Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...
 Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...
 Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...
 Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...
 

Modele Samsung foarte vechi inca la vanzare

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
Am un prieten care nu vrea S10 (pretul inca fluctueaza, in prezent este la 3000 si ceva de lei pe siteuri emag/altex/flanco) ci doreste un S9 sau S9+. Gasesc modele vechi si foarte vechi inca la vanzare gen Samsung S6, S7, J-uri din 2015-2016 insa nu gasesc S9/S9+. Care este motivul?

Edited by MembruAnonim, 18 January 2020 - 20:08.


#2
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,636
  • Înscris: 08.03.2017
Doresti nou ? sunt pe emag https://www.emag.ro/...OYaAr-qEALw_wcB

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
Imi cer scuze, acum am vazut ca sunt si pe emag (vandute de parteneri). Eu mereu am avut filtru "Vandute si livrat de emag".

Ps: au partenerii niste preturi....

Edited by MembruAnonim, 18 January 2020 - 20:17.


#4
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,246
  • Înscris: 22.02.2017
Nu luati de la parteneri, poate sa va vina din China si sa nu se potriveasca frecventele pt 4G.

#5
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,847
  • Înscris: 07.06.2014
primele rezultate pe google, primele stocuri. el unde a cautat? la aprozar?


https://www.mobilesh...-ds-coral-blue/

https://phonegsm.ro/...gb-black/21.htm

https://www.vexio.ro...dual-sim-black/

View PostMembruAnonim, on 18 ianuarie 2020 - 20:16, said:

Imi cer scuze, acum am vazut ca sunt si pe emag (vandute de parteneri). Eu mereu am avut filtru "Vandute si livrat de emag".

dar intrebai pt un prieten

View PostMembruAnonim, on 18 ianuarie 2020 - 20:08, said:

Am un prieten


#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015

View PostDany_Darke, on 18 ianuarie 2020 - 20:22, said:

primele rezultate pe google, primele stocuri. el unde a cautat? la aprozar?


Pe siteurile mai cunoscute si in care are incredere gen Emag, Flanco, Altex, Media Galaxy, Pcgarage. Sa fiu sincer si eu cumpar doar de pe siteurile astea electronice mai scumpe.

#7
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,618
  • Înscris: 05.12.2005
Nu e de mirare, şi iPhone 7 am văzut zilele trecute de vânzare la Media Markt.

#8
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Cauza e India.
Daca le fac pe alea low(est) cost de acum cativa ani pt ei, le aduc si la noi.
Societatea e f polarizata. Ori bogati, ori cu burta lipita de spate. Ori J1 ori S10.


Eu am pus pe picioare un LG F60 de curand ca altfel luam azi un J1 2016 de la Selgros. Aveau un rack plin.

#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015

View Postronuquet, on 18 ianuarie 2020 - 20:21, said:

Nu luati de la parteneri, poate sa va vina din China si sa nu se potriveasca frecventele pt 4G.

Nu am cumparat nimic de la parteneri pana acum. Stiu de un caz al unui cunoscut care a cumparat un card microsd de 128sau 256GB care era contrafacut/fake. Posibil luat din China. Mai era un magazin din ro care avea csrduro microsd la preturi foarte mici 256GB la 70 lei, 512GB la 100 si ceva de lei.

View Postunderb, on 18 ianuarie 2020 - 20:28, said:

Cauza e India.
Daca le fac pe alea low(est) cost de acum cativa ani pt ei, le aduc si la noi.
Societatea e f polarizata. Ori bogati, ori cu burta lipita de spate. Ori J1 ori S10.


Eu am pus pe picioare un LG F60 de curand ca altfel luam azi un J1 2016 de la Selgros. Aveau un rack plin.

Eu am prin sertar niste telefoane vechi. Ele poate or fi "functionale" insa sunt perimate dpdv software, nu le mai poti folosi la capacitate maxima. Nu ai aplicatii functionale, unele merg in reluare etc.
Degeaba gasim j1 la 50 de lei daca nu il poti folosi.

Edited by MembruAnonim, 18 January 2020 - 20:36.


#10
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Absolut deloc. Nu mi-a luat mai mult de 1 ora sa pun F60ul pe picioare. Tel e nou adica nefolosit dar primit la abonament in 2014.
J1 e parfum pe langa asta.

Edited by underb, 18 January 2020 - 20:36.


#11
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,847
  • Înscris: 07.06.2014

View PostMembruAnonim, on 18 ianuarie 2020 - 20:26, said:

Sa fiu sincer si eu cumpar doar de pe siteurile astea electronice mai scumpe.

evident ca astea raman primele fara stoc, daca toti se inghesuie la ele.

apoi incep discutiile cum de astia isi permit sa faca piata si sa stabileasca preturile. de ce astia ajung la monopol. daca se inchide vreun alt magazin online, incep discutiile: uite, au dat si aia faliment, au ramas doar x si y pe piata si fac astia ce vor, baga taxe suplimentare, cer aia si cu aia, nu sunt ok cu garantia, etc. dar de la cine sa cumperi, ca nu mai ai de la cine?

pai si cine ii face pe astia sa se comporte asa? exact, noi, clientii care ii "promovam". ca si raspuns la dilema ta, nu ca nu sunt stocuri, ci ca nu va uitati decat la unii, iar daca aia nu au, inseamna ca nu mai are nimeni.

apoi, faptul ca au ramas acele modele de telefoane pe stoc, nu-ti spune nimic de cat de cautate sunt? atat de cautate, incat dupa 3-4 ani inca se chinuie sa le vanda. asa de bune au fost la vremea lor.

#12
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015

View PostDany_Darke, on 18 ianuarie 2020 - 20:24, said:

dar intrebai pt un prieten

Eu am S7edge. Urmatorul telefon este un S11plus. Sotiei i-am luat un S10 de BF.Nici nu s-ar pune problema sa imi iau un S9 avand in vedere ca S11 bate la usa. Decat sa dau 2600 lei pe un s9, mai bine mai pun 1000 de lei si iau un s11.
Ii cumpar deseori colegului din contul meu de Emag. Imi da banii si eu ii dau produsul.

View PostDany_Darke, on 18 ianuarie 2020 - 20:35, said:

evident ca astea raman primele fara stoc, daca toti se inghesuie la ele.

apoi incep discutiile cum de astia isi permit sa faca piata si sa stabileasca preturile. de ce astia ajung la monopol.


Am cumparat o componenta PC de pe un site altul decat cele enumerate de mine. M-am rugat doua saptamani sa imi trimita factura si certificatul de garantie care lipseau din colet. Acum 2 ani am avut probleme cu un alt magazin. Am facut reclamatie ANPC Bucuresti si mi-au pasat problema la ANPC-ul prezent in orasul de unde era firma de unde am cumparat. Problema "rezolvata" in favoarea magazinului. De atunci am zis ca nu mai cumpar de pe siteurile "obscute", de care nu am auzit niciodata.

Edited by MembruAnonim, 18 January 2020 - 20:43.


#13
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014

View PostMembruAnonim, on 18 ianuarie 2020 - 20:34, said:

Eu am prin sertar niste telefoane vechi. Ele poate or fi "functionale" insa sunt perimate dpdv software, nu le mai poti folosi la capacitate maxima. Nu ai aplicatii functionale, unele merg in reluare etc.
Degeaba gasim j1 la 50 de lei daca nu il poti folosi.
stai cuminte ca am android 5.1 pe Allview e3 si-mi fac treaba cu el.
merge whatsapp-ul, tik-tok-ul samd
si mai primesc update-uri la Android System WebView

#14
chilly willy

chilly willy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,594
  • Înscris: 23.10.2006
aia care le au de fapt nu le au, cam la toti scrie ca sunt in stoc furnizor/stoc depozit etc si ca le livreaza in nus cate zile. Am incercat si eu sa iau odata un telefon de la unii de astia si am sunat si nenea ala mi-a zis sa astept ca ma suna el. Si ma suna dupa vreo jumate de ora sa-mi spuna ca nu mai are furnizorul (adica unu care importa din china / india telefoane pentru piata aia) dar ca o sa mai sune si la altii sau daca vreau alt telefon etc. Ei nu au stocuri, au doar o lista cu telefoane pe care le au importatorii pentru care vand ei si un sait sau un loc pe emag si cand da clientu comanda ala da telefon si trimite angrosistu pachetu. Oricum sunt de evitat ca nu poti sa te descurci cu ei pentru returnari sau garantii. Vexio sunt renumiti, beware.

Edited by chilly willy, 18 January 2020 - 20:48.


#15
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Mai sunt care aduc modele dubioase destinate altor piete. Eu am acasa un Samsung C8, fostul tel al sotiei, luat parca de la PC Garage. Nu am vazut nici macar un caracter scris cu caractere latine nicaieri, indiferent ca e documentatie, cutie sau incarcator. Doar pe tel scria cu caractere latine.
Legat de F60 si J1, am carat lopata asta de C8 dupa mine fix 2 zile.

Edited by underb, 18 January 2020 - 20:51.


#16
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015

View Postunderb, on 18 ianuarie 2020 - 20:47, said:

Mai sunt care aduc modele dubioase destinate altor piete. Eu am acasa un Samsung C8, fostul tel al sotiei, luat parca de la PC Garage. Nu am vazut nici macar un caracter scris cu caractere latine nicaieri, indiferent ca e documentatie, cutie sau incarcator. Doar pe tel scria cu caractere latine.

Un coleg de munca si-a cumparat anii trecuti de pe quickmobile un Samsung Note. Era destinat pietei UAE am impresia sau altei tari arabe. L-a dat retur.

Edited by MembruAnonim, 18 January 2020 - 20:52.


#17
chilly willy

chilly willy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,594
  • Înscris: 23.10.2006
daca nu gasesti la retailerii mari inseamna ca nu mai e pe piata. Cu ceva noroc atunci cand iese de pe piata mai poti gasi pe la auchan, carfur etc care au stocuri in magazine si vand mai putin online. Porcarii pentru piata araba sau indiana nu are rost, frecvent nici nu sunt la fel chiar daca e acelasi model. Pot avea alte procesoare, alta memorie, etc.

Edited by chilly willy, 18 January 2020 - 21:16.


#18
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015

View PostMembruAnonim, on 18 ianuarie 2020 - 20:51, said:



Un coleg de munca si-a cumparat anii trecuti de pe quickmobile un Samsung Note. Era destinat pietei UAE am impresia sau altei tari arabe. L-a dat retur.
La C8 stiam ca e model Asia only. E un J7 de fapt dar cu camera dubla pe spate.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate