Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€

ICC/ICM soft monitorizare si cont...
 Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?

Intrebare motor auto
 Opel Astra K

Romania - tara formelor fara fond?

Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge
 problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardul si bacsisul

Primire bani din Danemarca prin N...
 

Laptop roz pentru copil clasele primare la 2500-3000 ron

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
BG_183

BG_183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,125
  • Înscris: 08.04.2008
Salutare tuturor.

Vreau sa-i cumpar unui fetite un laptop. Tine neaparat sa fie roz. Va fi folosit la youtube, browsing, musica si eventual niste jocuri, deci nu va fi doar o imitatie roz, de jucarie. Il voi cumpara din tara.

Ce imi recomandati ?
Multumesc

#2
odastramosilor

odastramosilor

    resemnat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,733
  • Înscris: 29.02.2004

View PostBG_183, on 20 decembrie 2019 - 17:33, said:

Ce imi recomandati ?


nimic altceva decat un laptop roz !

vb de parca ar fi 10 modele de laptopuri roz....

eu nu stiu de nici unul. Erau niste dell-uri cu ceva rosu, dar mai mult negru... din seria pt gaming... dar oricum nu cred ca dai 10000 lei pe o scula de aia...

nu mai bine intrebai la magazine ce laptopuri roz au?

eventual iei unul oricare si-i dai cu spray. Serios. Asta daca vrei musai sa fie roz.

Edited by odastramosilor, 20 December 2019 - 17:44.


#3
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Nu am văzut pe nicăieri laptopuri roz

Daca totuși ți mortis să fie roz poate lipești folie autocolanta

Ceva simplă ori cu desene, de pe alixprress

#4
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019
Copilul ăla are scuza vârstei cu rozul ei, dar tu ? Ia i naiba ceva ceva bun si util.


#5
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,137
  • Înscris: 23.09.2005
https://www.emag.ro/...03,roz-v25871/c

https://www.itgalaxy...ii-culoare-roz/

Edited by Phobos, 20 December 2019 - 17:56.


#6
Stecheru

Stecheru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 804
  • Înscris: 16.09.2007
ASUS 14'' VivoBook 14 X403FA, FHD, Procesor Intel® Core™ i5-8265U (6M Cache, up to 3.90 GHz), 8GB, 512GB SSD, GMA UHD 620, Endless OS, Pink : 3.200 lei - PCGarage

Nu sunt multe modele de aceasta culoare, dar asta nu inseamna ca daca e roz e mai scump sau mai prost decat aceleasi modele pe culoarea neagra sau gri cum se poarta acum.

Am ales acest Vivobook in detrimentul variantei de la Lenovo de 2.900 lei, pentru ca aceasta are tastatura neagra si respectiv in detrimentul variantei tot de la Asus dar de 15.6" la 3.000 lei pentru ca aceasta are un roz mai pal si o tastatura alba.
De asemenea, pentru mers la scoala, e de preferat 14" pt. ca e mai usor in ghiozdan.
Altfel, toate specificatiile sunt chiar prea mult pentru nevoile precizate, ceea nu e neaparat rau.

Edited by Stecheru, 20 December 2019 - 18:08.


#7
odastramosilor

odastramosilor

    resemnat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,733
  • Înscris: 29.02.2004

View PostCovertTwo, on 20 decembrie 2019 - 17:49, said:

Ia i naiba ceva ceva bun si util.

pai dac-ar avea carcasa roz n-ar fi util sau performant? Judeci si tu dupa aparente Posted Image

#8
BG_183

BG_183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,125
  • Înscris: 08.04.2008
E vorbesc acum in numele unui prieten care m-a rugat sa-l ajut cu sfaturi. Ce ati zis aici i-am zis si eu lui, si anume ca exista variante mai bune la laptopurile de culori normale si ca ce facem acum e un compromis si a acceptat. A insistat sa fie fie roz in detrimentul performantei, mai departe intrebati-l pe el.

Eu cand am mai asamblat pcuri le-am bagat la fiecare rgb fanuri pentru ca am vazut ca lumea vrea si frumos, nu numai performant. Eu de exemplu la am meu n-am rgburi pe nicaieri si o carcasa urata ca noaptea, dar nu ma deranjeaza.

#9
Bebeluka

Bebeluka

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 985
  • Înscris: 28.07.2015
Scuze de off topic..UN laptop de aprox 3000 de lei pentru un elev de scoala primara...Lipsesc de 3 ani din tara,dar si pentru mine aici,aceasta suma pentru laptopul unui elev de scoala primara este deja prea mult...Mult prea mult...Se cam pierde masura...
Aici gasesc un HP Pavilion 14-bf189no 14 "Notebook PC  la 450 eur....450 eur inseamna un sfert de salariu de om normal aici(~1800 eur),si TOT este mult si nejustificat pentru majoritatea oamenilor de aici...Niste zgarciti domnule...
In vine in minte povestioara citita de cineva referitor la un post de pe fb....Unde o "mamica se plangea ca nu stiu ce mall este inchis,si nu mai poate face cumparaturile pentru odrasla,si acea odrasla v-a fi nevoita sa se duca la scoala imbracata doar in niste haine banale de la H&M...si nu in Gucci..sau te miri ce alte toale de firma"...
In fine,inca o data,scuze pentru offtopic.

#10
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,018
  • Înscris: 21.06.2016
Pe mine ma sperie generația asta cu tablete, laptopuri și telefoane. Sunteți ca rromii aia care schilodesc copii, măcar aia scot un ban din ei și ii nenorocesc numai fizic.

#11
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,462
  • Înscris: 28.10.2018
ii iei un ipad si ii pui husa roz. Pentru tot ce ai enumerat nu ii trebuie PC. Iar ipadul se misca de zeci de ori mai cu talent decat orice laptop de 2000 de lei.

#12
syris

syris

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 14.12.2019

View PostBG_183, on 20 decembrie 2019 - 17:33, said:

Salutare tuturor.

Vreau sa-i cumpar unui fetite un laptop. Tine neaparat sa fie roz. Va fi folosit la youtube, browsing, musica si eventual niste jocuri, deci nu va fi doar o imitatie roz, de jucarie. Il voi cumpara din tara.

Ce imi recomandati ?
Multumesc

Ti-am gasit unul la  un pret acceptabil de 64 de dolari pe Amazon.  
https://www.amazon.c...6870352&sr=8-12

#13
cristian-p

cristian-p

    Stelist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,232
  • Înscris: 23.10.2013
Sand Pink https://www.emag.ro/...m/pd/DWSSFGBBM/

Procesorul i3-1005G1 e comparabil ca performanta cu i5 gen.8

#14
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,873
  • Înscris: 07.02.2003

View Postabac, on 20 decembrie 2019 - 20:56, said:

Iar ipadul se misca de zeci de ori mai cu talent decat orice laptop de 2000 de lei.
Numai ca nu ai ce sa faci cu ipadul daca ai nevoie de chestii serioase ca pe PC...

#15
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
Poți să îi spui să se uite si după o tabletă, ai opțiune și de tastatură. Varianta maro arată mai roz decât multe notebook-uri care se lauda a fi roz.

https://www.samsung....YQAvD_BwE#specs

#16
corina_geo

corina_geo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,094
  • Înscris: 30.09.2008
incepe de la listele astea, apoi cauta pe site-uri locale, dupa posibilitati:
https://mylaptopguid...d-pink-laptops/
https://www.bestrevi...de/pink-laptops

Mi-a sarit in ochi si unul specific, am avut Lenovo multe in familie de-a lungul anilor si pana acum nu a dezamagit, asa ca uite-te la modelul Ideapad S340-14IWL , e putin sub 3000 lei si pare a avea o echipare super pentru acest pret.

#17
IonA2014

IonA2014

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 21.03.2014
Uite acelasi Vivobook de mai sus, dar mai ieftin cu 200 lei.
Se incadreaza in limita de 3000.
Sper sa il poata livra pana de Craciun

https://www.itgalaxy...sd-pink-312765/

#18
corina_geo

corina_geo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,094
  • Înscris: 30.09.2008

View PostPhobos, on 20 decembrie 2019 - 17:55, said:


Acel Myria ( e firma romano-chinezeasca, asa-i?) pare prea frumos sa fie adevarat, adica  aprox. 250 euro pentru un laptop nou cu carcasa aluminiu, fie el si fara Windows...mi se pare chilipir.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate