Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

plsssssss ajutatima sunt in pom

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
smmileyy2002

smmileyy2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 15.03.2006
uitati cum arata dupa ijnstalare, nu reusesc sa le corectez, cum fac? aici este eroarea:

http://www.marcotexi...talog/index.php

unde mai pot gasi alte versiuni asemanatoare , care sa fie aprosimatv lafel cu aceasta pls....... ajutatima

:worthy:  :worthy:  :worthy:  :worthy:

#2
cosminnuss

cosminnuss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,352
  • Înscris: 21.10.2005
Incearca sa folosesti "output buffering" si anume: ob_start() si ob_end_flush().

#3
smmileyy2002

smmileyy2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 15.03.2006

View Postcosminnuss, on Mar 16 2006, 11:35, said:

Incearca sa folosesti "output buffering" si anume: ob_start() si ob_end_flush().


mai pe intelesul unui biet om.... pls.....  :worthy:  :worthy:

#4
cosminnuss

cosminnuss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,352
  • Înscris: 21.10.2005
foloseste manualul de la php.net: functia ob_start

#5
smmileyy2002

smmileyy2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 15.03.2006

View Postcosminnuss, on Mar 16 2006, 12:39, said:

foloseste manualul de la php.net: functia ob_start

unde gasesc respectiva functie in ce fisier, multumesc pentru tot  :worthy:  :worthy:  :worthy:

#6
cosminnuss

cosminnuss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,352
  • Înscris: 21.10.2005
tu ai ceva idee de php sau de programare? daca nu, ar trebui sa te apuci sa citesti niste carti.

PS. Functia vine cu PHP-ul. A fost implementata in PHP4

#7
smmileyy2002

smmileyy2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 15.03.2006

View Postcosminnuss, on Mar 16 2006, 13:20, said:

tu ai ceva idee de php sau de programare? daca nu, ar trebui sa te apuci sa citesti niste carti.

PS. Functia vine cu PHP-ul. A fost implementata in PHP4

am citit cate ceva, deci trebuie sa imi isntalez pe calc php,mymsql? pentru ca tot ce am facut am facut pe serverul pe care am gazduit siteul, am nevoie de ajutor ajutama si pe mine te implor raman dator pls......

:worthy:  :worthy:  :worthy:

#8
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
dar daca nu stii asta atunci inseamna ca nu cauti pe cineva care sa te ajute ci pe cineva care sa ti-l instaleze. ;)

sunt slabe sanse acum, in timpul zilei. spune-ne de ce e asa urgent, poate isi face careva timp...

#9
smmileyy2002

smmileyy2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 15.03.2006

View Postzuppy, on Mar 16 2006, 13:34, said:

dar daca nu stii asta atunci inseamna ca nu cauti pe cineva care sa te ajute ci pe cineva care sa ti-l instaleze. ;)

sunt slabe sanse acum, in timpul zilei. spune-ne de ce e asa urgent, poate isi face careva timp...

pentru ca practic serviciul meu depinde de magazinasu asta, si daca nu reusesc sa-l fac sunt un om terminat
:death:

va rog ajutatima pls................  :worthy:  :worthy:  :worthy:

#10
cosminnuss

cosminnuss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,352
  • Înscris: 21.10.2005
nu trebuie sa instalezi nimik pe calculatorul tau. Foloseste serverul pe care ai siteul gazduit caci trebuie sa aiba totul instalat (php, mysql etc.)

nu prea inteleg care e  faza cu "viata mea depinde de siteul asta". Cum ai ajuns sa te incurci cu programarea (php-ul) daca nu ai idee de ea?

Edited by cosminnuss, 16 March 2006 - 13:47.


#11
smmileyy2002

smmileyy2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 15.03.2006

View Postcosminnuss, on Mar 16 2006, 13:47, said:

nu trebuie sa instalezi nimik pe calculatorul tau. Foloseste serverul pe care ai siteul gazduit caci trebuie sa aiba totul instalat (php, mysql etc.)

nu prea inteleg care e  faza cu "viata mea depinde de siteul asta". Cum ai ajuns sa te incurci cu programarea (php-ul) daca nu ai idee de ea?

e mai complicat ideea este ca trebuie sa instalez magazinasu asta, ca peurma de configurat si incarcat produse ma descurc da nu imi iese instalarea, si chiar jobu meu depinde de magazinasu asta , ajutatima va rog........  :worthy:  :worthy:  :worthy:

#12
cosminnuss

cosminnuss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,352
  • Înscris: 21.10.2005
deci ai php-ul pe serverul gazda. Foloseste functiile de mai sus. La inceputul si la sfarsitul scripturilor trebuie sa le folosesti. Citeste documentatia de mai sus.

#13
smmileyy2002

smmileyy2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 15.03.2006

View Postcosminnuss, on Mar 16 2006, 14:02, said:

deci ai php-ul pe serverul gazda. Foloseste functiile de mai sus. La inceputul si la sfarsitul scripturilor trebuie sa le folosesti. Citeste documentatia de mai sus.

adica sa scriu functia respectiva in fiecare  pagina a siteului scrisa in php? va implor ajutatima  :worthy:  :worthy:  :worthy:

#14
cosminnuss

cosminnuss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,352
  • Înscris: 21.10.2005
mai! Ideea este sa nu faca output decat la sfarsit de tot. Sa nu arunce nimic spre browser pana nu se ruleaza totul deoarece ai headere care sunt trimise dupa ce se face output.

Poti folosi functiile respective la inceputul paginii si la sfarsit, sau, in loc sa faci asa, stochezi totul intr-o variabila si faci output dupa ce ai tot contentul

de curiozitate, ai intrat pe linkul de mai sus?

#15
smmileyy2002

smmileyy2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 15.03.2006

View Postcosminnuss, on Mar 16 2006, 14:29, said:

mai! Ideea este sa nu faca output decat la sfarsit de tot. Sa nu arunce nimic spre browser pana nu se ruleaza totul deoarece ai headere care sunt trimise dupa ce se face output.

Poti folosi functiile respective la inceputul paginii si la sfarsit, sau, in loc sa faci asa, stochezi totul intr-o variabila si faci output dupa ce ai tot contentul

de curiozitate, ai intrat pe linkul de mai sus?


da am intrat da nu prea am inteles prea mult :(, si timpu se scurge offffffffffff :((

ajutor pls  :worthy:  :worthy:  :worthy:

#16
cosminnuss

cosminnuss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,352
  • Înscris: 21.10.2005
ce timp se scurge? pana cand?

#17
smmileyy2002

smmileyy2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 15.03.2006

View Postcosminnuss, on Mar 16 2006, 14:38, said:

ce timp se scurge? pana cand?

maine de dimineatza ar trebui sa incep sa bag produse in baza de date, daca nu e de rau :(( , asta e viata naspha

plsss ajutama plssssssssssssssssss   :worthy:  :worthy:  :worthy:

#18
cosminnuss

cosminnuss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,352
  • Înscris: 21.10.2005
mi-e imposibil sa te ajut asa, de la distanta, fara codul in fatza

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate