Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Stapanirile si dregatoriile lumesti.

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
762 replies to this topic

#721
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postpenticostalul, on 28 mai 2020 - 22:21, said:

Uite aici un model:
"Doamne, mai da-i Tu lu' Klausache inca fo sase case, sa-i ajunga!"

Ce altceva? Posted Image
Posted Image
Sfintia ta... m-ai spart... pe langa faptu ca mi-ai facut zua buna... Posted Image


serios vorbind, rugaciunea pt Klaunis ar trebui sa aiba ca tema tot cele sese case dintre care una in Miami Posted Image, insa supt o cu totu si cu totu alta forma ca s nu blasfemiezi. Posted Image

View PostSilika, on 28 mai 2020 - 21:45, said:

Sa te rogi ca mai marii nostri sa ia intotdeauna cele mai bune decizii pentru poporul roman.

Mai ales in perioada asta a pandemiei, unde e nevoie de masuri delicate, in directia aceasta m-am dus in ceea ce ii priveste pe ei.
da... cele mai bune decizii in sensu distrugeii tarii si a poporului ei... Posted Image dupe cum bine ai vazut de treijdeani incoace, dar te-ai obijnuit cu statusu. Posted Image

cat despre masuri... s-au vazut masurile satanice: inchiderea bisericilor asa cum au facut cei mai nemernici atei din historie. in timp ce, conducatorii decentzi le-au lasat deschise, vezi Bulgaria, si totusi sunt mult in urma noastra ca numar de cazuri. Posted Image
da... te-a ascultat Dumnezeu de minune: in loc sa deie bani pt dotarea spitalelor, ei faceau ca milogii campanii de donatzii din partea populatiei si dadeau bani la militie pt achizitionarea softurilor de recu faciala. iar pt ministeru propagandei, gogole si facebuci, alte contracte grase pt eliminarea vocilor incomode care criticau. este inceputu interzicerii vanzarii si cumpararrii spirituale... tu insa mai roaga-te, ca apoi o sa inceapa si cu masacrele... Posted Image ai ales partea buna a historiei, ce sa zic... Posted Image
si Imparatu, sta la use ca un cershetor, ca voi nu-L mai vreti. voi vreti economie mondiala, globalizare, ordinea noua de tip neonazist cu imparatii ei mascarici, etc... bani si prosperitate sa iasa... Posted Image

Edited by Dude_2nd, 29 May 2020 - 06:23.


#722
Silika

Silika

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,869
  • Înscris: 14.08.2006

View PostDude_2nd, on 29 mai 2020 - 06:17, said:

da... cele mai bune decizii in sensu distrugeii tarii si a poporului ei... Posted Image dupe cum bine ai vazut de treijdeani incoace, dar te-ai obijnuit cu statusu. Posted Image

cat despre masuri... s-au vazut masurile satanice: inchiderea bisericilor asa cum au facut cei mai nemernici atei din historie. in timp ce, conducatorii decentzi le-au lasat deschise, vezi Bulgaria, si totusi sunt mult in urma noastra ca numar de cazuri. Posted Image
da... te-a ascultat Dumnezeu de minune: in loc sa deie bani pt dotarea spitalelor, ei faceau ca milogii campanii de donatzii din partea populatiei si dadeau bani la militie pt achizitionarea softurilor de recu faciala. iar pt ministeru propagandei, gogole si facebuci, alte contracte grase pt eliminarea vocilor incomode care criticau. este inceputu interzicerii vanzarii si cumpararrii spirituale... tu insa mai roaga-te, ca apoi o sa inceapa si cu masacrele... Posted Image ai ales partea buna a historiei, ce sa zic... Posted Image
si Imparatu, sta la use ca un cershetor, ca voi nu-L mai vreti. voi vreti economie mondiala, globalizare, ordinea noua de tip neonazist cu imparatii ei mascarici, etc... bani si prosperitate sa iasa... Posted Image

Frate Dude, Scriptura spune sa te rogi, nu sa comentezi toata ziua ce fac si ce nu fac. Asta e pe raspunderea lor.

3. Lucrul acesta este bun si bine primit inaintea lui Dumnezeu, Mantuitorul nostru


Cum le citesti mereu pe dos... inca este un mister pentru mine.  Posted Image

Neatza. Posted Image

#723
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostSilika, on 29 mai 2020 - 06:42, said:

Frate Dude, Scriptura spune sa te rogi, nu sa comentezi toata ziua ce fac si ce nu fac. Asta e pe raspunderea lor.

3. Lucrul acesta este bun si bine primit inaintea lui Dumnezeu, Mantuitorul nostru


Cum le citesti mereu pe dos... inca este un mister pentru mine.  Posted Image

Neatza. Posted Image

vie Imparatia Ta...

asta e rugaciunea credinciosilor.
tot ce trece peste, fiind in conflict de interese cu aceasta, vine de la (Cel) Rau. Posted Image

neatza SILIKA. Posted Image

arunca la gunoi doctrina idolatrizanta a sistemului satanic a acestei lumi. :nonobad:

Edited by Dude_2nd, 29 May 2020 - 06:45.


#724
Silika

Silika

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,869
  • Înscris: 14.08.2006

View PostDude_2nd, on 29 mai 2020 - 06:44, said:


vie Imparatia Ta...

asta e rugaciunea credinciosilor.
tot ce trece peste, fiind in conflict de interese cu aceasta, vine de la (Cel) Rau. Posted Image

neatza SILIKA. Posted Image

Vie imparatia ta e una, rugaciunea pentru mai marii tai e alta. Ambele le gasesti "promovate" in Scriptura. Deci lasa vrajeala cu ce vine de la cel rau, ca nu stii tu d-astea. Posted Image

#725
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostSilika, on 29 mai 2020 - 06:46, said:

Vie imparatia ta e una, rugaciunea pentru mai marii tai e alta. Ambele le gasesti "promovate" in Scriptura. Deci lasa vrajeala cu ce vine de la cel rau, ca nu stii tu d-astea. Posted Image
sa-i ia dracu ... :D

rugaciunile pt mascarici sunt invalidate de rugaciunea pt Imparatie. Intelegi, ca ti-am esplicat de mult incompatibilitatea.  Sau poate nu... o voi face maine, din nou. :)

#726
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostSilika, on 29 mai 2020 - 06:46, said:

Vie imparatia ta e una, rugaciunea pentru mai marii tai e alta. Ambele le gasesti "promovate" in Scriptura.
= curvie cu lumea/imparatii pamantului. Posted Image

similitudinea e clara: precum nu poti avea doua femei simultan, nu poti servi la doi stapani... sau? :)

Edited by Dude_2nd, 29 May 2020 - 22:12.


#727
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
SILIKA? :)

esti?


online?  :)

#728
Silika

Silika

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,869
  • Înscris: 14.08.2006
In treacat. Posted Image

Sunt bizzy. Posted Image

#729
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
e Ziua Domnului. ia o pauza. :)

#730
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View PostDude_2nd, on 30 mai 2020 - 16:38, said:

e Ziua Domnului. ia o pauza. :)

Mai știi, poate s-a apucat Silika să păzească Sabatul, să vadă și el cum e, și ne trombonește pe noi că e bizzy?! 😂😂

#731
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postheart_of_ice, on 30 mai 2020 - 19:33, said:

Mai știi, poate s-a apucat Silika să păzească Sabatul, să vadă și el cum e, și ne trombonește pe noi că e bizzy?! ����
da... creca e tare greu sa iei o pauza... Posted Image

SILIKA? :)

#732
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014

View PostDude_2nd, on 27 iunie 2020 - 07:31, said:

Sfintia voastra
mai am o singura intrebare la S-voastra, dupe care va las: considerati ca Botnitza impusa prin leje e un accesoriu sanitar vital pt fraieri... pardon:cetateni  , sau e doar un exercitiu de manipulare grosolana din partea slugilor plantate acilea ce servesc Heara, ca pregatire pt instalarea acelui semn  autentic al Hearei, ca parte a Programului Romania Educata(prin mue, educatie sexuala obligatorie si botnitza,...samd) ?

solicit raspuns scris la aceasta interpelare.
Dudimea Voastră, onorata Tarla, doamnelor si domnilor,

Casa poci sa razpunz la aceasta intrebare, mai intai e musai sa amintesc, cu umilință, onoratei audiente o ilustratie din sport: un surfer, oricât ar fi el de indraznet si competent nu poate face nimic fara un val. Daca valul se napusteste spre mal, surferul poate pluti cu maiestrie pe deasupra lui si pe sub el si poate incanta privirile tuturor celor care, cu invidie, privesc fascinati miscarile lui sinuoase.
Daca surferul nu are val, nu-si poate atinge sub nicio forma scopul.
Acum, desigur, un val poate fi provocat in mod artificial, intr-o piscină. Dar acesta ar fi un spectacol pentru gugustiuci.
Toti surferii se pregatesc pentru Marele Val.

In '89, Iliescu a prins valul. Desigur ca el si Gashca se pregatisera bine dar nu aveau un val. In tot estul Europei aveau loc miscari de trupe impresionant dirijate si cu rezultate spectaculoase, numai Romania traia in inertie, habarnism si supusenie deplina. Iliescu fierbea. Dar a venit si ceasul lui. Printr-o miscare neinspirata Securitatea s-a legat de Tokes, sa-l ducă p'asta nu stiu unde-n praznic pe pustii. Desigur ca aia aveau si ei dreptatea lor, s-a vazut mai tarziu ce poama era pastorul protestant. Securitatea a actionat destul de profesionist insa pastorul a reusit sa adune cateva zeci de oameni in jurul casei lui. Clinciul era destul de penibil. Era o chestiune bisericeasca in care in mod normal Securitatea nici nu avea ce cauta sa-l mute ea cu forta pe Tokes intr-un sat. Lumea s-a adunat din ce in ce mai multă și restul este istorie. Pentru ca Iliescu a considerat ca este valul lui. Si l-a prins.

La treizeci de ani de la caderea comunismului in toate tarile Europei de Est, intr-o alta tara comunista apare un virus. Nu vreau sa ma aventurez sa afirm ca el a fost produs acolo, habar n-am. Dar cred ca, pe masura ce valul a crescut, baietii au considerat cu cale sa-l prinda. Si au declansat nebunia. Sunt convins ca masurile luate in intreaga lume sunt disproportionate in raport cu pericolul. Sunt convins ca se face un experiment pe noi. Ce fel de experiment? Nu ma duce mintea, nu am date suficiente sa-mi pot forma o parere. Dar nu-i cred. Iar Botnita e parte integranta din Experiment. Si multe scartaie. Probabil in 4-5 ani vom pricepe ce au urmarit, de fapt, baietii.

Nu mi-a parut rau ca a cazut Ceausescu si clica lui. Chiar daca i-au urmat comunistii din esalonul 2. Mai mult de-atat n-am putut, ca natiune. Mi-a parut rau doar ca au murit oameni degeaba. Pentru experimentele lor cu teroristii.
Nici acum nu-mi pare rau decat de faptul ca mor oameni nevinovati. Cei bolnavi grav care nu au loc in niste spitale goale dar rezervate pentru covizi. Si cei care vor muri de foame din pricina experimentului lor. Si care nu-s putini.

Edited by penticostalul, 27 June 2020 - 10:34.


#733
criztu

criztu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,298
  • Înscris: 03.09.2002

View Postpenticostalul, on 27 iunie 2020 - 10:32, said:

In '89, Iliescu a prins valul. Desigur ca el si Gashca se pregatisera bine dar nu aveau un val. In tot estul Europei aveau loc miscari de trupe impresionant dirijate si cu rezultate spectaculoase, numai Romania traia in inertie, habarnism si supusenie deplina.

vai in ce desene animate traiesti..

Ceausescu a pupat mana la Banca Mondiala(guvernu planetar) in 1971. |
Pe chestia asta el a fost botezat intr-o religie foarte 'oatza. a fost facut Mare Cavaler in Ordinul Baii al Reginei Angliei.
sa-ti explic ce inseamna Ordinul Baii. baie = botez. nastere.
deasupra Ordinului Baii e doar Ordinul Garterului, care e legamantul. garter = latz, cerc, cuvant tradus in babilonia neamurilor ca "curcubeu".

Ceausescu a fost facut geniu intre genii - astea nu sunt cuvinte de pozie - geniu inseamna demon, zeitate, nascator. cu alte cuvinte, ctitor de neam, far calauzitor.
sper ca nu e nevoie sa-ti explic ce inseamna farul. e purtatorul luminii.
Deci ceashka era practic investit cu puteri mari. era Parinte al Natiunii. toate odele alea care i se ridicau, sunt simboluri de iti punea mintea pe moatze.

In 1989 insa, Ceashka s-a dus in Iran sa ia de la aia petrol, desi Iranu era sub embargo. A fost executat pt tradare. Tradare nu impotriva "popoului roman" ci impotriva mainii care ii fusese pusa in cap.
Pt neamuri, la televizor, a fost regizata o poveste: domle, un preot, a strans din buci si a adunat lumea in juru lui, securitatea, armata, neputiincioase, popou s-a imburzuluit si a scuturat jugul asupririi.
astea sunt pt cine trage pe nas asa ceva.

Intai se concepe planul: vom face asa.
Apoi se concepe o poveste pt neamuri, un desen animat care neamurile il trag pe nas: dom'le, popou s-a trezit si a scuturat jugul. poieti.

asa si cu covrigu, intai se concepe planul, ce va fi facut.
apoi e facuta o poveste, un val, cum ii zici tu, in care sa se inece necredinciosii.
nu valul inalta fiara peste neamuri, gloate, ostiri si limbi.
ci fiara loveste, si produce un efect in neamuri, gloate, ostiri si limbi - valul. valul e efectul loviturii, iar nu lovitura e efectul valului..
imi pare rau penti, n-am ce sa-ti fac, nu po sa te las cu mintea incrucisata de desene animate..

#734
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014
Si io, care ma temeam si ma intrebam singur daca n-o dau cumva in conspirationism... :D
Daca-i asa, m-am mai linistit.

#735
criztu

criztu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,298
  • Înscris: 03.09.2002

View Postpenticostalul, on 27 iunie 2020 - 11:04, said:

Si io, care ma temeam si ma intrebam singur daca n-o dau cumva in conspirationism... Posted Image
Daca-i asa, m-am mai linistit.

pai stii cine e Petre Roman? ta'su e Ernő Neuländer - sefu directiei politice a armatei, educatie cultura si propaganda, etc. etc. adus pe tancuri de sovietici in 1945, si redenumit in acte Valter Roman, nevasta-sa Hortensia Vallejo, din Spania fatuca.
Deci tu spui "Iliescu si gashka s-au pregatit mult".
Pai deci cand revolutia democratica si de eliberare de sub jugul bla bla, o face fi'su lu ta'su, ce pregatire?
Acestia sunt celule de control, ca sistemul nervos intr-un corp. 99.9% din corpul tau e carne, apa, prostii. Fara sistemu nervos, care controleaza totu, te pisi pe ea de apa, carne, muschi, piele, oase, sunt degeaba toate.

Io daca eram Ceashka, il kilaream pe Iliexu. nu-l lasam, nu dupa ce-a jucat cu mine cerculete.
De ce crezi tu ca l-a scos Ceashka pe Iliexu din zacusca? l-a ginit ca e manusha in care era un pumn grozav, pe care nu putea sa-l muste. Daca il atingea pe Iliexu, isi lua pumnu in mecla. nu putea sa-l casapeasca, deci si-a facut cruce cu limba'n gura si a scuipat in san, cu nadejdea ca daca il scoate din colectiv, n-o sa aiba pe cine sa se bazeze la o adica. Ceashka nu era prea perspicac, dupa cum iti poti da seama.
Deci Iliexu nu "s-a pregatit".
Iliexu i-a fost balanganit deasupra capului lu Ceashka pana in ultima clipa. fa pe nebunu, si cu aceasta sabie te voi reteza, te voi arunca la pamant, voi face sa iasa din tine un foc, te voi face scrum pe pamant, sa se minuneze regii pamantului de ce ti-am facut cu putere mare si semne mari si brat de fier si mare teroare.
deci la fel si Klaunis, in tzeasta lui e undeva foarte bine pitita, o mufa, in care e infipt un cablu, prin care vorbeste fiara. o masca de carne prin care se exprima nimicitoru.
pe Silviu Brucan cum crezi ca-l chema de fapt din nastere? Saul Bruckner. ne tinea prelegeri de cum sa fim liberi, la porctv..


Edited by criztu, 27 June 2020 - 11:28.


#736
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postpenticostalul, on 27 iunie 2020 - 10:32, said:

Dudimea Voastră, onorata Tarla, doamnelor si domnilor,

Casa poci sa razpunz la aceasta intrebare, mai intai e musai sa amintesc, cu umilință, onoratei audiente o ilustratie din sport: un surfer, oricât ar fi el de indraznet si competent nu poate face nimic fara un val. Daca valul se napusteste spre mal, surferul poate pluti cu maiestrie pe deasupra lui si pe sub el si poate incanta privirile tuturor celor care, cu invidie, privesc fascinati miscarile lui sinuoase.
Daca surferul nu are val, nu-si poate atinge sub nicio forma scopul.
Acum, desigur, un val poate fi provocat in mod artificial, intr-o piscină. Dar acesta ar fi un spectacol pentru gugustiuci.
Toti surferii se pregatesc pentru Marele Val.

In '89, Iliescu a prins valul. Desigur ca el si Gashca se pregatisera bine dar nu aveau un val. In tot estul Europei aveau loc miscari de trupe impresionant dirijate si cu rezultate spectaculoase, numai Romania traia in inertie, habarnism si supusenie deplina. Iliescu fierbea. Dar a venit si ceasul lui. Printr-o miscare neinspirata Securitatea s-a legat de Tokes, sa-l ducă p'asta nu stiu unde-n praznic pe pustii. Desigur ca aia aveau si ei dreptatea lor, s-a vazut mai tarziu ce poama era pastorul protestant. Securitatea a actionat destul de profesionist insa pastorul a reusit sa adune cateva zeci de oameni in jurul casei lui. Clinciul era destul de penibil. Era o chestiune bisericeasca in care in mod normal Securitatea nici nu avea ce cauta sa-l mute ea cu forta pe Tokes intr-un sat. Lumea s-a adunat din ce in ce mai multă și restul este istorie. Pentru ca Iliescu a considerat ca este valul lui. Si l-a prins.

La treizeci de ani de la caderea comunismului in toate tarile Europei de Est, intr-o alta tara comunista apare un virus. Nu vreau sa ma aventurez sa afirm ca el a fost produs acolo, habar n-am. Dar cred ca, pe masura ce valul a crescut, baietii au considerat cu cale sa-l prinda. Si au declansat nebunia. Sunt convins ca masurile luate in intreaga lume sunt disproportionate in raport cu pericolul. Sunt convins ca se face un experiment pe noi. Ce fel de experiment? Nu ma duce mintea, nu am date suficiente sa-mi pot forma o parere. Dar nu-i cred. Iar Botnita e parte integranta din Experiment. Si multe scartaie. Probabil in 4-5 ani vom pricepe ce au urmarit, de fapt, baietii.

Nu mi-a parut rau ca a cazut Ceausescu si clica lui. Chiar daca i-au urmat comunistii din esalonul 2. Mai mult de-atat n-am putut, ca natiune. Mi-a parut rau doar ca au murit oameni degeaba. Pentru experimentele lor cu teroristii.
Nici acum nu-mi pare rau decat de faptul ca mor oameni nevinovati. Cei bolnavi grav care nu au loc in niste spitale goale dar rezervate pentru covizi. Si cei care vor muri de foame din pricina experimentului lor. Si care nu-s putini.
Sfintia voastra, ma declar intru totu totului tot multumit de acest raspuns. Posted Image

ps: Iliexu = omu americanilor, desi ne-a prostit porcpaganda porctevista ca ar fi fost a rusilor. Posted Image

View Postcriztu, on 27 iunie 2020 - 11:16, said:

pai stii cine e Petre Roman? ta'su e Ernő Neuländer - sefu directiei politice a armatei, educatie cultura si propaganda, etc. etc. adus pe tancuri de sovietici in 1945, si redenumit in acte Valter Roman, nevasta-sa Hortensia Vallejo, din Spania fatuca.
Deci tu spui "Iliescu si gashka s-au pregatit mult".
Pai deci cand revolutia democratica si de eliberare de sub jugul bla bla, o face fi'su lu ta'su, ce pregatire?
Acestia sunt celule de control, ca sistemul nervos intr-un corp. 99.9% din corpul tau e carne, apa, prostii. Fara sistemu nervos, care controleaza totu, te pisi pe ea de apa, carne, muschi, piele, oase, sunt degeaba toate.

Io daca eram Ceashka, il kilaream pe Iliexu. nu-l lasam, nu dupa ce-a jucat cu mine cerculete.
De ce crezi tu ca l-a scos Ceashka pe Iliexu din zacusca? l-a ginit ca e manusha in care era un pumn grozav, pe care nu putea sa-l muste. Daca il atingea pe Iliexu, isi lua pumnu in mecla. nu putea sa-l casapeasca, deci si-a facut cruce cu limba'n gura si a scuipat in san, cu nadejdea ca daca il scoate din colectiv, n-o sa aiba pe cine sa se bazeze la o adica. Ceashka nu era prea perspicac, dupa cum iti poti da seama.
Deci Iliexu nu "s-a pregatit".
Iliexu i-a fost balanganit deasupra capului lu Ceashka pana in ultima clipa. fa pe nebunu, si cu aceasta sabie te voi reteza, te voi arunca la pamant, voi face sa iasa din tine un foc, te voi face scrum pe pamant, sa se minuneze regii pamantului de ce ti-am facut cu putere mare si semne mari si brat de fier si mare teroare.
deci la fel si Klaunis, in tzeasta lui e undeva foarte bine pitita, o mufa, in care e infipt un cablu, prin care vorbeste fiara. o masca de carne prin care se exprima nimicitoru.
pe Silviu Brucan cum crezi ca-l chema de fapt din nastere? Saul Bruckner. ne tinea prelegeri de cum sa fim liberi, la porctv..

Attachment Ion-Ilescu-si-Elena-Ceausescu.jpgAttachment 38857-original.jpgAttachment 019.Vacanta-pentrecuta-in-Moldova-1976_(1).jpgAttachment Ion_Iliescu_in_1976,_holiday_with_Ceausescu.jpg
Critzimea voastra,

si de aceasta interpelare la raspunsu la interpelare ma declar cu totu si cu totu multumit. Posted Image

ps:  porctv.  genial! Posted Image

Edited by Dude_2nd, 27 June 2020 - 11:52.


#737
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014
Uite Dude aici un gest frumos:

https://basilica.ro/...agPp_oFU8QZKl5Q

Nu?

#738
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View Postpenticostalul, on 23 august 2020 - 23:55, said:

Uite Dude aici un gest frumos:

https://basilica.ro/...agPp_oFU8QZKl5Q

Nu?

:roflmao:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate