Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Tencuiala in jurul ferestrei PVC(termopan)

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
ellaiuly

ellaiuly

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.01.2008
Am inlocuit fereastra in bucatarie cu una profil PVC si am golurile alea ramase de jur imprejur ca in poze. Cu ce as putea repara la interior? Fereastra montata e cam la ras cu betonul, ma gandisem sa folosesc pentru crapaturi si  golurile ramase intre beton si spuma un chit acrilic si ceva peste pentru nivelare...Ce alte variante ar fi? Multumesc

Attached Files



#2
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Te-ai gandit foarte prost
Reparatia se face cu material pe baza de ciment + ispos
Bonus - un glaf ar fi indicat
Nu crezi ca ar fi mai bine sa apelezi la cineva care se pricepe ?

#3
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Oho.. e spatiu destul de mare - practic ar trebui sa zidesti cat sa acoperi la final 1 cm din rama ferestrei.
Pe laterale poti lua caramizi de BCA de 5 cm si tai cu bomfaierul fasii de latimea peretelui minus un cm ptr tencuiala si le zidesti.

Jos va trebui pus glaf. Sus, n use vede bine - poate un cofrag de rigips sau ceva.

Mai bine chemi un meserias.

#4
Miclaus_21

Miclaus_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 06.06.2019
pe margine se pune polistiren extrudat apoi coltar metalic si ce mai vrei ipsos faianta etc

#5
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
Da o fuga intr-un magazin de bricolaj si cere un sfat, probabil ca iti vor recomanda un Ceresit glet, pe care il slefuiesti dupa uscare cu un smirghel si peste care dai cu lavabila sau maschezi cu un profil alb de PVC.

#6
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,526
  • Înscris: 05.06.2009
daca erau corect luate masurile pentru geam, mai castigai cativa centimetri buni de suprafata vitrata.

#7
ellaiuly

ellaiuly

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.01.2008
Jos voi pune glaf. Distanta dintre rama termopanului si faianta este de 5,5 cm. In laterala as putea pune polistiren extrudat cu coltar, lipit cu CM11...

#8
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
eu am pus polistiren si faianta am lipito cu ciment
Pana acu nu a cazut nimic

#9
don_King

don_King

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,048
  • Înscris: 26.11.2001
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/QpTeSFCSRgs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#10
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Voi chiar va meritati soarta!  Tati, intri la curat/finisat>>>iesi la curat/finisat!  Nu ca-ti lasa spuma/vrajeala/n-am timp.  Dau banu final cand e finala treaba.  Bleeeeah.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate