Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA, a dat teapa de 1...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )
 Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune

Roka Residence Doamna Ghica
 Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.

charger "laptop de muzeu"...
 apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...

Pret zugravit
 

Dacia Spring - prima electrica Dacia

* * * * - 16 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
16566 răspunsuri în acest subiect

#16561
aridan

aridan

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 322
  • Înscris: 13.08.2008
E pentru ambele că nu se exclud reciproc. Semnele se văd ușor că au vopsea reflectorizantă. Cu pietonii în negru e mai greu.

#16562
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.001
  • Înscris: 06.09.2004

View Postaridan, on 09 mai 2024 - 16:40, said:

... Cu pietonii în negru e mai greu.
Si, daca mai sunt si africani...

Editat de isr2002, 09 mai 2024 - 19:54.


#16563
S3by

S3by

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 477
  • Înscris: 28.04.2007

View Postpexic, on 09 mai 2024 - 14:40, said:

nu e pt vazut pietoni ci pt vazut semnlele de circulatie ;)

Si farul din stanga de ce ar bate mult pe contrasens ? Banda mea este luminata pe jumatate .

#16564
cristi1806

cristi1806

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 470
  • Înscris: 17.09.2021

View Postpexic, on 09 mai 2024 - 14:40, said:

nu e pt vazut pietoni ci pt vazut semnlele de circulatie Posted Image
DA,in fine ,ne contrazicem pe detalii acum...Din punctul meu de vedere ce este de securitate primeaza si ,cand e vb de "vazut" in ordine este securitatea celor din masina si a celor de pe carosabil.
Orice obstacol de pe carosabil ,pe marginea din dreapta ,poate creea pbl daca este mobil ,adica se poate misca sau sch directia de deplasare : o bicicleta ,o caruta ,pieton ,animale salbatice ,etc.
Apoi vin semnele...Nu toate semnele de circulatie sunt esentiale (de ex cel care anunta punct de informare ,parcare,etc).Si pt multe mai vezi si cand ajungi acolo ,ca urmeaza o succesiune de curbe,ca o intersectie,etc.
Altele sunt redundante ,cum ar fi depasirea interzisa ca mai ai eventual si o linie continua trasata pe asfalt
Si oricum ,la cat se fura sau distruge ori la cum se ingrijesc la noi DN (unde natura "ia fata" sau deterioreaza marcajele) nu par a fi o prioritate pt nimeni asa ca noi controlam ce putem si anume masina noastra ,sa avem faruri care bat cum trebuie.
Si la ce faruri are Springul aproape ca ma amuza sa aud ca-i orbim pe altii :)

#16565
blanc

blanc

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 663
  • Înscris: 07.04.2005
Salutare, am o curiozitate: cat era de încărcată bateria când v-ați luat mașina de la dealer atunci când ați cumparat-o? Mulțumesc.

#16566
pin_73

pin_73

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 952
  • Înscris: 03.10.2010
Springul l-am luat incarcat (l-a incarcat dealerul) dar asta a fost in 2022. Anul trecut am luat Tesla cu 15%. Cica nu mai au voie sa le transporte pe vapor incarcate mai mult de jumatate. Mi-au dat un voucher sa incarc dar nu l-am folosit (inca).

#16567
Moon_Fire

Moon_Fire

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.408
  • Înscris: 14.11.2005
Pai nici nu vin incarcate pe vapor mai mult de jumatate din baterie. 50% e recomandarea pentru orice baterie sa fie incarcate pentru depozitare pe termen lung.
Diferenta o face faptul ca reprezentanta Dacia ti-o incarca ei pe cand la Tesla e alta abordare.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 3

0 membri, 3 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate