Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 

Jean claude van damme vs chuck norris vs arnold schwarzenegger

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

Poll: Care actor v-a placut cel mai mult ? (40 member(s) have cast votes)

Care actor v-a placut mai mult?

  1. Chuck norris (8 votes [20.00%] - View)

    Percentage of vote: 20.00%

  2. Jean claude van damme (5 votes [12.50%] - View)

    Percentage of vote: 12.50%

  3. Arnold schwarzenegger (27 votes [67.50%] - View)

    Percentage of vote: 67.50%

Vote Guests cannot vote

#55
Sabinatu

Sabinatu

    Never give up, never surrender

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.06.2011

View Postkarax, on 27 ianuarie 2020 - 16:56, said:

uitandu-ne inapoi la filmele copilariei care dintre cei trei v-a placut cel mai mult? argumentati de ce

Doar atât:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/kKJ3A-2_0V4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#56
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View Postadisz, on 27 ianuarie 2020 - 18:33, said:

Ale cui filmele copilariei?

ale celor ce au prins acele filme. cei ce erau copii cand au aparut aceste filme. sau dupa '90 la noi.

View Posthellmarvel, on 27 ianuarie 2020 - 19:02, said:

In materie de martial ARTIST, VanDamme ii bate la cur pe toti, are cele mai kino secvente de lupta (poate doar Jet Li sa se mai apropie). In comparatie cu el, toti ailalti par niste amatori care stiu si ei niste "scheme" (mai ales Ciac, dar si mai dihai Segal), ma doare-n cur ce campioni pe unde au fost. Mai era unu', Don "The Dragon" Wilson, cu o față care cerea pumni, care a facut un soi de cariera in filme ca cica fusese nus' ce campion la karate. Il mai tine minte careva pe Dudikoff?

Atita doar, JVCD e un actor... slab. Ultimul film cu el care merita vazut e Time Cop, dupa care se vede ca a ruginit si kakaratist. Dintre ceilalti, doar Bruce Willis stie sa joace, Stallone si Schwarzenegger sint (au fost) doar actori care prind la plebe.

toti au fost campioni de cate ceva. l-am prins pe don the dragon wilson. avea cateva filme bune.
michael dudikoff..il stiu cum sa nu , am vazut american ninja....

#57
Un-ZeU

Un-ZeU

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,791
  • Înscris: 23.09.2011
Un actor bun joaca in toata ''marja' de filme ,actiune ,comedie sf-uri  etc. arnold le-a facut pe toate chiar mai mult .spre deosebire de cei 2care au jucat in general doar in filme cu batai.
Dupa voturi cei 2 abea fac jumatate din voturile pt Arnold. perfect corect.

#58
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
pai asta ziceam ca l-am vazut pe arnold si in filme mai de familie asa. desi si acelea au avut ceva scene de batai nu s-au concentrat pe asta.

#59
Rockyy

Rockyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 24.01.2010
Toti sunt slabi la jocul actoricesc. Arnold a fost slab la multe filme de comedie in care nu trebuia sa-si arate muschii, dar cu filmul Terminator a intrat in istorie.

1) Arnold
2) Sylvester
3) sau penultimul loc Van Damme. El a fost cel mai slab.
4) Chuck Norris este bun doar pentru glumele despre el. Nu imi place fata lui. Parere personala.

Edited by Rockyy, 28 January 2020 - 19:11.


#60
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
nici mie nu mi-a placut chuck norris :)

eu i-as clasa asa

1 stalone clar pe primul loc ( a avut filme bune, rocky , rambo )
2. van damme si arnold - cam la acelasi nivel, mie mi-a placut van damme mai mult, scenele de lupta destul de bune... iar arnold in terminator a avut doar o replica :))

#61
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
daca esti fan mai mult al efectelor speciale alegi arnold. daca vrei bataie alegi van damme. care asta a fost pe bune practicant de arte martiale.

#62
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 29.01.2016
Mi-am adus aminte de inca 2 filme bunicele ale lui Van Damme :
Legionarul
Lion Heart - a fost primul film pe care l-am vazut in 1991 pe video-ul Funai luat de ai mei.
Mai vazusem filme pe caseta la un vecin in 1989 si 1990, in special cu Cichi (alea chinezesti cu maestri betivi) si cu Ceac (Delta Force parca), dar si Commando cu Arnold, care a foat cel mai uau pentru un copil la acea varsta - actiune prin oras, lupta, bataie, pistoale, urmariri cu masini, etc.
Primele casete video au fost cu Tom si Jerry, vazute tot la un vecin, prin 1987-1988. Erau ceva uau la acel moment, fiind primul contact cu video-ul.

Edited by Magicwisewolf, 28 January 2020 - 21:32.


#63
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
pe video imi amintesc ca am vazut si robocop , nu mai stiu care din ele

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate