Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Convertit sistem de navigați...

Nu am sunet pe hdmi

Întrebare alunita

Schimbare tabla acoperis
 Trotineta Bolt cu reducere de 3 lei

Aragaz cu plita pe gaz si cuptor ...

Cablu FFC

Poco F6/F6 Pro
 Scurgere catre hazna

De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...
 salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€

ICC/ICM soft monitorizare si cont...
 

Legarea unui monitor secundar la un head unit Android.

  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Bună ziua, scriu acest topic în numele unui vecin. Acesta deține o unitate Android instalată în locul cd playerului original pe un WV Passat b6. S-a mai achiziționat un monitor de tetieră + emițător și receptor wireless însă ecranul nu se conectează de fel la unitate, niciuna din cele 2 , nici head unitul nici monitorul de tetieră nu fac vreun gest cum că ar exista măcar o tentativă de conectare. Întrebarea mea este, este posibilă legarea interfeței la ecran sau nu? Electricianul ce a legat emițătorul Wifi la head unit l-a legat la video out (noi după asta ne-am luat când s-a dat comanda) însă acesta nu pare să funcționeze. Head unitul are un branding Silver strong cu număr model ac82xx(core x4) iar modelul de ecran este
https://www.emag.ro/...ASABEgLEkPD_BwE
Vă mulțumesc.

#2
avv15

avv15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 02.05.2008
La cum arata monitorul ala se poate lega la unitatea Android doar prin cablu, daca are aceasta iesire RCA. Mirrorlink ala se refera la faptul ca poti sa te conectezi cu telefonul wireless la ecran, in teorie, daca are si unitatea aia wi-fi ar trebui sa existe vreo aplicatie care sa il faca sa mearga.

#3
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,314
  • Înscris: 13.03.2017
Pai ala este cuvantul cheie - aplicatie (software)
Daca la una din scule (posibil ambele) lipseste softul VIVO (video in video out) nu prea poti face mare lucru

#4
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008

 avv15, on 27 ianuarie 2020 - 14:32, said:

La cum arata monitorul ala se poate lega la unitatea Android doar prin cablu, daca are aceasta iesire RCA. Mirrorlink ala se refera la faptul ca poti sa te conectezi cu telefonul wireless la ecran, in teorie, daca are si unitatea aia wi-fi ar trebui sa existe vreo aplicatie care sa il faca sa mearga.
Am încercat și pe direct cu RCA și cu cablul lui wifi.Nu pot să-mi dau seama de unde e problema.

#5
avv15

avv15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 02.05.2008
Vezi si tu ce aplicatie de telefon vrea monitorul ala extern pentru mirrorlink si instaleaz-o pe head-unit, asta daca stie mirrorlink prin wireless, altfel nu ai ce sa ii faci.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate