Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Huawei Watch GT 2

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1863 replies to this topic

#1765
Kobra2602

Kobra2602

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,355
  • Înscris: 09.11.2006
Eu zic ca e posibil sa nu se reconecteze daca stai mult timp plecat de langa telefon si se dezactiveaza BT de pe telefon. Eu il am de 2 ani si nu am patit chestia asta doar o singura data can am uitat tel in casa si am plecat prin curte pe la sat si s-a deconectat BT telefonului. In rest merge bine inclusiv legat la Iphone (il are un vecin de vreo un an si nu a avut probleme cu el).

#1766
Chiuaua94

Chiuaua94

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.04.2021
Hello. Am achiziționat și eu ceasul. Dar în momentul în care primesc un apel pe whatsapp, pe ceas nu apare numele, apare,, număr necunoscut,, . Știți cumva care e problema? Mulțumesc

#1767
octav_sergiu

octav_sergiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 07.10.2010
Apelurile de whatsapp asa e normal sa apara pe ceas.

#1768
Chiuaua94

Chiuaua94

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.04.2021
Pai de ce? :)) le-am scris celor de la huawei și au zis ca este o problema de la aplicația health dar nu au rezolvare momentan. Am crezut ca doar eu am problema asta.

#1769
uzzydan

uzzydan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 11.01.2009

View PostChiuaua94, on 12 noiembrie 2022 - 22:54, said:

Hello. Am achiziționat și eu ceasul. Dar în momentul în care primesc un apel pe whatsapp, pe ceas nu apare numele, apare,, număr necunoscut,, . Știți cumva care e problema? Mulțumesc
Esti un fericit. Mie nici macar nu imi intra apelurile pe Whatsapp. Pana acum am crezut ca asa e normal... Poate rezolva ceva printr-un update.

#1770
octav_sergiu

octav_sergiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 07.10.2010
Am testat acum si avem asa:
- apel audio pe whatsapp: se aprinde ecranul la ceas si imi afiseaza numele celui care ma suna impreuna cu pictograma de la whatsapp si sub el scrie "Incoming audio call"
-apel video pe whatsapp: se aprinde ecranul la ceas si imi afiseaza numele celui care ma suna impreuna cu pictograma de la whatsapp si sub el scrie "Incoming video call"

Ceasul vibreaza doar o data la aprinderea ecranului. Dupa cateva secunde se stinge ecranul, ceasul nu mai vibreaza deloc,dar daca aprind ceasul din buton notificarea ramane pe ecran atata timp cat apelul este in desfasurare. Practic dpdv al ceasului aceasta este o notificare ce ramane activa atata timp cat se apeleaza.

Oneplus 9 pro cu A13, ceasul si Health au cele mai recente versiuni in acest moment.

#1771
Chiuaua94

Chiuaua94

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.04.2021

View Postoctav_sergiu, on 17 noiembrie 2022 - 08:33, said:

Am testat acum si avem asa:
- apel audio pe whatsapp: se aprinde ecranul la ceas si imi afiseaza numele celui care ma suna impreuna cu pictograma de la whatsapp si sub el scrie "Incoming audio call"
-apel video pe whatsapp: se aprinde ecranul la ceas si imi afiseaza numele celui care ma suna impreuna cu pictograma de la whatsapp si sub el scrie "Incoming video call"

Ceasul vibreaza doar o data la aprinderea ecranului. Dupa cateva secunde se stinge ecranul, ceasul nu mai vibreaza deloc,dar daca aprind ceasul din buton notificarea ramane pe ecran atata timp cat apelul este in desfasurare. Practic dpdv al ceasului aceasta este o notificare ce ramane activa atata timp cat se apeleaza.

Oneplus 9 pro cu A13, ceasul si Health au cele mai recente versiuni in acest moment.

Ce versiune ai la ceaas și la health dacă nu te superi?

#1772
octav_sergiu

octav_sergiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 07.10.2010
Ceas - 11.0.16.10
Health - 13.0.0.320

#1773
floryn-dof

floryn-dof

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 05.10.2012
K. Până la urmă m-am decis să cumpăr fetei mele acest model de ceas dar varianta de 42 mm, întrebarea mea este va rog: se pot prelua apeluri pe varianta de 42 mm ?? Unii spun că DA, alții spun că NU.

#1774
valer

valer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,838
  • Înscris: 25.05.2006
Doar la varianta de 46mm

#1775
floryn-dof

floryn-dof

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 05.10.2012

 valer, on 06 decembrie 2022 - 06:28, said:

Doar la varianta de 46mm
Am înțeles, mulțumesc.

#1776
andrei80

andrei80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 15.09.2005
Sigur nu. Se poate da respingere sau silent fara respingere(ultima posibil doar la telefoane Huawei, nu stiu sigur)

#1777
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,233
  • Înscris: 19.03.2007

 floryn-dof, on 05 decembrie 2022 - 23:06, said:

K. Până la urmă m-am decis să cumpăr fetei mele acest model de ceas dar varianta de 42 mm, întrebarea mea este va rog: se pot prelua apeluri pe varianta de 42 mm ?? Unii spun că DA, alții spun că NU.

Cel de 42mm nu are microfon incorporat, asadar nu se poate utiliza pentru convorbiri, doar ce au spus colegii mai sus.

#1778
floryn-dof

floryn-dof

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 05.10.2012
Mulțumesc tuturor ptr răspunsuri, tot căutând pe net sa dau comanda, mi-am aruncat ochii și la Watch Fit 2, îmi cam face cu ochiul și pare mai dotat ca Watch GT 2 42mm. Este mai k fata de GT 2, varianta 42 mm ?? Diferența de bani e mica între ele.

Edited by floryn-dof, 07 December 2022 - 09:31.


#1779
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Eu am abandonat și am luat pentru madam un Amazfit GTS2 rose gold - are speaker/microfon.

#1780
andrei80

andrei80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 15.09.2005

View Postfloryn-dof, on 07 decembrie 2022 - 09:31, said:

Mulțumesc tuturor ptr răspunsuri, tot căutând pe net sa dau comanda, mi-am aruncat ochii și la Watch Fit 2, îmi cam face cu ochiul și pare mai dotat ca Watch GT 2 42mm. Este mai k fata de GT 2, varianta 42 mm ?? Diferența de bani e mica între ele.
Pare mai destept si decat GT2 46mm, doar ca e mai mult smart band decat ceas. Pentru functii suplimentare(raspunsuri rapide, asistent vocal mi se par utile), Fit2, pentru eleganta/design, clar GT2. Apropo, nu am sa pricep niciodata de ce nu poti folosi asistenul vocal pe GT2...

#1781
floryn-dof

floryn-dof

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 05.10.2012

View PostMarius3k, on 07 decembrie 2022 - 19:13, said:

Eu am abandonat și am luat pentru madam un Amazfit GTS2 rose gold - are speaker/microfon.
M-am uitat și la acest model dar am citit review-uri pe eMag că ar avea probleme la conectivitate.


View Postandrei80, on 08 decembrie 2022 - 12:04, said:


Pare mai destept si decat GT2 46mm, doar ca e mai mult smart band decat ceas. Pentru functii suplimentare(raspunsuri rapide, asistent vocal mi se par utile), Fit2, pentru eleganta/design, clar GT2. Apropo, nu am sa pricep niciodata de ce nu poti folosi asistenul vocal pe GT2...
Până la urmă am ales Fit 2, este ideal ptr fata mea, dar acum mă omoară tehnologia că nu pot descărca aplicația Health pe un Samsung M21, chiar am citit că se pot imperechea foarte bine dar telefonul ne face probleme.

#1782
dr_junior1980

dr_junior1980

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,295
  • Înscris: 10.04.2007
Poti sa downloadezi de pe apkpure aplicatia.

https://m.apkpure.co...m.huawei.health

Recomand versiunea 13.0.1.300
Astazi mi-a aparut ca am update disponibil la versiunea 13.0.1.310 , dar luni bune am rulat pe 300.

Aici este si 310 : https://www.apkmirro...-1-310-release/

Edited by dr_junior1980, 08 December 2022 - 22:38.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate