Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Recomandare pantofi alergare asfalt

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
KING_99

KING_99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 25.05.2007
Asics sunt unii din cei mai buni....

https://www.asics.co...?width=Standard

#20
FCGrinder

FCGrinder

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 09.09.2015
Or fi ei cei mai buni, dar daca citeai postul initial vedeai si un buget acolo.

Am pus ochii pe Gel Exalt 4 la 260 de lei. Ce parere aveti? Acum nu stiu sigur cu marimea, vad ca se recomanda sa iei cu o marime in plus pentru alergare, dar eu am niste papuci tot de alergare marimea 41(asta port si la papucii de zi cu zi) si imi sunt ok. Ce-i drept e alta firma si sunt si din panza, deci mai flexibili.

#21
something00

something00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,496
  • Înscris: 14.11.2005
In  2019 am alergat 2400 de km.
Sotul meu a alergat 4700 de km.

Desi stim cate ceva despre echipamentul de elergare, niciodata nu imi cumpar incaltaminte fara sa fac un exament de mers/alergat pe banda ca sa verific daca presiunea pe talpa este cum ar trebui sa fie.

Evident ca poti sa alergi cu ce vrei tu. Si in slapi daca vrei.

Dar iti garantez ca daca nu au amortizare Ok si nu au corectii ok (daca iti trebuie corectie), mai devreme sau mai tarziu te vei trezi cu probleme la genuchi sau glezne sau fracturi de stres.

Alergatul pe asfalt nu este cel mai prietenos sport. Daca nu vrei sa investesti in niste incaltaminte OK, mai bine alegi altceva. Desi nu stiu ce pentru ca orice alt sport ai alege, tot e mai scump decat o pereche bun de incaltaminte de alergat.

O pereche buna de alergareti te tine minim 1000 de km. la cum zici tu ca alergi asta inseamna 1 an. cat te-ar costa abonamentul la o sala pt un an?

#22
grobianu

grobianu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 15.04.2009
Înainte de a cumpăra ar trebui să intri pe saiturile alea cu recomandări despre cum alegem pantofii de alergare și, cel mai important, află cum calci (în X, pe exteriorul tălpilor, etc.). După ce te-ai lămurit cum e cu călcătura și cu corecția necesară poți alege ce pantofi să cumperi. Vei fi un adult fericit, cu articulații bune (dacă te vei ține de alergat :)) !

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate