Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 

102 The Address

- - - - -
  • Please log in to reply
90 replies to this topic

#37
lllllll

lllllll

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 11.12.2020

 Afroditu, on 21 decembrie 2020 - 12:24, said:

Ce e caricatura aia din poze? Pare garsoniera confort 3. Also, livingurile pe lung sunt moartea pasiunii Posted Image)
2 cam spre inchiriere la Arcadia - "Taramul Fericirii", Domenii  https://www.imobilia...al-galerie-mare
Mi-a sarit in ochi, ca tot vorbeam de open space "generos"

Edited by lllllll, 21 December 2020 - 17:39.


#38
neoq

neoq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 13.08.2020
Pe site văd că apartamentele pentru family de 3 și 4 camere s-au cam rezervat, mai sunt câteva tipuri de 2 camere, probabil site-ul nu este actualizat, prin urmare pana vă mai clarificați cu bucătăria și 3 metri trebuie sa vă reorientați.
Am văzut multe tipuri de apartamente, aveai de unde alege.
Acum am înțeles, discutați ca sa discutam.

#39
Zarath

Zarath

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 23.04.2020
Dar la aer conditionat dai gaura prin fațada aia de plastic..ventilată? Sau unde pui unitatea exterioara?
De ce n au facut cu AC centralizat?
Iar evacuarile alea de la centralele pe gaz..tot monoxidul de carbon se duce fix in nasul vecinului de mai sus. Si tot asa..

#40
mirc2003

mirc2003

    Emo biliar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,594
  • Înscris: 16.03.2008
Da dar ai scapat de RADET, numai sarakii stau la pomana incalzirii centralizate. Aici ai pasit pe o noua treapta de dezvoltare sociala.

#41
Oigen

Oigen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,177
  • Înscris: 21.09.2018
doamne ce oribil e apartamentul ala pus mai sus, cu canapeaua lipita de bucatarie. efectiv puscarie, ala nu merita nici macar 1 euro, nu poti trai in asa ceva.

#42
mirc2003

mirc2003

    Emo biliar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,594
  • Înscris: 16.03.2008
E anuntul gresit, e grasoniera!

#43
lllllll

lllllll

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 11.12.2020

 mirc2003, on 22 decembrie 2020 - 11:24, said:

E anuntul gresit, e grasoniera!
E 2 cam, are si poza cu dormitorul care e separat. Cam aia e suprafata pt 2cam acolo, la 60mp utili deja sunt 3 cam, iar garsonierele sunt mai mici.

#44
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
In mod normal, 60 cam e pentru 2 camere. Dar e okish si peste 55 mp2. Ce e sub e cam confort 2

#45
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
este o confuzie, pozele puse de lllllll sunt de la alt complex, mult inferior, numit Arcadia
pozele puse de mine sunt de la 102, care are spații ceva mai ok, cred că cel mai mic apt dar în jur de 51-52mp, iar livingurile alea au vreo 25mp

#46
mirc2003

mirc2003

    Emo biliar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,594
  • Înscris: 16.03.2008
Developarii nu citesc știrile? Ei nu știu ca stam înghesuiți și avem cel mai mic spațiu de locuit pe cap de cetățean?  2 camere minim 60.p, 3 camere minim 85mp. Fără balcoane, terase. Pai se poate asa, domnilor?

#47
morPhineSKD

morPhineSKD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 18.08.2011

 Flat, on 05 iulie 2020 - 10:34, said:

Este un bloc mamut destul de.frumos. finisajele peste medie. Nu mai sunt disponibile decât apt la etaje mici (1,2) sau pe spate. Locul de parcare este 15k

Dezvoltatorul Caba a achiziționat și terenul fostei fabrici din spate și are în curs de aprobare un PUZ pentru faza 2 care va conține mai multe blocuri, unele mai mici p+4 altele p+12

De unde ai plansa asta? Asta e proiectul final sau va mai suferi modificari?
Pe site-ul PMB urbanism regimul de inaltime este "cenzurat"
http://urbanism.pmb....t_ELABORARE.pdf

#48
morPhineSKD

morPhineSKD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 18.08.2011

 Flat, on 21 decembrie 2020 - 13:07, said:

la un pret de 2200 mp cât iese la ăștia nu îți permiți mai mult

se poate calcula, blatul ăla are 60, fereastra dublă probabil 180 maxim 200, ce mai e în dreapta e foarte puțin deci cam 3m maxim lățime..  totuși eu am văzut împărțirile de la 102 și nu seamănă cu nici una. sigur e din acest complex?

uite mie mi-ar fi plăcut ăsta.. dormitorul e cam mic dar na..
https://www.102thead...ere-tip-joy-10/


lățimea e acceptabilă sunt 3 jumate cred..  așa arată unul din ălea mici

Poza aia de ai pus-o e de la tipul de apartament Joy5. Apartamentul ala are bucataria foarte bine compartimentata, problema la el e ca intri direct in living si te uiti la TV langa usa, cum spunea cineva pe aici, ceea ce e mega dubios dpvd compartimentare. Mie mi se pare ca au facut treaba buna la unele apartamente (sas intre dormitor si baie, diferite tipuri de logii si spatii vitrate pe gusturile si preferintele fiecaruia) dar si unele chix-uri (10 apartmanete pe etaj la scara B, dormitoare si living-uri tip vagon, faza cu TV langa usa etc)

Nu pot sa inteleg cum s-au gandit dezvoltatorii ca cineva ar da 130k sa stea in living pe hol, aproape pe scara blocului.
Si nici macar nu am o problema cu cei care vor sa locuiasca asa. Am o problema cu cei care vor sa locuiasca asa dar platesc preturi de LUCS pentru asta desi sa te uiti la TV la 1m de usa de intrare in casa e departe de lux. Oameni buni, fiti mai pretentiosi, sunt banii vostri. Nu va place, nu platiti. sau cel putin negociati. Mie mi-au facut oferta de 127k pe un apartament in acest complex si ieri le-am facut contra-oferta de 110k. Astept sa vad ce-mi zice. Daca nu ma incadrez in 115k max o sa zic pas acestui compleCS de LuCS.

Edited by morPhineSKD, 27 December 2020 - 14:24.


#49
morPhineSKD

morPhineSKD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 18.08.2011

 morPhineSKD, on 27 decembrie 2020 - 14:23, said:

Am o problema cu cei care vor sa locuiasca asa dar platesc preturi de LUCS pentru asta desi sa te uiti la TV la 1m de usa de intrare in casa e departe de lux. Oameni buni, fiti mai pretentiosi, sunt banii vostri. Nu va place, nu platiti. sau cel putin negociati.

[ https://ibb.co/VvBM6yN - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://ibb.co/p12Yrhb - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

https://ibb.co/VvBM6yN
https://ibb.co/p12Yrhb

Edited by morPhineSKD, 27 December 2020 - 15:02.


#50
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
planșa e tot de pe la.primarie de pe site de urbanism, afost și expusa la fata locului pentru a oferi dezbatere publică

9 din 10 opinii sunt cetățenii din zona revoltați de mastodonții cu 12 etaje care le vor domina și umbri zona de case

s-au apucat de demolat fosta fabrică frotierex, cel puțin 3/4 din teren e pregătit pt construcțiile noi

nu înțeleg argumentul cu tv-ul, el poate fi poziționat oriunde , nu neapărat lângă ușă.

poți să îl iei in balcon daca vrei

#51
morPhineSKD

morPhineSKD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 18.08.2011
Poti sa il tii si in baie daca vrei. Ceea ce incerc eu sa punctez e ca tipul respectiv de apartament nu se incadreaza la apartament de lux din cauza compartimentarii defectuase a livingului.(cel putin in opinia mea) Nu as plati pretul de lux pe care il cer dezvoltatorii, in ciuda celorlalte plusuri: sas, bucatarie bine delimitata, spatii vitrate mari. Livingul ar trebui sa fie camera unde vin prietenii / familia seara si socializeaza si unde (din nou, dupa opinia mea) ar trebui sa existe o senzatie de intimitate si caldura. Nu se intampla asta daca stai cu canapeaua aproape pe hol

Conform planului in spatele fazei 1 se vor construi S+P+2 si S+P+4+5R dar tare cred ca nu se vor tine de cuvant. Daca te uiti pe site, blocul actual din faza 1 are P+9. Daca te duci la fata locului, ai P+9+etaj 10 inalt (etaj de penthouse). Ce ii opreste sa nu faca asa si in faza 2?

#52
neoq

neoq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 13.08.2020
Sensibili mai sunteți 😀
Daca făceai armata alta era discuția.

Edited by neoq, 27 December 2020 - 17:50.


#53
morPhineSKD

morPhineSKD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 18.08.2011

 neoq, on 27 decembrie 2020 - 17:50, said:

Sensibili mai sunteți ��
Daca făceai armata alta era discuția.
Esti sensibil daca nu vrei sa stai intr-un bloc comunist si vrei standarde decente de viata pentru care sa nu platesti tot restul vietii?
Ai dreq copchii sensibili fi-mi-ar scarbaPosted Image Posted Image

#54
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
mp e scump în zona, astfel că undeva trebuie făcute compromisuri daca vrei sa înghesui 2 cam in 50mp. băi meschine, hol inexistent, camere tip vagon, balcoane de sub 2mp suprafețe mai mari deja sar de limita de 140k euro

cine are nevoie de spatii vaste la pret mic are la.dispozitie zone mai ieftine, aici cred că se cumpără in primul rand locația

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate