Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 

In atentia administratotului SOFTPEDIA !

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#1
dan74mm

dan74mm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,136
  • Înscris: 16.03.2006
Hi !
Am un site si am facut redirectare de forum catre  forumul SOFTPEDIA ! Nu e voie ?  Mi-a scris un membru ca s-ar putea sa nu am voie ! Lamuriti-ma si daca e problema ... modific redirectarea, dar .. eu am crezut ca fac un lucru bun  :mellow:  . Asta pt ca , parerea mea este ca cine vrea un sa intre pe un forum COOL unde gasesti raspunsuri la aproape orice intrebare, nimic nu e mai potrivit decat SOFTPEDIA ! ce drecu ... fac si reclama pe gratis  :console: Daca nu e voie ..... no problem numa sa-mi spuneti ! editat

Edited by Rares_Pintea, 16 March 2006 - 18:33.


#2
Rares_Pintea

Rares_Pintea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 401
  • Înscris: 18.11.2004
am editat post-ul tau  deoarece :
- publicitatea e interzisa
- nu e nici o redirectare
- site-ul este unul de warez
- ai gresit aria , incearca la Feedback sau eventual PM la admini , desi cred ca o sa-si piarda timpul degeaba

Edited by Rares_Pintea, 16 March 2006 - 18:34.


#3
aolex

aolex

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,829
  • Înscris: 06.12.2004
nu vad de ce nu ar fi voie cu link-uri, sunt atatea persoane care au un link catre softpedia.

#4
BOGraphics

BOGraphics

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 656
  • Înscris: 24.11.2005
tot legat de linkuri...... eu am pe site-ul meu o rubrica "Resurse" unde am mai multe linkuri catre site-uri cu resurse (evident) in domeniul meu de activitate...... deci nu e nici o lege care sa nu-mi dea voie da?

#5
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

View PostBOGraphics, on Mar 16 2006, 19:28, said:

tot legat de linkuri...... eu am pe site-ul meu o rubrica "Resurse" unde am mai multe linkuri catre site-uri cu resurse (evident) in domeniul meu de activitate...... deci nu e nici o lege care sa nu-mi dea voie da?

Link catre ceva poate sa dea oricine... at least asa cred :)

#6
JImara

JImara

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 24.11.2005
eu sunt utilizatorul care a spus ca nu e voie sa directionezi de pe site-ul tau pe softpedia. asta pentru ca tu faceai directionarea din meniul tau principal ceea ce poate crea asocieri nedorite. link-uri catre alte site-uri/forum-uri se pot pune si nimeni nu interzice asta, insa se pun doar intr-o categorie special creata pentru asta care cel mai des se numeste LINK-uri.

daca insa obtii acordul administratorilor acestui forum sa faci redirectionare din meniul site-ului tau ........

#7
goblenro

goblenro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 973
  • Înscris: 13.06.2005

View PostJImara, on Mar 17 2006, 15:20, said:

eu sunt utilizatorul care a spus ca nu e voie sa directionezi de pe site-ul tau pe softpedia. asta pentru ca tu faceai directionarea din meniul tau principal ceea ce poate crea asocieri nedorite. link-uri catre alte site-uri/forum-uri se pot pune si nimeni nu interzice asta, insa se pun doar intr-o categorie special creata pentru asta care cel mai des se numeste LINK-uri.

daca insa obtii acordul administratorilor acestui forum sa faci redirectionare din meniul site-ului tau ........

:huh: profund
Baietii de la softpedia sa faca plangere sa se scoata linkurile catre site-ul lor.
Dar nu...mai bine microsoft-ul sau mai stiu eu care sa stea sa raspunda la solicitari daca pot sa imi pun link catre ei  :w00t:

#8
JImara

JImara

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 24.11.2005
da, goblenro, asa se face. ii scrii frumos mail domnului bill gates si il intrebi daca este de acord sa faci trimitere catre site-ul microsoft din MENIUL PRINCIPAL AL SITE-ULUI TAU. este vorba de etica profesionala aici.

#9
aolex

aolex

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,829
  • Înscris: 06.12.2004
da-ne tu adresa de mail a lui bill gates si ii scriu, ca sa te simti tu implinit. pana atunci, daca nu vrea link, nu are decat sa isi scoata site-ul de pe net, nu are ce sa imi faca! etica profesionala...

#10
goblenro

goblenro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 973
  • Înscris: 13.06.2005

View PostJImara, on Mar 17 2006, 16:19, said:

da, goblenro, asa se face. ii scrii frumos mail domnului bill gates si il intrebi daca este de acord sa faci trimitere catre site-ul microsoft din MENIUL PRINCIPAL AL SITE-ULUI TAU. este vorba de etica profesionala aici.

:roflmaofast:
din MENIUL PRINCIPAL AL SITE-ULUI MEU pun link la cine vrea muschiul meu ca de aia e site-ul meu si etica profesionala probabil ar avea o logica daca as copia continutul celor de la softpedia...dar ca le pun un link ar trebui sa fie mandri.

apropo...daca am un domeniu www.xxx.xxx cu un milion de vizitatori zilnic ...si ma apuca dracii intr-o zi si vreu sa renunt la miliardele care le scot de pe urma acelui site si pe prima pagina pun doar un banner mare cu softpedia...oare sa ii intreb inainte pe admini daca am voie?:D

Na ca ti-am vizitat si SAITUL  ...chiar ai cerut voie lu Billy sa pui pe PRIMA PAGINA A SITE-ULUI TAU banner si link catre LIVE?  chiar ma induci in eroare si in loc sa iti vizitez site-ul am vazut ce frumos lucreaza baietii de la microfost

Edited by goblenro, 17 March 2006 - 16:36.


#11
JImara

JImara

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 24.11.2005
domnule goblenro. ti-am spus si iti mai repet. link-ul de pe site-ul meu se afla in cadrul unui text si NU IN MENIUL PRINCIPAL. observi vreo diferenta sau vrei neaparat sa ti-o explic?

#12
aolex

aolex

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,829
  • Înscris: 06.12.2004
hai sa nu ne certam. link-ul are voie sa fie oriunde, nu exista meniu principal. meniul principal este acel meniu pe care il folosesti tu mai des, pe care il consideri principal :).

#13
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
singurul lucru care te poate face sa ai griji pe cap e daca iti arogi drepturi legate de acel nume, fara sa le ai. de exemplu sa treci la parteneri link-ul spre un site care nu iti este partener si tot asa..

#14
dan74mm

dan74mm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,136
  • Înscris: 16.03.2006

View Postgoblenro, on Mar 17 2006, 16:39, said:

:roflmaofast:
din MENIUL PRINCIPAL AL SITE-ULUI MEU pun link la cine vrea muschiul meu ca de aia e site-ul meu si etica profesionala probabil ar avea o logica daca as copia continutul celor de la softpedia...dar ca le pun un link ar trebui sa fie mandri.

apropo...daca am un domeniu www.xxx.xxx cu un milion de vizitatori zilnic ...si ma apuca dracii intr-o zi si vreu sa renunt la miliardele care le scot de pe urma acelui site si pe prima pagina pun doar un banner mare cu softpedia...oare sa ii intreb inainte pe admini daca am voie?:D

Na ca ti-am vizitat si SAITUL  ...chiar ai cerut voie lu Billy sa pui pe PRIMA PAGINA A SITE-ULUI TAU banner si link catre LIVE?  chiar ma induci in eroare si in loc sa iti vizitez site-ul am vazut ce frumos lucreaza baietii de la microfost
=====================================================================
goblenro ,  JUUUUUUUURRRRRRRR ca esti tareee ! Un simt al umorului mai mult decat dezvoltat, spirit revolutionar ( fara oameni de astia fratilor ...... ar fi mai saraca planeta baah... ) si mai mult decat atat e in stare sa-i si traga un picior lui Bill Gates, taman in in locul pe care se sprijina cand ia masa  :D !
Mersi de ajutor fratioare !  :console:  da totusi ma ajuta cineva si cu site-ul meu !?!?!  www.dan74mm.as.ro

#15
.ral:cr

.ral:cr

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,591
  • Înscris: 16.07.2004
cu ce sa te ajutam? e jale siteul.

#16
JImara

JImara

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 24.11.2005

Quote

goblenro , JUUUUUUUURRRRRRRR ca esti tareee ! Un simt al umorului mai mult decat dezvoltat, spirit revolutionar ( fara oameni de astia fratilor ...... ar fi mai saraca planeta baah... ) si mai mult decat atat e in stare sa-i si traga un picior lui Bill Gates, taman in in locul pe care se sprijina cand ia masa biggrin.gif !
Mersi de ajutor fratioare ! console.gif da totusi ma ajuta cineva si cu site-ul meu !?!?! www.dan74mm.as.ro

deci, dragilor administratori de la softpedia, sunteti siguri ca ati dori sa va asociati cu dan74mm sau cu superbul sau site?

Edited by JImara, 18 March 2006 - 14:33.


#17
aolex

aolex

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,829
  • Înscris: 06.12.2004
cred ca esti un pic confuz... link catre un site nu inseamna afiliere! este vorba de pura apreciere!

#18
jimara revolution

jimara revolution

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 19.03.2006
nu am zis afiliere, aolex

am zis ASOCIERE

si diferenta dintre acesti termeni este mica dar foarte semnificativa pentru ca ceea ce am spus un pic mai sus sa aiba un pic alt sens

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate