Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 

Plata transportului în avans la cumpărături pe OLX

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
59 replies to this topic

#55
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Ce, dacă cumperi pe ebay, Amazon etc.etera nu plătești tot inclusiv în avans ? Doar in tara bananieră e la ramburs cu "verificare colet"
Okazii nu era bun cu calificative & shit e mai bun olx că e "gratis". Si uite așa " calificative, rating" înseamnă că merge bine treaba, ar trebui să pună încă un mesaj dat pe olx=câtva cenți că se scrie mult. :)


#56
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 06.12.2012
Mister, ai citit T&C eBay și OLX? Vezi vreo diferență între cele două servicii sau după capul tău singura deosebire este că la OLX poți livrare cu verificare și ramburs?

#57
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
T&C procter and gamble sau cum ? Mister.

#58
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 06.12.2012
Bruv... T&C as in Terms and Conditions... Poate o să înțelegi de ce la eBay poți plăti liniștit ÎNAINTE, iar la OLX nu! Servicii total diferite. ;)

#59
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 06.12.2012
Hopa, încă un obiectiv, 2000 lei + tansport. Deschis colet, verificat, testat pe cameră, totul OK... confirmat cu banul, curierul a tăiat chitanță. Din nou, un cumpărător european cu drepturi, satisfăcut. Ms OLX!

#60
vortex07

vortex07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 23.08.2009
Am cont din 2011 pe OLX, pot sa zic ca-l folosesc la modul activ.
In ultima perioada am avut de vanzare niste produse electronice de valoare mai mare, aproximativ 5000 de lei. Nici eu nu m-am riscat sa-l trimit fara plata transportului in avans, deoarece:
1) avand in vedere valoarea produsului il trimiteam doar cu optiunea de asigurare colet, care in total costa aproape 100 lei. Daca cumparatorul se razgandeste atunci dau din buzunarul meu o suma destul de frumusica pt tur-retur.
2) nu ma risc sa plimb produsul in tara si sa fie aruncat tur-retur de angajatii firmei de curierat. Mai ales in perioada asta nebuna cu Black Friday (anul trecut tot in aceasta perioada am returnat un produs cumparat online in valoare de 1000 RON. Coletul a fost dat disparut timp de 2 saptamani, cumva dupa mai multe telefoane date a fost livrat la destinarat. Desigur atunci nu aveam nici macar asigurare la ea...va dati seama de cat stres am avut parte in aceea 2 saptamani)
3) daca cumparatorul se razgandesti, pe langa riscurile amintite mai sus mai si pierd ocazia sa vand produsul altcuiva pana cand acesta se plimba cu curierul.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate