Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 

102 The Address

- - - - -
  • Please log in to reply
90 replies to this topic

#1
Gwarr1234

Gwarr1234

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 25.05.2019
https://www.102theaddress.ro/

Salut,

Este intr-un stadiu destul de avansat proiectul, dar nu am gasit vreun topic pe forum despre el. Stie cineva ceva?

#2
trid_ovi

trid_ovi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 10.10.2005
https://www.profit.r...amente-19145180

#3
radu889

radu889

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 06.03.2019
Ce nume tembel.
Eu nu as sta nici pe gratis la o adresa cu asa nume.
Unde stai? La 102 The Address. Ha??

#4
Spryngo

Spryngo

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.07.2020
Ar fi extraordinar daca ar putea impartasi cineva experianta lui/ei legat de ansamblul asta.

#5
2Fst4U

2Fst4U

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,732
  • Înscris: 03.11.2003
Pozitionat pe un bulevard blocat in fiecare seara, la limita intre Floreasca si Tei, mijloace de transport aproape inexistente, prin pud urmeaza sa rasara un bloc pe spate (catre zona de case) la preturi apropiate sau peste altor constructii noi din zona.

Tu ce parere ai? :)

#6
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
Este un bloc mamut destul de.frumos. finisajele peste medie. Nu mai sunt disponibile decât apt la etaje mici (1,2) sau pe spate. Locul de parcare este 15k

Dezvoltatorul Caba a achiziționat și terenul fostei fabrici din spate și are în curs de aprobare un PUZ pentru faza 2 care va conține mai multe blocuri, unele mai mici p+4 altele p+12

Attached Files


Edited by Flat, 05 July 2020 - 10:39.


#7
morPhineSKD

morPhineSKD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 18.08.2011
Am fost sa vizitez astazi cateva apartamente de 2 camere (~55mpu fara balcon). complexul e destul de ok doar ca am indoielile mele referitoare la calitatea materialelor, in special la izolarea fonica a peretilor. Aveam o lista de preturi de la ei de prin 2019 - 2 camere gasesti intre 120 si 130k fara tva. Destul de scump in opinia mea. De banii astia primesti parchet tripul-stratificat, incalzire in pardoseala, ceva corpuri de iluminat prin baie si un geam la dus (fara cada), niste usi inalte care izoleaza fonic destul de ok (am facut test) centrala termica, fatada ventilata. Si cam aia e.  AC-ul ti-l iei tu dupa si cred ca tre sa-ti dai singur gaura si sa-ti pui si splitter daca vrei in dormitor, dar astept sa-mi dea reprezentantul mai multe detalii pe mail.
Loc parcare 15k+tva.
4, 6 sau 10 apartamente pe etaj in functie de scara.
Spatii comerciale la parter, deja unii s-au mutat (kinetic nu stiu cum)


View Post2Fst4U, on 03 iulie 2020 - 11:03, said:

Pozitionat pe un bulevard blocat in fiecare seara
eu azi am prins semaforul ala din stefan cel mare de 3 ori, mergand dinspre 102 spre tineretului. deci vreo 10 min de la 102 pana in bulevard la ScM
Partea buna e ca, daca vii din nord, aglomeratia incepe de la blocul asta si tine pana in Stefan cel Mare.
Dimineata, daca te duci in nord, e aglerat la interesectia cu Fabria de Glucoza. Dar sa arunce primul cu piatra cel care nu a prins niciodata un semafor de 3 ori in Bucuresti. Posted Image

Zona de case din spate pare ok si linistita, ai centre comerciale(kaufland, carrefour) la 2 minute.
Un alt plus ar fi ca ai 3 parcuri la max 10-15 minute de mers in orice directie (Circului, Verdi, Floreasca)
Mai prost cu transportul in comun (11-12 min pana la metrou si ai doar 3 autobuze care trec pe acolo, dintre care 2 in Tei/Colentina si doar 1 spre centru) si cu zgomotul si poluarea la bulevard.

Sunt tare curios ce vor face in faza 2.

LE: Mai stie cineva ceva de tramvaiul 5? Ar fi fain un tramvai acolo sa te duca-aduca repede in centru si nord

Edited by morPhineSKD, 15 December 2020 - 18:00.


#8
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
tramvaiul 5 va fi sigur reactivat, de îndată ce se finalizează lucrările la capătul tramvaielor de la Cora Pantelimon și se pot realoca.vagoanele bidirectionale de pe.acele.linii. deci 90% la anul in vara vor fi tramvaiele inapoi acolo pe Barbu Văcărescu si desființat autobuzul 605. linia este varza deci cine își ia apt la bulevard va fi trezit la 5 de.primul tramvai 5 zdrăngănind pe acolo. :)

poate va reabilita Nicușor linia in mandatul său și va lua tramvaie moderne, silențioase. cândva

#9
raducut123

raducut123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,197
  • Înscris: 12.09.2013
Auzi!De ce nu folosesti litere mari?Dupa punct sau la aliniat se foloseste litera mare.Dar la voi bugetarii nu se foloseste...Daca nu dati examen si va angajaza dupa nepotisme asta e ....

#10
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Tramvaiul 5 nu o să mai revină niciodată în Pantelimon. Acum ceva ani, traseul a fost tăiat în 2: tramvaiul 55 din Pantelimon până la Sf vineri, iar de la Sf vineri în Băneasa 5.
Din ce știu eu, tramvaiul 5 a fost oprit pentru ca exista o problema cu terenul unde întoarce la Băneasa.

@morPHIne: cum poți să spui că nu ai mijloace de transport? Pai ai și metrou și autobuze care te duc în aproape toate zonele

#11
morPhineSKD

morPhineSKD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 18.08.2011

View PostAfroditu, on 15 decembrie 2020 - 19:09, said:

@morPHIne: cum poți să spui că nu ai mijloace de transport? Pai ai și metrou și autobuze care te duc în aproape toate zonele
Pe autobuz nu ma bazez foarte tare, ala merge la fel de repede ca masina din fata lui. Adica faci 10 min pana la stefan cel mare pe jos, in masina sau cu autobuzul, e totuna. Tramvaiul ar fi super util pentru zona.

#12
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Mergi 10 minute pana la st cel Mare și ai tramvai meteo ușor care te duce în jurul cercului care delimitează zona centrală

#13
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008
Exista apartamente fara balcon? Este prima data cand aud asa ceva. Si la banii aia ar fi trebuit sa ofere macar racordurile pt AC, daca nu si aparatul in sine. Cat despre baie....ce stii tu ce inseamna tehnologia moderna. Acum te vrajesc ca ai dus cu curgere in pardoseala, cand cada este muult mai eleganta si mai practica. Nu as putea trai intr-o locuinta fara cada, m-as simti ca pe vremea studentiei cand aveam dus cu cadita. Si vezi ca si femeile prefera cada, asta daca ai consoarta...

Edited by edi10000, 15 December 2020 - 22:13.


#14
ANdrwww

ANdrwww

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 11.02.2020

View Postradu889, on 08 ianuarie 2020 - 17:21, said:

Ce nume tembel.
Eu nu as sta nici pe gratis la o adresa cu asa nume.
Unde stai? La 102 The Address. Ha??

E mult mai ok decat altele precum Yola 71, Fundeni Bridge, Sabina`s Residence, Apollo D'or, etc Posted Image

#15
lllllll

lllllll

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 11.12.2020
Eu m-am blocat la partea asta: "Boxe la prețul de 2000€ + TVA / m2."
Pai daca o boxa costa 2200Euro/mp, metrul util in apartamente cat mai e?

#16
morPhineSKD

morPhineSKD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 18.08.2011

View Postlllllll, on 15 decembrie 2020 - 23:40, said:

Eu m-am blocat la partea asta: "Boxe la prețul de 2000€ + TVA / m2."
Pai daca o boxa costa 2200Euro/mp, metrul util in apartamente cat mai e?
mpu e tot undeva in jurul a ~2200€

#17
lllllll

lllllll

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 11.12.2020

View PostmorPhineSKD, on 16 decembrie 2020 - 09:48, said:

mpu e tot undeva in jurul a ~2200€
mda, pare ... logic Posted Image Apt au finisaje, instalatii, boxa are doar betonul. Probabil or fi la mare cautare boxele, altfel nu-mi explic.

#18
Xperion

Xperion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 04.03.2007
Deja incepe sa fie o raritate geam la baie.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate