Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Xiaomi Redmi K30 / K30 Pro / Poco X2

- - - - -
  • Please log in to reply
254 replies to this topic

#217
mishu851

mishu851

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 03.03.2012
Salut baieti am cumparat un poco f2 pro si nu stiu cum sa fac sa functioneze vowifi pe Digi. In tel apare optinea si o pot activa dar nu functioneaza. Doar volte vrea sa mearga.

#218
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008

View Postmishu851, on 07 octombrie 2020 - 16:25, said:

Salut baieti am cumparat un poco f2 pro si nu stiu cum sa fac sa functioneze vowifi pe Digi. In tel apare optinea si o pot activa dar nu functioneaza. Doar volte vrea sa mearga.

La mine merge fara probleme, cand sunt pe wi-fi.

#219
mishu851

mishu851

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 03.03.2012
Esti pe digi? Functioneaza 5g? Ce versiune de soft ai globală sau cea de europa?

#220
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,826
  • Înscris: 30.03.2009

View Postmishu851, on 07 octombrie 2020 - 16:25, said:

Salut baieti am cumparat un poco f2 pro si nu stiu cum sa fac sa functioneze vowifi pe Digi. In tel apare optinea si o pot activa dar nu functioneaza. Doar volte vrea sa mearga.

Dă-i un restart! Așa imi făcea pe Poco F1.
Mai bagă codul și vezi să scrie  DESABLED.

#221
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008

View Postmishu851, on 07 octombrie 2020 - 17:17, said:

Esti pe digi? Functioneaza 5g? Ce versiune de soft ai globală sau cea de europa?

Acum am build-ul beta de LOS (Lineage OS).

#222
diabolik213

diabolik213

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 858
  • Înscris: 25.09.2011
Sal'tare! Am cumparat un poco f2 pro recent ca sa il dau mai departe in familie si (ca de obicei) il folosesc o saptamana-doua inainte sa il transfer persoanei mult iubite.

Eu in general folosesc telefonul cu contul miui cu permisiune de unlock cam o saptamana dupa ce il primesc. Deoarece vreau sa stiu daca sunt alte buguri inainte sa il trec pe xiaomi.eu ca sa nu imi fac nervi dupa.

Toate bune si frumoase, o saptamana mai tarziu, telefonul merge beton dar reclamele nu le sufar si cateva module de magisk indragite lipsesc.

Acum... eu in fiecare an cumpar 2-3 telefoane din China (cam de prin 2013, redmi note 1 win!) si servisand telefoanele xiaomiste din familie nu am intalnit atat de multe probleme pe versiunea stabila xiaomi.eu. Deci stiu cu ce se mananca bootloader si recovery de pe vremea lui Galaxy S1.

Dupa ce am dat enable la developer options, oem unlocking, find device on + sync, pair la device cu contul miui cu permisiune, ar trebui sa mearga mi unlock tool lejer nu? Din pacate se opreste la 99% si imi da eroarea (in chineza, dar tradusa prin google translate) ca acest telefon este atasat altui telefon (cu un ID de cont diferit fata de al meu).

Deci un telefon care a venit efectiv in tipla (printre primele din china care vin asa), un singur cont xiaomi ever atasat la el, imi da eroarea ca a fost paired cu alt cont xiaomi (al carui ID din eroare nu il cunosc, vezi poza). I'm baffled.

Picture: https://imgur.com/a/RnucHL8

Poate cine de aici reuseste sa vina cu o idee, deoarece eu nu mai am. Am dat google peste google dar nici o sansa.

Thanks for reading my story.

#223
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,488
  • Înscris: 18.06.2007
Aceeași eroare am avut și eu.

Am facut alt cont, am deblocat și pus xiaomi.eu și pe urmă am revenit la contul meu

#224
diabolik213

diabolik213

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 858
  • Înscris: 25.09.2011
@bobalex18 se pare ca am trecut peste eroare dupa ce am schimbat contul (lol). Am trecut pe unul fara permisiune apoi la cel cu permisiune de unlock.

Dar am de asteptat 168h/7z nais.

Cheers mate.

#225
epuru

epuru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,125
  • Înscris: 27.03.2007
Azi am primit update-ul la Android 11 la Poco F2 Pro EEA. Totul ok pana acum.

#226
florinlei

florinlei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 392
  • Înscris: 06.04.2008
Ai observat ceva probleme după această perioadă de timp după ce ai făcut update la 11?
Eu am  tot varianta EEA și încă nu am primit acest update .
La fel și un prieten care are varianta globală.

#227
epuru

epuru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,125
  • Înscris: 27.03.2007
N-am intampinat probleme.

#228
razec

razec

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 24.03.2004
Cel mai prost telefon posibil, cel putin pentru mine.
L-am cumparat nou si de cand i-am instalat cartela am diverse probleme - nu se aude bine, pierde semnalul, se intrerupe convorbirea sau imi taie microfonul si nu mai sunt auzit.
Toate astea se intampla si in masina cand este conectat la bluetooth-ul masinii.
Daca aveti cumva idei de remediere, va rog sa ma indrumati!

#229
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,826
  • Înscris: 30.03.2009
O revenire la setările din fabrică ar trebui să fie de folos. Sau o reinstalare a softului

#230
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,571
  • Înscris: 22.07.2004
Cumpără o mașină chinezească pentru o compatibilitate cât mai buna.

#231
razec

razec

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 24.03.2004

View PostAlxdava, on 24 decembrie 2020 - 11:45, said:

O revenire la setările din fabrică ar trebui să fie de folos. Sau o reinstalare a softului
Am incercat cu revenirea la setarile din fabrica si nu a functionat, la chestia cu reinstalarea softului, cred ca mi-as prinde urechile.

#232
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,826
  • Înscris: 30.03.2009
Descarci softul actual, intri în setări și alegi pachetul de instalare descărcat. Durează 10 minute fără niciun efort și pierdere de date.

#233
cr1st1an

cr1st1an

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 06.04.2006
Azi am primit update ota la android 11.
In urma updatelui m-am ales cu o linie lunga de vreo 3 cm, destul de groasa, care imi apare permanent pe ecran, la baza lui
Ati patit careva asta?
Pot reveni cu telefonul la starea dinainte de update?
E foarte deranjant.


#234
cr1st1an

cr1st1an

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 06.04.2006
L. E.
Am descoperit problema.
Aveam activate gesturi pe tot ecranul in afijaj pe tot ecranul.
A trebuit sa revin la vechile butoane.
Pacat, imi placea functia.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate