preotilor era generata doar de aspectul material al problemei...fiind bisericele inchise, nu a mai venit banutul ca de obicei. Deci, totul s-a rezumat la gheseft.
In rest, nimic altceva...înainte de Pandemie oricum bisericele erau mai mult închise prin centrul capitalei când ieșeam eu seara de la munca, de multe ori am fost nevoit sa merg la catolici.
De ce nu sta permanent deschisă ca la catolici, dacă tot e casa făurită in cinstea lui Dumnezeu ? Fiindcă, popa cu X6 de fapt nu-l interesa nici negru sub unghie ca eu vroiam sa ma închin la ora aia, importante sunt doar zilele când vin mulți enoriași și curge banul.

E o biserica lângă Institutul de Matematica de pe Dacia care era permanent închisă. Dar in fata casei parohiale trona BMW-ul X6 de ultima generație ! La intrare erau afișate doar tarifele la nunti, botezuri și înmormântări. Cam asta a ajuns BOR in ziua de azi, o instituție la fel de nociva precum cea a fariseilor.

Edited by doxan, 10 May 2020 - 16:10.


#42
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostGabbes, on 10 mai 2020 - 15:24, said:

E adevarat ca Dumnezeu a lasat ca autoritatile (noastre) sa ia asemenea masuri. Pentru pacatele noastre (zic eu). Dar asta nu inseamna ca noi putem sa stam asa si sa le acceptam fara nici un fel de impotrivire, atat timp cat masurile acestea ne ingradesc dreptul de a merge la biserica. Totul pana la credinta. Trebuie sa luptam pentru credinta noastra (aia care mai e), ca altfel ne ateisesc de tot. De fapt asta e si scopul lor. A celor care au pus la cale toate acestea. Ca da, nu e nimic la nimereala, ci tot ce se intampla e bine ticluit. Vad ca nici macar afara in curtea bisericii nu ne mai lasa sa ne ducem. Pe ce motiv? Extrapoland, ajung la concluzia ca de acum incolo nu ne vor lasa nici sa ne impartasim sau sa sarutam icoanele. Pai e dreptul nostru. Cine vrea, poate sa nu mai faca aceste lucruri de frica virusului. De Dumnezeu trebuie sa ne temem, nu de boli. Nu El ne ajuta sa trecem peste necazuri? Incepe sa se simta prigoana. Ne prigonesc practic. Cred ca ocultele sunt extaziate. Nici macar comunistii nu au reusit asta. Cred ca se invart in mormant. Ce or spune (de acolo de unde sunt): cum, noi ne-am chinuit atata si nu am reusit sa inchidem bisericile in zeci de ani, iar acestia din 2020 le-au inchis imediat, printr-un edict?? Socant! Apocalipsa incepe sa se implineasca pas cu pas. Cum vom mai nega Biblia? Va fi chiar greu sa negi ce scrie acolo pentru ca se implineste deja! Mai ales Apoc. cap. 13!!!

Inchiderea bisericilor este doar un semn, un mare semn. Se vor redeschide si lumea va curge puhoi in ele... pana cand lui Ilie i se va taia capul.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate