Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 

Istoric preturi carburant

- - - - -
  • Please log in to reply
152 replies to this topic

#145
relu11051

relu11051

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,279
  • Înscris: 02.05.2008
Doar de curiozitate de la care MOL ai pus motorina extra cu 6.83 ca aia standard e atat pe unde am umblat eu azi

#146
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,085
  • Înscris: 16.10.2018

View Postrelu11051, on 04 iulie 2023 - 20:12, said:

Doar de curiozitate de la care MOL ai pus motorina extra cu 6.83 ca aia standard e atat pe unde am umblat eu azi
Cred că de la oricare, ba poți lua chiar cu 1 leu mai puțin litrul, depinde de ce card partener ai. Uite cum e la mine:

Aia standard era azi 6.73 iar cu reducerea aia mai scazi ceva, nu știu cât că nu am băgat niciodată standard, bag doar premium.

Azi, simplă vs premium:

#147
relu11051

relu11051

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,279
  • Înscris: 02.05.2008

View Post_R_A_D_U, on 04 iulie 2023 - 20:08, said:

Ok, cum zici tu, dar, până una alta, vorba aia - trăiește clipa! Păi băbăiatule, să bagi motorină extra de la mol cu 6.83 nu e de colea. Bine, am cardul cela cu reducerea de doojdăbani la kil + punctele duble la alimentare cu motorină extra... Revenind la subiect, nu simțeam chestia asta cu morina mai ieftina dacă nu mă întreba băiatul de la benzinărie: o cafă, sandwich, ceva, nu doriți, să mai dăm jos din punctele ălea că prea aveți multe?

Ca să fac o aroganță la faza cu mâncarea, am zis, nu-mulțumesc! Poate dacă aveam mașină electrică... Am luat o cafeas-o savurez pe drum și, pe cai!

N-ai specificat nimic de reducere pe puncte sau alte beneficii...sau cel putin eu nu am inteles asta. Eu ma refeream de pretul afisat la statie. Eu azi am trecut pe langa statii din Bucuresti, Ilfov si pretul STANDARD pentru motorina varia de la 6.73 la 6.83 lei pe litru
Oricum e un pret mai mic fata de acum un an cand era aprox 10 lei aia STANDARD dar mult mai mare fata de acum cateva luni cand scazuse pe la 6 lei chiar si sub.
Sa nu uitam ca pretul benzina / motorina are legatura cu pretul barilului de petrol, care acum este iar jos.
https://www.globalin...ernationala.htm

Edited by relu11051, 04 July 2023 - 21:25.


#148
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,085
  • Înscris: 16.10.2018
Prețul afișat e una, prețul plătit e alta. La cel afișat ai dreptate.

Edited by _R_A_D_U, 04 July 2023 - 21:31.


#149
relu11051

relu11051

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,279
  • Înscris: 02.05.2008
Nu am alimentat azi deci... iar eu la puncte stau prost mai nou ca deh alimentez 1 plin si la 2 luni... mai nou baga EV km la greu unde pretul pe km este imbatabil. Ca sa ajung la pret egal ar trebui ca masina cealalta sa cosnume cam 1.5 l/100km ceea ce nu e cazul

#150
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,085
  • Înscris: 16.10.2018
Pentru prețul ăla mic la km ai plătit în plus la cumpărarea ev dar asta e altă discuție. Ai panouri fv?

#151
relu11051

relu11051

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,279
  • Înscris: 02.05.2008
Fata de ICE am platit in plus vreo 7.000 de eur dar am si alte dotari deci ... Nu am inca panouri dar am in plan sa pun astept sa dispara pomenile electorale ca sa platesc un pret corect.

#152
Punter

Punter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,217
  • Înscris: 24.07.2022
stie cineva de ce in norvegia variaza pretul din scurt si din senin(in alte tari ramane nemodificat)?

#153
FlapJack7

FlapJack7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.02.2023

View PostPunter, on 25 august 2023 - 19:15, said:

stie cineva de ce in norvegia variaza pretul din scurt si din senin(in alte tari ramane nemodificat)?
Așa e și în Germania.
Aici se știe că dimineața e mai scump ca seara.
Probabil are legătură cu raportul cerere/ofertă.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate