Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Joc Drone

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 

Mediaplayer Xiaomi MI TV Box S

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
498 replies to this topic

#451
alexmorph3us

alexmorph3us

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 20.01.2007
Si inca ceva. Stie cineva daca Xiaomi Mi Stick 4K a primit update la Android 12? Nu gasesc un topic dedicat pentru el pe aici.

#452
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,960
  • Înscris: 25.04.2016

View Postalexmorph3us, on 25 iulie 2022 - 13:41, said:

Nu gasesc un topic dedicat pentru el pe aici.
Poti deschide unul. Produsul e destul de recent aparut. Merita un topic si acolo iti va raspunde cineva. Sunt useri care au.

#453
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,262
  • Înscris: 30.03.2019

View Postalexmorph3us, on 25 iulie 2022 - 13:41, said:

Si inca ceva. Stie cineva daca Xiaomi Mi Stick 4K a primit update la Android 12? Nu gasesc un topic dedicat pentru el pe aici.
Inca are Android 11.

#454
Chios01

Chios01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 23.10.2021
Salut. Am și eu o problema cu xiaomi mi box s atunci când conectez hardul de 1tb nu vrea sa citeascã filmele și chiar dacã citește vreunul se tot blocheazã iar dacã încerc sã derulez se blochiaza garantat.hardul nu are probleme încercat direct în tv și pc. Sa fie vreo problema cu portul USB i-am dat și o revenire la setãrile din fabricã și degeaba. Pe netflix sau hbomax merge fãrã probleme. Doar dacã vreau sa pun vreun film dupã hard atunci nu mai vrea încercat cu vlc, nova și kodi.

Edited by Chios01, 31 August 2022 - 21:22.


#455
ho_emil

ho_emil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 27.04.2006
Ai nevoie de un hub USB cu alimentare suplimentara(externa).

#456
Fratello

Fratello

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,614
  • Înscris: 14.02.2006
Ce adaptor Ethernet-USB recomandati pt acest device ? Am citit ca este recomandat TP-Link UE300. Merita diferenta de pret fata de un adaptor cu doar 100 MB ? Stiu ca portul USB al playerului Xiaomi este doar 2.0. Conexiunea wireless pe care o am este slaba/instabila, se deconecteaza frecvent... Multumesc !

#457
Fratello

Fratello

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,614
  • Înscris: 14.02.2006
Update : am luat acel adaptor, functioneaza perfect.

#458
theionutzradu1991

theionutzradu1991

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,542
  • Înscris: 28.11.2017
Ce plusuri si minusuri exista intre acest player si concurenta?
Ma refer la acelasi pret cum ar fi chromecast 4k, firetv 4k, etc
Astea pe la 300 ron!
Sau e riscant sa ramana fara suport in viitorul apropiat!

Chiar sunt curios de acest player pentru ca are USB.

Si inca ceva, sunt niste telecomenzi ieftine sub denumirea de air mouse, practic o telecomanda care are mouse si tastatura pe spate, o fi compatibila cu mibox-ul acesta?

#459
RaduPro

RaduPro

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 22.11.2020
Eu am mibox 3 si mibox 4 , isi fac treaba , netflix , hbo max , kodi fara probleme , disney plus ok dar fara sunet 5.1 daca te intereseaza asa ceva . Un plus ar fi portul usb dar se rezolva si la firestick de exemplu cu un cablu otg . Am si firestick 4k max la care nu prea am ce reprosa in afara de lipsa unor aplicatii din playstore amazon cum ar fi hbo max dar se rezolva relativ simplu . Se misca mai repede ca mibox , mai fluent , cu wi-fi nu am avut probleme , aplicatiile de mai sus merg fara probleme , dolby atmos si vision daca exista posibilitatea care lipsesc la mibox . Mibox mai are un mic plus cu iesirea optica , am rezolvat asta la firestick cu un hdmi audio extractor , asta doar daca tv-ul nu face passthrough la optic , aici firestick are un plus pt. ca poti selecta sunetul doar in format dolby digital si audio din aplicatii care la majoritatea e dolby digital plus va fi convertit in dolby digital deoarece iesirea optica nu duce dolby plus . Mie personal imi place mai mult firestick 4k max nici macar nu folosesc alimentator il am bagat intr-un usb destinat hdd la tv  dar si mibox poate fi o optiune chiar daca e sa zicem mai vechi , eu am luat cu 150 lei de pe olx deci ...

#460
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,972
  • Înscris: 06.09.2004
Nu am gasit o modalitate de a vedea filme in Blu-Ray (folder BDMV, etc). Stie cineva?

#461
Srachi

Srachi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,286
  • Înscris: 05.10.2005
@isr2002 Dune Real Vision 4K sau Zidoo Z9X, au acelasi procesor deci calitatea video si audio este cam aceeași. Ai si sunet lossless cu playerele astea plus citesc Dolby Vision toate profilele. Folder BDMV citit cu meniu sau la alegere redare direct film.

#462
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,972
  • Înscris: 06.09.2004
Adica sa cumpar playere de 1000 de lei?
Nu asta era intrebarea.

#463
Srachi

Srachi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,286
  • Înscris: 05.10.2005
Ah OK, acuma am remarcat doar Steaua lui David!

#464
amic

amic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 30.10.2002
Oare mai sunt utilizatori de pe forum care folosesc Xiaomi Mibox pentru HBO Max și pot verifica dacă versiunile recente ale aplicației mai funcționează? Ultima versiune HBO Max care mai merge pe Mibox e 52.35.0. Nici o altă versiune mai nouă nu mai funcționează și au apărut 7 versiuni noi de atunci.

Aplicația se deschide, mă pot loga, dar după ce selectez un profil apare ecranul negru cu cele 3 puncte care se rotesc (loading) iar în câteva secunde aplicația se închide pur și simplu.

Am încercat toate variantele posibile: dezinstalat și reinstalat aplicația, dezinstalat și instalat alte versiuni mai noi, inclusiv cea mai recentă versiune 53.15.0, am golit cache-ul, am golit datele (clear data, clear cache), force stop, delogat și logat din nou etc. Bineînțeles că nimic nu a rezolvat problema. Toate celelalte aplicații merg fără probleme. Spațiul liber în internal storage e aproape 1 GB. Nu folosesc VPN nici pe Mibox, nici pe router. Pur și simplu nu știu care e problema cu versiunile astea noi și de ce nu mai funcționează pe Mibox. Orice ajutor e binevenit. Mulțumesc.

#465
dba

dba

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,269
  • Înscris: 06.12.2006
Am testat acum pe Mi Box S si merge cu versiunea 53.15.0.
Nu sunt autentificat pe Mi Box S, am aplicatia pe Mi Stick 4K, dar intra in aplicatie, pot derula lista de filme samd.
Vezi capturile de ecran.

Attached Files



#466
amic

amic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 30.10.2002
Mersi că ai testat. Așa merge și la mine. Pot deschide aplicația și pot vedea conținutul. Problema apare doar după ce mă loghez în cont și selectez unul dintre profilele de utilizator.

Pe Mi Stick ai instalată ultima versiune? Dacă merge pe Mi Stick logic ar fi să funcționeze și pe Mi Box. Sau o fi versiunea de Android? Mi Box a rămas tot la Android 9.

Edited by amic, 14 April 2023 - 22:11.


#467
birau1982

birau1982

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 07.01.2010
Am verificat și eu, merge HBO MAX cu versiunea 53.15.0.

#468
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,972
  • Înscris: 06.09.2004
La mine merge cu 53.10.0
L: am actualizat acum la 53.15.0. E ok, merge.

Edited by isr2002, 16 April 2023 - 16:29.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate