Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Mediaplayer Xiaomi MI TV Box S

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
498 replies to this topic

#487
akayy

akayy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,555
  • Înscris: 01.03.2006

 RaduPro, on 29 octombrie 2023 - 19:47, said:

Cum sta generatia a 2-a cu sunetul pe disney plus ? La vechiul mibox s este doar stereo din ce imi aduc aminte , face conversia de la dolby digital plus la dolby digital cum facea prima generatie prin optiunea de spdif out ?
tot stereo...

#488
torrice

torrice

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 03.04.2009
am comandat de pe olx nokia 8010. ceva streaming box mai potent ca xiaomi. deci kodi nu stie dolby atmos. o să il leg tot la soundbar. deci cum e setarea aia passtrough? ce face mai exact?

#489
zet105

zet105

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 28.04.2007
Gen 2 prin kodi la. Mkv rip are atmos dacă e varianta dd+. Dacă e atmos cu trueHD nu mai știe sa facă atmos și iese 5.1.motiv pt care l-am returnat. La disney plus și hbo max nu are sunet atmos... iar ciudat

#490
akayy

akayy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,555
  • Înscris: 01.03.2006

View Postzet105, on 28 decembrie 2023 - 15:48, said:

Gen 2 prin kodi la. Mkv rip are atmos dacă e varianta dd+. Dacă e atmos cu trueHD nu mai știe sa facă atmos și iese 5.1.motiv pt care l-am returnat. La disney plus și hbo max nu are sunet atmos... iar ciudat
mkv urile uhd sunt redate  atmos 7,1 cu vlc... nu e vina sculei  daca kodi nu stie atmos...

#491
zet105

zet105

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 28.04.2007
Mkv urile truehd - atmos 7.1 NU sunt redate nici cu VLC. Testat cu xiaomi gen 2 înfipt direct în avr sony str-dh790.

Același kodi pus pe o panarama de android box km plus cu android 7 duce truehd format mkv de 65gb și avr sony decodează corect atmos. Nu e treaba de kodi... E ceva de la xiaomi...

Edited by zet105, 28 December 2023 - 19:24.


#492
akayy

akayy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,555
  • Înscris: 01.03.2006

View Postzet105, on 28 decembrie 2023 - 19:23, said:

Mkv urile truehd - atmos 7.1 NU sunt redate nici cu VLC. Testat cu xiaomi gen 2 înfipt direct în avr sony str-dh790.

Același kodi pus pe o panarama de android box km plus cu android 7 duce truehd format mkv de 65gb și avr sony decodează corect atmos. Nu e treaba de kodi... E ceva de la xiaomi...
o fi cum zici tu ,dar la mine  cu vlc "legat " de  un soundbar care stie atmos & true hd imi arata,recunoaste   vizual decodarea atmos...  cu setare din audio mibox gen 2 passthrough .

Edited by akayy, 28 December 2023 - 20:41.


#493
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,983
  • Înscris: 25.04.2016

View Postzet105, on 28 decembrie 2023 - 19:23, said:

o panarama de android box km plus cu android 7
E ceva de la xiaomi...
Ambele sunt chinezarii, doar ca cea din titlu cica are (re)nume....

#494
akayy

akayy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,555
  • Înscris: 01.03.2006

View PostMMike, on 29 decembrie 2023 - 19:18, said:

Ambele sunt chinezarii, doar ca cea din titlu cica are (re)nume....
yeap, si iphone e chinezarie ,imi aduc aminte cu drag cand pe spatele lui scria Made in PRC ! products that are made in the People's Republic of China !!! tv-ul perfect si media playerul perfect nu exista si nu va exista vreodata..... valabil si pt restul de electronice ,electrocasnice... oricum mibox-ul de la prima generatie pana la cea de azi  a fost si ramane un best buy vs  calitate ,pret
oppo 203 tot chinezerie era .... dar tot se gasesc unii gica contra..

Edited by akayy, 29 December 2023 - 20:20.


#495
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,983
  • Înscris: 25.04.2016

View Postakayy, on 29 decembrie 2023 - 20:18, said:

yeap, si iphone e chinezarie
Asa se fac confuziile (la unii). Iphone e brand american fabricat in china. Discutia de mai sus era despre branduri chinezesti.

#496
sov

sov

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 26.02.2006
Bună ziua, mi-a dat cineva un media player ( https://www.satmulti...-linux-p164175/) si nu stiu cum sa fac sa vad filme online. L-am conectat la tv, insa nu ma descurc, trebuie sa bag ceva adrese sau cum? Cel ce mi l-a dat vedea programe românești în Germania.

Attached Files



#497
dba

dba

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,276
  • Înscris: 06.12.2006
Cam asa ceva.
Si nu l-ai intrebat pe cel care ti l-a dat in grija cum sa-l folosesti?
Portul USB poti sa-l folosesti pentru wifi cu un adaptor (verifica compatibilitatea) sau pentru filme de pe stick/SSD.
Un tutorial, cum sa-l setezi si cateva IPTV links.
Sau iti faci abonament
Poate ai noroc si te ajuta cineva cu mai multe informatii.

#498
sov

sov

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,349
  • Înscris: 26.02.2006
Multumesc de ajutor. Și dacă introduc acele date pt iptv, voi vedea programe TV? Nu am văzut ca ar fi și românești, doar străine.

#499
dba

dba

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,276
  • Înscris: 06.12.2006
Cauta/cere mai multe detalii aici.
E o zona dedicata IPTV.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate