Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Ansamblul Rezidential Tomis Park Constanta

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
392 replies to this topic

#127
Victor2612

Victor2612

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 02.05.2020
06.08.2020

Attached Files



#128
ffm

ffm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 862
  • Înscris: 23.01.2015
Salutare, ma intereseaza sa cumpar un apartament la mare si poate ma ajutati cu un link catre blocul lui halep din mamaia. Scuzati de offtopic.


#129
Victor2612

Victor2612

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 02.05.2020
Eu unul nu stiu ce bloc are halep in mamaia :))

#130
wizeron

wizeron

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 13.02.2007
Azi am trecut prin fata ansamblului rezidențial și se pare ca băieții montaj armatuta pentru etajul 9. Asa este în România, din 7 etaje cat ai propus ajungi sa faci 9.

#131
Victor2612

Victor2612

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 02.05.2020
Wizeron nu se face niciun etaj 9!


#132
wizeron

wizeron

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 13.02.2007
Pai și atunci de ce fac armatura peste etaj 8? Treci prin fata ansamblului ca sa vezi dacă nu ma crezi.

#133
Victor2612

Victor2612

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 02.05.2020
Nu mai vorbi daca nu stii!
Hai sa facem un pariu daca esti asa sigur ;))
1000€ sa imi iau si eu telefon nou :)
Nu stiu ce ai vazut tu dar nu e armatura pt etajul 9.

#134
wizeron

wizeron

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 13.02.2007
Uite ce am văzut. Eu zic sa nu te arunci la pariuri pana nu te lămurești

Attached Files


Edited by wizeron, 13 August 2020 - 16:50.


#135
ovidiu_costa

ovidiu_costa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 16.05.2009
Se vede si pe machetele de la showroom, casa scarii se prelungeste cu un etaj peste ultimul etaj locuibil (probabil pt lifturi) si sunt cativa stalpi pe acoperis, e un fel de terasa. Asa se vede pe macheta.

Edited by ovidiu_costa, 13 August 2020 - 18:54.


#136
wizeron

wizeron

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 13.02.2007
La asta m-am gândit și eu initial dar suprafata construita este mult prea mare. Din ce se vede este aproape jumătate de etaj ca suprafata desfasurata. Dacă este sa discuti despre macheta din showroom pe ea sunt 7 etaje si nu 8, asa ca nu cred ca mai este relevanta.

Edited by wizeron, 13 August 2020 - 19:00.


#137
ovidiu_costa

ovidiu_costa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 16.05.2009
se vede aici, nu e cea mai buna imagine, dar pe asta am avut-o la indemana...

Attached Files


Edited by ovidiu_costa, 13 August 2020 - 18:59.


#138
wizeron

wizeron

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 13.02.2007
Dacă ar fi asa cum este în macheta nu ar face stâlpi de rezistenta, pentru a susține o structura ușoară, asa cum se vede. La cum se vede armatura este de rezistenta clar. Plus ca ma repet, suprafata construita este mult mai mare fata de macheta.

Edited by wizeron, 13 August 2020 - 19:13.


#139
Victor2612

Victor2612

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 02.05.2020
Wizeron eu ma arunc pentru ca stiu sigur.
Armatura aia e de la casa scarii.
O sa vezi daca nu ma crezi.
O intrebare am, ai cumparat apartament in acest complex :D ?

#140
wizeron

wizeron

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 13.02.2007
Salut, nu am cumpărat dar intenționăm sa cumpăr in etapa doi, de aceea urmăresc topicul. Eu lucrez la Auchan și de aceea îmi este simplu sa urmăresc construcția. Ma bucur ca am întâlnit pe cineva care știe sigur ca armatura este pentru casa scării.
Cu ocazia asta vreau sa ii felicit pe cei de la Tomis Park ca fac casa scării la etajul 9 mai mare decât jumătate din clădire. Înseamnă că construiesc bine si nu se zgarcesc.

Attached Files


Edited by wizeron, 14 August 2020 - 13:33.


#141
Victor2612

Victor2612

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 02.05.2020
Chiar mare bucurie ca m ai cunoscut! Sunt flatat 😂
Mai usor cu ironiile ca nu ti sta bine :))


#142
francs

francs

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 15.08.2020
Va salut!
Ma intereseaza sa achizitionez un apartament in faza a 2a sau daca mai gasesc in 1 bloc, am inteles ca au facut un etaj in plus fata de proiect. As avea cateva intrebari si v-as ruga sa ma ajutati cu raspunsuri!
1. Structura de rezistenta este pe cadre am inteles, este buna, ceva diferențe fata de cele vechi?
Totodata am citit tot aici ca ar fi trebuit folosita mai multa caramida iar in schimb au folosit bca ul in loc, este adevarat?
2.au voie, am inteles, ca la faza de predare apartament, suprafețele utile sa fie mai mici cu 5%, in acest caz de ce pretul platit ramane acelasi?
3.unele apartamente au balcoane, altele nu. Unele au un asa zis cub ca si balcon altele nu. Cum va dati seama care au si care nu au? De exemplu am vazut in schite un p8, p9 sau p10 care erau prezente ca si balcoane dar nu erau trecute ca si suprafețe utile, unele chiar deloc desi in schite erau trecute.
4. Acel cub este pe jumatate in apartament jumatate in afara. Acolo este prevazut cu balcon sau ramane doar acel cub? Nu imi dau seama nici din schite si nici din stadiul lucrarilor. Unele au balcoane altele nu au... Foarte ambiguu
5.AC urile cate sunt? La garsoniere si 2 camere banuiesc ca 1, dar la 3 camere tot 1? Mi se pare putin 1 la 3 camere!
6. Instalatia de gaz se va face iar centrala si caloriferele de la ei. Stiti cumva marca si capacitatea ei?
7 internetul, televiziunea, se va cabla pt ca nu scrie nimic despre acestea?
8. Cate lifturi va avea blocul, din cate m-am interesat va avea 3 scari blocul.
9.accesul in incinta complexului va fi la liber sau pe baza de cartela, va avea paza si supraveghere video?
10. Cand se va da in folosinta stadiul 1, dar stadiul 2?
11. Dupa parerea voastra, in momentul acesta se vor incadra in timp pentru blocul 1. Adica daca vor fi intarzieri la predare. Ma gandesc ca in faza 2 ar trebui facut un mini parc si din cate am vazut din poze nici vorba de asa ceva, pana in prezent dsci clar sunt in intarziere.

Multumesc anticipat pentru raspunsurile dumneavoastră!
O zi frumoasă va doresc!


#143
ovidiu_costa

ovidiu_costa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 16.05.2009
Eu nu sunt structurist sa imi dau cu parea, avantajul la ce fac ei este ca structura e integrata in zid si nu vei avea grinzi in casa. dezavantajul din ce am vazut e ca pe acel zid nu poti trage cabluri, scurgere etc.
Lifturi sunt 2 pe o scara. Terasa aceea acoperita ( cubul cum il numesti tu) are geamuri evantai ce se pot strange sau inchide dupa caz. Nu stiu cate aere conditionate sunt prevazute la apartamentele cu 3 camere, inclin sa cred ca 2, cele mai mici  pana la 2 camere cred ca au unul, care e Vortex de 12000 btu. Centrala termica instalata de ei de cea mai ieftina incondesatie de la Bosch, dar iti monteaza ce vrei tu de la Bosch daca achiti tu diferenta. Caloriferele sunt verticale langa geam. Faza cu 5% plus sau minus fara a modifica pretul, e inclus la majoritatea dezvoltatorilor, dar am observat ca dimensiunile din realitate la mine au corespuns perfect cu cele din plan, fara finisaj ( aici vorbim de un plus de pana la 10 mm grosime).
Din cate stiu faza 2 e cu predate 2023. Mie mi-au zis la semnare ca vor preda in vara 2021 cel mai sigur. Cred ca e un termen realist conform cu mersul lucrarilor. Va exista posibilitatea de cablare la cel putin 2 furnizori de TV poate si mai multi.

#144
Victor2612

Victor2612

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 02.05.2020
Va fi doar un singur aer conditionat si pt apartamentele cu 3 camere, vrei 2 sau 3, platesti diferenta

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate