Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 

Xiaomi Mi 10

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1895 replies to this topic

#37
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006
Sunt curios sa vad care e nivelul SAR. De multe ori telefoanele Xiaomi se apropie de limita superioara in ce priveste radiatiile si asta e o bila neagra din punctul meu de vedere.

#38
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,825
  • Înscris: 30.03.2009

View Postpykko, on 14 februarie 2020 - 00:47, said:

Sunt curios sa vad care e nivelul SAR. De multe ori telefoanele Xiaomi se apropie de limita superioara in ce priveste radiatiile si asta e o bila neagra din punctul meu de vedere.

Apple este investigat pt sar cu mult peste ce au declarat. La fel Samsung. Mi-e greu sa cred că Xiaomi are 1,3 și alții 0.3.

#39
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006

View PostAlxdava, on 14 februarie 2020 - 06:31, said:

Apple este investigat pt sar cu mult peste ce au declarat. La fel Samsung. Mi-e greu sa cred că Xiaomi are 1,3 și alții 0.3.
Da... si asta e drept. Acum ramane de ales pe cine credem legat de nivelul SAR declarat. Nu e ca si cand Xiaomi are neaparat principii morale mai alese: copiaza modelele celorlalti producatori in termeni de design cel putin fara nici o rusine :lol:

Edited by pykko, 14 February 2020 - 07:01.


#40
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,825
  • Înscris: 30.03.2009
Așa este. Din păcate lipsesc autoritățile care ar trebui să facă aceste verificări și ne bazăm pe declarațiile producătorului. La fel la auto cu emisiile, la fel în medicină cu medicamentele.


#41
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,825
  • Înscris: 30.03.2009

View PostAlxdava, on 14 februarie 2020 - 07:32, said:

Așa este. Din păcate lipsesc autoritățile care ar trebui să facă aceste verificări și ne bazăm pe declarațiile producătorului. La fel la auto cu emisiile, la fel în medicină cu medicamentele.

Trebuie să se întâmple ceva ca să se pună autoritățile în mișcare.

#42
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Stiti cum e cu SAR-ul asta ? ca la masini cu noxele, adica vrei putere mare atunci ai SAR mare aka consum / noxe  (la masini).
E simplu, puterea de emisie in antena mai mare, inseamna SAR mai mare, nu ai cum sa emiti cu putere mare fara sa radieze antena mai tare.
Telefoanele cu SAR mic (real nu declarat) au si acoperire mai slaba.

Edited by kiario, 14 February 2020 - 09:05.


#43
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,825
  • Înscris: 30.03.2009

View Postkiario, on 14 februarie 2020 - 09:02, said:

Stiti cum e cu SAR-ul asta ? ca la masini cu noxele, adica vrei putere mare atunci ai SAR mare aka consum / noxe  (la masini).
E simplu, puterea de emisie in antena mai mare, inseamna SAR mai mare, nu ai cum sa emiti cu putere mare fara sa radieze antena mai tare.
Telefoanele cu SAR mic (real nu declarat) au si acoperire mai slaba.

Corect. Dacă mai adaugi și date, cu viteze din ce în ce mai mari, sar-ul crește vertiginos.

#44
cipinet

cipinet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 25.08.2010
daca tot copiaza designul celorlalti pai la fel folosesc chipuri pt gsm ca si ceilalti de ce ar fi valori atat de diferite?

#45
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Au apărut de vreo 2 zile videouri, doar doi YouTube-ri in engleză.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/J5PFEf-f_mg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by calbog, 16 February 2020 - 12:56.


#46
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,825
  • Înscris: 30.03.2009
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/S6vaoiKfRPs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#47
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
30 ore pe video, eu nu cred

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ruF_Y_MutoE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#48
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006

View Postcalbog, on 18 februarie 2020 - 14:47, said:

30 ore pe video, eu nu cred
Da, pare cam exagerat, insa probabil a folosit Airplane mode si luand in calcul bateria de capacitate mare cu un ecran FHD... poate ca se apropie de 30.

Ramane sa asteptam si review-uri mai de incredere.

#49
AMV

AMV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 05.09.2013

View Postcalbog, on 18 februarie 2020 - 14:47, said:

30 ore pe video, eu nu cred

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ruF_Y_MutoE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Probabil a folosit luminozitatea la minim, mai ales că e amoled și nici cartela n-a avut în el

#50
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006
Pacat ca s-a anulat MWC si lansarea internationala a Mi 10.
Luand in calcul si epidemia de coronavirus, nu cred ca va fi disponibil in Romania mai devreme de 15-20 martie.

#51
adair

adair

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,611
  • Înscris: 29.05.2011
Pe mine m-ar tenta sa il iau.

#52
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006

View Postadair, on 19 februarie 2020 - 12:18, said:

Pe mine m-ar tenta sa il iau.
Si pe mine, dar as vrea intai sa pot pune mana pe el sa vad cum se simte ca greutate, culori, daca ma pot obisnui ca are ecran curbat (nu-mi place deloc asta).
Si as mai vrea sa vad niste review-uri de genul GSMarena sau MrWhosetheBoss, etc.

#53
dariusgherman

dariusgherman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,524
  • Înscris: 28.08.2007
Ar fi fain sa aduca mai multe modele cu Android One, inafara de Mi a1/a2/a3 . Experienta cu Android curat e placuta de multi.

#54
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006

View Postdariusgherman, on 19 februarie 2020 - 13:19, said:

Ar fi fain sa aduca mai multe modele cu Android One, inafara de Mi a1/a2/a3 . Experienta cu Android curat e placuta de multi.
Daca vrei Android cat mai curat alege Google Pixel sau Nokia.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate