Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Romania iadul cainilor

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#1
nyxx

nyxx

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 30.03.2019
O milfa buna de pe youtub are o gramada de filme cu caini salvati din Romania

Gagica ne face tara de cacat si cam pe bune dreptate.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/IH-GfpPFy2s?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/EkRuRbkHCt8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/cQa6U3o7FYU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/gEy86kfr4XI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/kEo0Q9EWNSg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
chilly willy

chilly willy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,594
  • Înscris: 23.10.2006
e nasol ca sunt torturate animale dar cred ca ea e mai interesata de publicitate. Cu cainii e mai usor si mai ieftin decat sa salvezi copii bolnavi de leucemie sa zicem, sau copii victime ale pedofililor.

#3
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Si mie imi e mila de toti. Si o s aplang la TV si pe Facebook, pentru fiecare, dar a,ltceva nu o sa fac. Nu o sa ma duc sa platesc la un padoc, nu o sa sponsorize vreun spital. Eu nu vreau decat like-uri.
Exact din acest motiv, pe peretele meu de Facebook, nimeni nu poate posta. Sa-si tina in curtea lor centul pentru like.
Repet: oamenii carora le pasa, fac ceva, practic. Plansul pe net este un jeg de cerseala pentru like-uri.

#4
ursuletul68

ursuletul68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,208
  • Înscris: 06.09.2011

 chilly willy, on 19 noiembrie 2019 - 19:09, said:

e nasol ca sunt torturate animale dar cred ca ea e mai interesata de publicitate. Cu cainii e mai usor si mai ieftin decat sa salvezi copii bolnavi de leucemie sa zicem, sau copii victime ale pedofililor.
fiecare face ce/cum/cat poate..dar face CEVA; si, DA, merita sa isi faca publicitate, un strain se implica ..apoi, destui straini mai salveaza si copii abuzati/bolnavi desi la acest nivel, statul roman trebuie sa se preocupe daca nu ar fi handicapat si furacios.

#5
nyxx

nyxx

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 30.03.2019
Pai aia chiar face ceva.
O carat caini condamnati la moarte din Romania in Anglia si le-o dat la oamenii de acolo,care se pare ca is normali la cap.
Are si ea unu acasa tot salvat din Romania.

Chestia e ca gagica e cu lupii si face filme cu lupi si tot felul de rase de caini,deci in mod normal nu se ocupa cu din astea.
Cand o gagica buna care alte treburi de obicei face niste filme despre jegul din Romania e grav zic eu.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/GQf0OP9Z6Pw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by nyxx, 19 November 2019 - 19:21.


#6
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014
iubitorii de caini nu au ratiunea pentru a intelege ca maidanezii in oras nu ce cauta si trebuie eutanasiati

#7
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
mda, mi-ai stricat ziua op Posted Image...

Stiu acele clipuri, cred ca sunt de pe vremea lui Base, cand s-a dat "ordin" sa se colecteze toti maidanezii de pe strada. Bineinteles ca problema a revenit, tot din cauza omului care nu-si sterilizeaza animalul

Edited by jimi91, 19 November 2019 - 19:27.


#8
Spaghete

Spaghete

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 22.05.2007

 persona695, on 19 noiembrie 2019 - 19:21, said:

iubitorii de caini nu au ratiunea pentru a intelege ca maidanezii in oras nu ce cauta si trebuie eutanasiati

Animalele nu trebuie chinuite ! E destul de simplu daca vrei sa le castrezi ! Insa banii primiti moca de la fundatii de pe afara se impart intre neni destepti. Eu i-as eutanasia pe toti dobitocii care chinuie animalele !

#9
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,429
  • Înscris: 20.02.2008

 Spaghete, on 19 noiembrie 2019 - 19:29, said:


Animalele nu trebuie chinuite ! E destul de simplu daca vrei sa le castrezi ! Insa banii primiti moca de la fundatii de pe afara se impart intre neni destepti. Eu i-as eutanasia pe toti dobitocii care chinuie animalele !
Euthanasiatul nu implica chin.
Un caine castrat te musca ca si unul normal, ca doar nu voia sa te fut@.
Animale salbatice nu au ce cauta in orase.

#10
ndor

ndor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,354
  • Înscris: 21.04.2005

 ioppo, on 19 noiembrie 2019 - 19:50, said:

Animale salbatice nu au ce cauta in orase.
Poate e o noutate pentru tine , dar un caine nu este un animal salbatic . Chiar daca este maidanez.
Am vazut maidanezi care se comportau mai civilizat decat unii la costum . Pana si strada o treceau pe zebra si pe verde.
Si daca e sa folosesc aceeasi logica , unii oameni sunt mai salbatici decat multi caini .
Astia ce cauta in orase ? Eventual ar trebui si ei eutanasiati.

Edited by ndor, 19 November 2019 - 20:20.


#11
emilmihai

emilmihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 01.09.2009
Sunt chinuiti si lasati sa moara oameni in spitalele de la noi daca nu au bani de spaga si plangem de mila ca nu se face nimic pt animale?In zona mea este statiune si la fiecare inceput se sezon strang caini vagabonzi si ii duc in adaposturi,si in cateva luni apar altii!in loc sa se cheltuie bani aiurea ar trebui stransi si castrati sa nu se mai inmulteasca si asociatiile sa mearga prin sate si sa intrebe locuitori daca au caini pt castrare ca sa nu le mai fete si cand se maresc sa ii planteze pe strazi si sa creasca populatia de maidanezi!

#12
Bebeluka

Bebeluka

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 983
  • Înscris: 28.07.2015

 ioppo, on 19 noiembrie 2019 - 19:50, said:

.Animale salbatice nu au ce cauta in orase.

Cainele este animal domestic,domesticit de om acum cateva mii de ani.  Stramosul cainelui este lupul...Prezenta cainilor fara stapan pe strazile oraselor este datorat exclusiv OMULUI,lipsei de "carte"  a acestuia si lispei programelor de educare in acest sens.
Ar fi ideale niste teste de inteligenta pentru orice posesor de caine din tara asta,indiferent daca este catel de paza la curte,catel de buzunar sau caine politist.Nu treci testul(de preferat " pe bune),nu ai dreptul de a fi stapanul unui catel. Sa vezi ce se golesc strazile de " animale salbatice"...
Pentru cei care emit elucubratii pe te miri ce forumuri,banati pe viata,mai ales ca cei ca ei cred ca au chiar si dreptate...

Oamenii nascuti la sat,poa' sa ramana acolo,nu trebuie sa vina la oras sa dea peste "animale salbatice"....

#13
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,368
  • Înscris: 11.08.2003
Uite o idee ca sa nu se mai intample asta: SA-I IA IN P(ANA) MEA ACASA!
Pentru indignati: ce i-ati face cainelui care v-ar lasa copilul fara un picior sau juma de fata? Dar persoanei care i-a hranit pentru ca-i "iubeste"? Hai, sa vedem ipocrizia!

#14
Bebeluka

Bebeluka

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 983
  • Înscris: 28.07.2015

 sorin147, on 19 noiembrie 2019 - 20:26, said:

ce i-ati face cainelui care v-ar lasa copilul fara un picior sau juma de fata? Dar persoanei care i-a hranit pentru ca-i "iubeste"? Hai, sa vedem ipocrizia!

Dar ce i-ai face copilului/omului care lasa un caine(intentionat) fara un picior ....?Hai sa vedem "ipocrizia"....Muuuuuulti mai multi caini au fost schinguiti/omorati de oameni comparativ cu inversul situatiei...
Mai lasati mentalitatea de grota...
Daca o sa ai ghinionul sa ajungi sub daramaturi in cazul unei catastrofe sa gonesti cainele salvator care te poate gasi sub resturi pentru ca te poate musca...Daca ramai fara vedere,un caine ghid este de evitat,te poate musca...Un caine antrenat sa "gaseasca  elemente explozive" sa ignore un semn,iar dispozitivul ala sa fie detonat din nefericire in prezenta dumitale...Ca sa fim ipocriti pana la capat.
Nu-i asa ca ai votat "Da" la referendumul pentru familie....?

#15
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007
pe buna dreptate pe dracu....

#16
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,745
  • Înscris: 26.08.2008

 nyxx, on 19 noiembrie 2019 - 18:56, said:

O milfa buna de pe youtub  

 nyxx, on 19 noiembrie 2019 - 19:20, said:

Cand o gagica buna care alte treburi de obicei

Booon, deci partea asta cu "milfa buna" [discutabil de buna zic eu] este cea ce te-a impresionat pe tine de fapt. Vrei sa dezvolti pe partea asta si ai vreo retinere de ne tot scoti ochii cu aspectul asta?

O doamna in varsta, decrepita... care s-ar fi ocupat cu asa ceva ar fi fost ignorata de tine, asa-i?

Booon - partea a doua: caini / alteanimale neglijate parasite / maltratate sunt peste tot in lume.

#17
nyxx

nyxx

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 30.03.2019
Normal.
Doar nu crezi ca ma uit la filmele ei doar pentru caini.
Pizde bune sunt o gramada,dar asta are carisma si ceva in cap

Edited by nyxx, 19 November 2019 - 21:17.


#18
george90

george90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,013
  • Înscris: 19.08.2006
Nu pun botul!

nu cred ca sta vreun sarac prin Romania sa chinuie caini vagabonzi. Astea is poveti lacrimogene care aduna un venit la canal (al aleia, de Youtube). Nu m'as mira ca inainte de vizita la adapost sa si plateasca tanti pe cativa pe acolo sa stalceasca niste catelusi in bataie, ca sa ii mearga ei afacerile.

Sau, poate tanti doar o nebuna foarte corecta politic, iar in lumea ei afisatul virtutei de om bun este mai presus de orice.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate