Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...
 La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!
 Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 

Incalca aceasta reclama vreo lege?

* - - - - 1 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
30 răspunsuri în acest subiect

#19
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 38.181
  • Înscris: 09.01.2007
Ca frazare, te face din vorbe.
Nu spune ca vindeca ci ca trateaza.
Si vinul rosu trateaza orice.

#20
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.957
  • Înscris: 13.07.2011

 waterman, on 07 noiembrie 2019 - 14:17, said:


Una e să minți că faci pătrățele pe burtă stând ca groșteiu la teve, alta e să spui că vindeci boli.

Trateaza dureri nu boli, exista pflasturi care se aplica pe spate unde ai dureri si se incalzesc. Ii ti peste noapte si a doua zi printr-o minune nu mai ai nici o durere.
Daca ai durere de spate, poate sa fie de la oase, musculatura, nervi, etc. Aparatul asta functioneaza cu laser, deci ceva pe caldura si cu siguranta functioneaza in diferite cazuri. Cand ai probleme grave cu spatele clar ca nu o sa faca nimic.

#21
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 28.372
  • Înscris: 17.05.2004
Biznise eu cred că e afacerea ta de-i lauzi așa !

#22
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.826
  • Înscris: 12.01.2018
da aparatul care alungă șoarecii încalcă vre-o lege?este legea prostului care numai se schimbă

nu dispar

#23
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 18.871
  • Înscris: 10.12.2006
Un aparat de alungat soareci ineficient nu omoara oameni, dar daca ai o tumora pe coloana si folosesti aparatul asta in loc sa mergi la doctor....

#24
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.957
  • Înscris: 13.07.2011

 waterman, on 07 noiembrie 2019 - 14:55, said:

Biznise eu cred că e afacerea ta de-i lauzi așa !

acum ca m-ai dat de gol, iti fac o oferta la aparat-ul minune 2+1 gratis ce zici.

#25
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 31.509
  • Înscris: 10.08.2005
Dragi colegi, va reaminstesc eu, suntem pe aria Juridica.

 eiffel, on 07 noiembrie 2019 - 14:11, said:


Legea noastra e cam inexistenta. Atata timp cat nu declari ca e un medicament ( si acolo scapa unele interzise in alte tari ), poti sa vinzi ce vrei fara cine stie ce acte.
daca Facebook perminte o astfel de reclama, cui te poti adresa ?

Editat de MarianG, 07 noiembrie 2019 - 15:21.


#26
pacapaca

pacapaca

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 736
  • Înscris: 28.07.2017

 Mizu, on 07 noiembrie 2019 - 13:52, said:

B-Cure aparatul de la care te doare in cur. Asa arata aia :))) parca e sodomizata de aparat

#27
romanasu

romanasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.209
  • Înscris: 26.05.2005
Eu cautam laser, dupa ce vazusem la cabinetele de recuperare; e cateva zeci de lei sedinta de laser si pierzi timp cu drumul; am gasit distribuitor in Romania care cerea 100 de milioane pe un laser mare, profesionist, de cabinet. Am cautat pe ebay/alexpress; devenisem semiexpert in studii, frecvente si puteri; gasisem ceva din Belarus, la 7-800 lei; dar, avea putere 5mW; am citit studii care ziceau ca pe la 50-100mW au ceva efect laserele; poti si cu puteri mai mici, dar trebuie sa dai cu laserul pe tine zeci de minute; am cautat la chinezi pe site ceva mai bun;gasisem ceva pe la 1200 lei, parca avea in jur de 200 puterea. Dar, nah, fiind de pe chinezi nu prea ai incredere in specificatiile lor, nu ai garantie. Pana la urma m-am saturat de chinezi si am cumparat B-Cure Laser Classic; vreo 2500 de lei; asta cica are putere 500mw. Dar, e bataie de cap cu puterea si frecventa; producatorii ascund informatiile utile si dau multe reclame, aduna puterile pe diferite frecvente si te zapacesc. Vedeti ca e si pe Amazon si gasesti acolo reviewuri.
L-am luat pe asta cam scump, dar din Romania, in ideea ca are garantie la indemana; dupa utilizare, pot sa spun ca are ceva efecte, dar, nu e senzational. Aveam busit umarul; am facut ultrasocuri, ma simteam ceva mai bine, dar tot ma jena umarul; am facut si cu laserul asta si parca nu m-a mai durut ca inainte; dar, la dureri lombare, de genunchi, nu isi face efectul tot timpul; cateodata trebuie sa sa combini si cu gimnastica de recuperare/intretinere plus ibuprofen; alteori, e mai rapid doar cu un antiinflamator pe stomacul plin : ) ) . Dar, cand nu poti sa iei antiinflamatoare, te alina laserul.

Se pare ca am fost pe langa subiect; e aria de juridic; la subiect.. nu stiu, nu sunt avocat.

Editat de romanasu, 07 noiembrie 2019 - 16:07.


#28
internet_max

internet_max

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 365
  • Înscris: 13.05.2018
Eu cred că reclama asta mascată e foarte bine gândită. La ora 16.09, are deja 357 de vizualizări. E Ok.

#29
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 18.871
  • Înscris: 10.12.2006
Eu n-am dat click pe reclama, n-am idee ce lasere fac B-Cure si nici nu e asta ideea. Laserul trateaza durerea, in niciun caz nu trateaza cauza, si in niciun caz nu reduce vizitele la doctor.

 internet_max, on 07 noiembrie 2019 - 16:10, said:

Eu cred că reclama asta mascată e foarte bine gândită. La ora 16.09, are deja 357 de vizualizări. E Ok.
Si eu cred ca era sa ramai repetent in scoala generala si parintii tau s-au intrebat daca nu cumva ai niste probleme, acum iata ca avem raspunsul!

#30
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 68.700
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Eu cautam laser, dupa ce vazusem la cabinetele de recuperare; e cateva zeci de lei sedinta de laser si pierzi timp cu drumul

Quote

am citit studii care ziceau ca pe la 50-100mW au ceva efect laserele

Quote

si am cumparat B-Cure Laser Classic; vreo 2500 de lei; asta cica are putere 500mw

Quote

Dar, e bataie de cap cu puterea si frecventa; producatorii ascund informatiile utile si dau multe reclame, aduna puterile pe diferite frecvente si te zapacesc.

1. Da se face terapia durerii cu laser in infrarosu in centrele de recuperare.
2. Au efect intr-adevar - la puterea aia gauresc hartia fara probleme.
3. Cu asta poti taia lemnul fara probleme.
4. Nu este nicio bataie de cap cu puterea si frecventa. Laserele emit strict pe o lungime de unda, nu pe mai multe - nu ai ce aduna.
Singura chestie - e posibil ca in loc sa-ti dea puterea emisiei, sa-ti dea puterea consumata.

#31
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.349
  • Înscris: 03.04.2011
Oricum, comerciantul e de tot rahatul. pe izraelianca o cheama ba Carmen, ba Carmel, adrsa e ba pe Maniu, ba pe alta strada, in functie de cum cauti in contact, nr de telefon e un numar scurt... Nu vad nicaieri datele firmei.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate