Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 

Actori/Actrite fara talent dar cu cariera (nepotism)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#19
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006

 daniMMM, on 25 ianuarie 2020 - 13:26, said:

Asa pot zice si de Nicholas Cage, mie , de exemplu, imi pare slab, altora le place.

Slab neslab,da' Nicolae Cusca asta este un winner de Oscar.

Nicholas Cage = Nicolas Cage

 cipri2bau, on 25 ianuarie 2020 - 16:05, said:

oricine poate juca in filme. Si Ion Iliescu a jucat intr-un film prin 2005.

Gresit.El a mai jucat si in filmul Revolutia romana in direct.A fost rolul vietii lui,un rol pe care nu-l vom putea uita prea repede.

 vio69a, on 25 ianuarie 2020 - 14:36, said:

Pune si lista celor ce si-au depasit parintii prin munca si talent....Michael Douglas, Melanie Griffith,
Charlie Sheen,  Rumer Willis, Jane Fonda.....si chiar Angelina Jolie
...

Michael Douglas (2 Oscar) - Kirk Douglas (nominalizat la 3 Oscar-uri)
Melanie Grifithh (nimic) - Tippie Hedren (1 Golden Globe)
Charlie Sheen (1 Golden Globe) - Martin Sheen (1 Golden Globe)
Rumer Willis (nimic) - Bruce Willis (1 Golden Globe).Demi Moore (nominalizata la 3 Golden Globe)
Jane Fonda ( 2 Oscar-uri) - Henri Fonda (1 Oscar)
Angelina Jolie ( nimic) - Jon Voight (1 Oscar)

In consecinta lista nu-i buna,din contra este subiectiva si fara relevanta.
In mai toate cazurile,a fost vorba de talent si munca si din partea parintilor.

ps.
Pentru cei cu nimic ma abtin de la comentarii suplimentare.
pps.
Familia Douglas este exceptia.

#20
Piscopescu

Piscopescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 24.03.2018

 flrz, on 25 ianuarie 2020 - 15:32, said:

Se poate si romani ?
Adaug cei doi Stefani Banici (tata si fiu).

Seniorul avea pile...?!

#21
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,112
  • Înscris: 30.04.2007

 Naijax, on 25 ianuarie 2020 - 14:17, said:

Lica Gheorghiu
Era si o vorba ;
Nu e talentata dar e tare'n tata

he he he... sa ridice 2 degete cine stie cine a fost susnumita Posted Image

 Piscopescu, on 25 ianuarie 2020 - 17:16, said:

Seniorul avea pile...?!
este greu de deosebit si mai ales de recunoscut talentul, in ziua de azi ... iar astia 2, tac'su si fi'su, chiar avea si are .. dar deh, stim si noi 2 nume si hai sa dam cu ele ;)

Edited by r_murphy, 25 January 2020 - 17:24.


#22
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 15.01.2014
Cara Delevingne și Margot Robbie mi se par două non-talente în materie de actorie.

A, și Orlando Bloom.

#23
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
Nicolas Cage si Angelina Jolie sunt cele maI inutile figuri din istoria cinematografiei.

 adisz, on 25 ianuarie 2020 - 16:51, said:

In consecinta lista nu-i buna,din contra este subiectiva si fara relevanta.
In mai toate cazurile,a fost vorba de talent si munca si din partea parintilor.

Pai titlul topicului e "fara talent" si "nepotism". Charlie Sheen are talent cu carul.

#24
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,243
  • Înscris: 29.12.2006

 corina_geo, on 25 ianuarie 2020 - 13:17, said:

M-am gandit sa punem aici o "lista rusinoasa" ca sa zic asa, cu diversi actori/actrite, care prin nepotisme sau alte tertipuri au reusit sa-si incropeasca o cariera, desi talentele lor lipsesc cu desavarsire:

Prezența într-o măsură mare sau mică a talentului ține de gusturile estetice ale fiecăruia. La fel ca în aprecierea picturilor, sculpturilor sau muzicii, și actorul artei cinematografice e legat de aprecierea fiecăruia.

Unora nu le plac unii, care sunt plăcuți de alții. Mie unul nu-mi plac Jim Carrey și Martin Lawrence, care se cred mari comici, însă în aprecierea mea, cei doi nu fac decât maimuțăreli. Dar asta nu înseamnă că nu sunt plăcuți de alții !

Cum numele lui Martin Lawrence e cunoscut mai puțin, i-am pus mai jos fotografia.



Martin Lawrence

[ https://static.cinemagia.ro/img/resize/db/actor/00/18/95/martin-lawrence-784690l-poza.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



#25
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015

 daniMMM, on 25 ianuarie 2020 - 13:26, said:

Asa pot zice si de Nicholas Cage, mie , de exemplu, imi pare slab, altora le place.

Ți se pare pentru că Nicholas Cage e genul de actor care acceptă orice rol. De-asta a jucat în de toate, de la comedii până la filme de acțiune, unele foarte proaste, dar le-a acceptat pentru că a putut, a auzt "ka-ching" și a acceptat fără probleme. Adică e cam opusul unui actor prost, care caută să joace doar în ce poate (nu îl vezi pe Adam Sandler jucând în filme serioase).

#26
ptap

ptap

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,787
  • Înscris: 09.12.2005
Gwyneth Paltrow, ambii parinti bine ancorati in industrie, altfel o stearsa. Pe mamica ati vazut-o in "Meet the parents".
Faptul ca au luat Oscar unii din lista nu ma convinge. Se cunosc oricum intre ei.  Weinstein de ex. era prieten de familie cu ei, dar n-a avut nicio jena sa-i faca "propuneri" lui Gwyneth cand a ajuns majora. Ma indoiesc ca lua Jennifer Lawrence, o pustoaica de nicaieri, Oscar daca nu era protejata lui Weinstein.
Meghan Markle, ca tot e la moda, tatal ei era director de imagine la Familia Bundy , a luat si premiul Emmy. Ma rog, ea n-a reusit mare lucru ca actrita, noroc cu publicitatea recenta.

#27
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016

 ptap, on 25 ianuarie 2020 - 18:02, said:

Gwyneth Paltrow, ambii parinti bine ancorati in industrie, altfel o stearsa. Pe mamica ati vazut-o in "Meet the parents".
Faptul ca au luat Oscar unii din lista nu ma convinge. Se cunosc oricum intre ei.  Weinstein de ex. era prieten de familie cu ei, dar n-a avut nicio jena sa-i faca "propuneri" lui Gwyneth cand a ajuns majora. ,.

Ca sa continui,in 1998 a luat Oscarul "Shakespeare in Love" desi toti se asteptau la "Saving private Ryan".S-a aflat mai tarziu ca Harvey a "manarit" din culise facand si el parte din prezidiul de jurati.In vremea aceea avea o influenta foarte mare in industria din Hollywood.Steven Spielberg fiind doar un regizoras cu influenta nu producator ca Weinstein, a inghitit in sec si a mers mai departe.
Mie cei mai talentati de la Hollywood care-mi vin in minte acum sunt Tom Hanks ,Daniel Day Lewis si Jennifer Lawrence.

#28
corina_geo

corina_geo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,093
  • Înscris: 30.09.2008

 adisz, on 25 ianuarie 2020 - 16:51, said:

Gresit.El a mai jucat si in filmul Revolutia romana in direct.A fost rolul vietii lui,un rol pe care nu-l vom putea uita prea repede.

Haha...bine punctat. A luat premiul cel mare!

#29
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,335
  • Înscris: 31.08.2006

 Naijax, on 25 ianuarie 2020 - 14:17, said:

Lica Gheorghiu
Era si o vorba ;
Nu e talentata dar e tare'n tata

                                        La cele din generatia veche o adaug si eu pe Ioana Dragan, cunoscuta mai ales din seria de filme "BD...". A fost o actrita de o mediocritate infioratoare. In toate filmele in care am vazut-o eu dadea niste replici absolut jenante, fara nici urma de talent, de fior artistic. Nada, fratioare, nada...Nimic n-o recomanda, si cu atat mai putin vocea si talentul. Atuul ei pentru aparitiile catastrofale din filme s-a numit Mircea Dragan, cunoscutul regizor de cinema, care ii era sot. El este cel care printre altele, a regizat seria "BD..."

#30
Just_I

Just_I

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 07.12.2019

 daniMMM, on 25 ianuarie 2020 - 13:26, said:

Asa pot zice si de Nicholas Cage, mie , de exemplu, imi pare slab, altora le place.
Nici mie Nicolas Cage nu imi spune nimic, il găsesc insipid.

#31
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 pexCom, on 25 ianuarie 2020 - 17:25, said:

Cara Delevingne și Margot Robbie mi se par două non-talente în materie de actorie.

Delavigne da, dar sa nu te legi de Margot Robbie, e una din febletile mele. :D Nu e usor sa joci in rolul lui Tonya Harding si in Suicide Squad, unde nici nu avea voie sa repete anumite scene pentru a fi cat mai veritabila. Regizorul a fost foarte draconic.

 lupini, on 25 ianuarie 2020 - 17:43, said:

Mie unul nu-mi plac Jim Carrey şi Martin Lawrence, care se cred mari comici, însă în aprecierea mea, cei doi nu fac decât maimuţăreli.

Subscriu la Jim Carrey. E enervant.

 Kean, on 25 ianuarie 2020 - 18:19, said:

Mie cei mai talentati de la Hollywood care-mi vin in minte acum sunt Tom Hanks ,Daniel Day Lewis si Jennifer Lawrence.

Daniel Day Lewis da. Cu ceilalti doi nu sint de acord, chit ca au Oscaruri amandoi. Mai ales Lawrence. Nu iese cu nimic in evidenta. Nici macar frumoasa nu e.

#32
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

 on64, on 25 ianuarie 2020 - 15:23, said:

brad pitt mi se pare un actor destul de slab

Aoleo! Ce-o facut???

#33
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,158
  • Înscris: 15.05.2008
era fain daca initiatorul ne spunea si domeniul sau de activitate, pricepere, sa vedem cum e de vorbit

#34
Maryus89

Maryus89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 666
  • Înscris: 02.05.2008

 r_murphy, on 25 ianuarie 2020 - 13:36, said:

tudor chirila...

Mergi la Tartuffe la Teatrul de comedie sa il vezi pe Chirila. O sa iti schimbi parerea.

#35
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,408
  • Înscris: 06.11.2014

 Kean, on 25 ianuarie 2020 - 18:19, said:

Ca sa continui,in 1998 a luat Oscarul "Shakespeare in Love" desi toti se asteptau la "Saving private Ryan".S-a aflat mai tarziu ca Harvey a "manarit" din culise facand si el parte din prezidiul de jurati.In vremea aceea avea o influenta foarte mare in industria din Hollywood.Steven Spielberg fiind doar un regizoras cu influenta nu producator ca Weinstein, a inghitit in sec si a mers mai departe.
Mie cei mai talentati de la Hollywood care-mi vin in minte acum sunt Tom Hanks ,Daniel Day Lewis si Jennifer Lawrence.

Jennifer Lawrence nu e aia cu care Harvey Weinstein s-a laudat ca s-a culcat si a propulsat-o? Ca dupa ce a izbucnit scandalul cu Harvey, duduia a cam disparut din filme.

https://www.business...awrence-2018-12

Edited by iZet, 25 January 2020 - 21:28.


#36
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Cata invidie... :D

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate