Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

A cumparat/folosit cineva TBS5580 Multi-standard Universal Digital TV Tuner

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
adipetroiu

adipetroiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 17.04.2007
Sunt tentat sa cumpar acest tv tuner https://www.aliexpre....320c2e0e3N3zO0 si sunt curios daca stie cineva ceva despre acest tuner in special folosit pe satelit, eventual cu un smart card pentru posturile cu plata.

#2
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
In era streamingului tu cumperi tuner TV ? Mai simplu platesti la un "ceva" care face streaming online (digi, orange, etc etc etc) si gata.

LE: Mesaje: 1 ... Înscris: 17.04.2007 ... hmmm Posted Image

#3
chris_dvb

chris_dvb

    ...::: c :::...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,355
  • Înscris: 19.04.2008

 ro_explorer, on 13 noiembrie 2019 - 17:38, said:

In era streamingului tu cumperi tuner TV ? Mai simplu platesti la un "ceva" care face streaming online (digi, orange, etc etc etc) si gata.

LE: Mesaje: 1 ... Înscris: 17.04.2007 ... hmmm Posted Image


Da care e problema cu tuneru sau cu inscrisul pe forum?

Serviciul de TV prin satelit nu e cu nimic mai prejos decat IPTV-ul. Vrei sa zici ca e demodat? De unde crezi ca vin programele pe care le vezi prin IPTV? Sunt transmise prin satelit si preluate, majoritatea. Netu pica mult mai des decat pica semnalul de la satelit. Ajunge sa ai o conexiune instabila si e gata. Artefacte si "loading-uri" de te saturi. Normal ca e ok IPTV-ul, atata timp cat merge bine. Ca orice serviciu de altfel.


@adipetroiu:

Nu am tunerul, nu-ti pot da detalii despre el. Dar am observat postarea si mi s-a parut interesanta, deoarece si eu folosesc si am folosit de multa vreme tunere de satelit pentru PC. Incepand de la cele interne PCI pana la tuner extern pe USB, asemanator cu cel mentionat mai sus.
Folosesc chiar si un CAM Conax pentru focussat/freesat. Si pot sa-ti spun cu incredere ca, ideea nu e rea deloc. Deci daca iti doresti asa ceva, de ce nu. Plus ca ca poti face si inregistrari fara a pierde calitate.

Edited by chris_dvb, 14 November 2019 - 10:33.


#4
adipetroiu

adipetroiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 17.04.2007
@chris_dvb Multumesc pentru raspuns!

#5
adipetroiu

adipetroiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 17.04.2007
Salut! Pentru cei interesati, am cumparat tunerul si un CAM CI Conax, am avut ceva probleme la instalare, nu recunostea CAM-ul, cu ajutorul sprijinului tehnic de la producator s-a rezolvat. L-am pus la treaba pe terestru, in Galati la distanta de 16-17 km de releu cu o antena( o bucata de sarma 30-40 cm) scoasa putin pe geam la et. 2 se receptioneaza bine posturile tv digitale(TVR). Pe cablu toate posturile din oferta gratuita Digi. Pe satelit receptia canalelor gratuite si oferta Focus sat fara probleme( cu un smartcard imprumutat). Deci sunt foarte multumit de tuner, chiar face tot ce spun ca face si foarte multumit de sprijinul tehnic promt.

#6
antenutze

antenutze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 27.01.2016

 adipetroiu, on 20 martie 2020 - 18:38, said:

Salut! Pentru cei interesati, am cumparat tunerul si un CAM CI Conax, am avut ceva probleme la instalare, nu recunostea CAM-ul, cu ajutorul sprijinului tehnic de la producator s-a rezolvat. L-am pus la treaba pe terestru, in Galati la distanta de 16-17 km de releu cu o antena( o bucata de sarma 30-40 cm) scoasa putin pe geam la et. 2 se receptioneaza bine posturile tv digitale(TVR). Pe cablu toate posturile din oferta gratuita Digi. Pe satelit receptia canalelor gratuite si oferta Focus sat fara probleme( cu un smartcard imprumutat). Deci sunt foarte multumit de tuner, chiar face tot ce spun ca face si foarte multumit de sprijinul tehnic promt.

felicitari, dar daca ai fi dat si o explicatie cum ai rezolvat cu CAMul era si mai bine ca poate aveau si altii nevoie vreodata de asa ceva.

Edited by antenutze, 22 March 2020 - 11:47.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate