Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 

UPC extindere

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#1
Maschine

Maschine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,194
  • Înscris: 26.01.2018
Azi trăgeau doi oameni fibră pe stâlpi telekom, să fie fibră upc? Că vine dinspre un sat in care este deja upc, și precum telekom in satul acela nu a modernizat rețeaua sau ceva nuj, de asta presupun a fi fibră upc, totuși e cam subțire, dar cutia de joncțiune e cam asemănătoare cum e si in satele vecine unde este upc

Attached Files


Edited by Maschine, 23 October 2019 - 18:35.


#2
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
Eu cred ca este Telekom..

#3
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
Si te durea gura sa-i intrebi a cui e fibra, ma gandesc ca nu e secret de stat dracu, acum trebuie sa ghicim in poza aia cine foloseste cutiile alea de jonctiune de parca UPC ar folosi negre, RDS verzi etc, data viitoare striga la ala de pe stalp

Edited by Platon, 23 October 2019 - 18:38.


#4
Chifteluta

Chifteluta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 838
  • Înscris: 03.02.2007
UPC nu mai exista!

#5
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001
Exista. Îți arat factura de luna asta?UPC  are la capetele cablurilor etichete pe care e scris UPC. E seara și nu pot face acum o foto sa vezi.

Ala e stâlp delgazgrid. Scrie pe el. Nu e Telekom.

Edited by dorin_2k, 23 October 2019 - 18:49.


#6
Maschine

Maschine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,194
  • Înscris: 26.01.2018

 Platon, on 23 octombrie 2019 - 18:38, said:

Si te durea gura sa-i intrebi a cui e fibra, ma gandesc ca nu e secret de stat dracu, acum trebuie sa ghicim in poza aia cine foloseste cutiile alea de jonctiune de parca UPC ar folosi negre, RDS verzi etc, data viitoare striga la ala de pe stalp
pai veneam acasa cu masina si n-am oprit apoi m-am dus pe jos si numai era nimeni, ideea e că din ce stiu eu, akta de exemolu folosește rotunde, la telekom am văzut tot așa pătrate dar gen mai mici, upc foloseste cam asemanatoare ca aia din poză, de asta zic

 dorin_2k, on 23 octombrie 2019 - 18:49, said:

Exista. Îți arat factura de luna asta?UPC  are la capetele cablurilor etichete pe care e scris UPC. E seara și nu pot face acum o foto sa vezi.

Ala e stâlp delgazgrid. Scrie pe el. Nu e Telekom.
Daa, peste șosea de unde vine cablu sunt stâlpi telekom de aia de lemn vechi, si pe asta delgaz grid continuă cablu+ cutia de joncțiune

#7
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001
Acolo sunt vreo 3 firme cred. Mai e loc de inca vreo 2.

#8
Maschine

Maschine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,194
  • Înscris: 26.01.2018

 dorin_2k, on 23 octombrie 2019 - 19:08, said:

Acolo sunt vreo 3 firme cred. Mai e loc de inca vreo 2.
Păi este telekom cu clasicul fix+adsl și akta cu tv pe cablu+ net pe fibra/utp, deci nevoie de un upc ar fi..sau își modernizeaza telekom infrastructura dar greu, nu prea cred, vom vedea..cum ar fi sa apară odb-uri vieții 😂, ca oricum astia de la telekom au o grămadă de clienți pe la noi, toate babele și chestii, și net la fel..akta e cam mort, gen doar eu si inca câțiva 4-5 au net, tv si mai putini

#9
jovan

jovan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,356
  • Înscris: 05.05.2005

 dorin_2k, on 23 octombrie 2019 - 18:49, said:

Exista. Îți arat factura de luna asta?UPC  are la capetele cablurilor etichete pe care e scris UPC. E seara și nu pot face acum o foto sa vezi.

Ala e stâlp delgazgrid. Scrie pe el. Nu e Telekom.
Omul vrea sa zica faptul ca acum UPC apartine de Vodafone. Probabil anul viitor vor face total schimbarea de nume.

#10
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016
Nu cred ca vor extinde in viitorul apropiat. Acum se trage tare pentru recuperarea investitiei.

#11
Maschine

Maschine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,194
  • Înscris: 26.01.2018

 mariusr1976, on 24 octombrie 2019 - 10:14, said:

Nu cred ca vor extinde in viitorul apropiat. Acum se trage tare pentru recuperarea investitiei.
Nu știu ce să zic, la mine în Bacău au extins în ultimele 2 luni rețeaua cam în 15 localității, deci se mișcă

#12
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001

 jovan, on 24 octombrie 2019 - 09:14, said:

Omul vrea sa zica faptul ca acum UPC apartine de Vodafone. Probabil anul viitor vor face total schimbarea de nume.
De ce nu Vodafone sa apartina de UPC?
La CC imi spune "de acum UPC si Vodafone sunt impreuna"

La HBO tre sa aleg la operator UPC, nu vodafone la logare

Pe factura

Quote

UPC Romania S.A.
Bucuresti, Str. Sergent Constantin Ghercu,
nr. 1A, etajele 8-10, Sector 6

Edited by dorin_2k, 24 October 2019 - 12:00.


#13
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016

 Maschine, on 24 octombrie 2019 - 11:40, said:


Nu știu ce să zic, la mine în Bacău au extins în ultimele 2 luni rețeaua cam în 15 localității, deci se mișcă
Daca e asa ,bravo lor.

 dorin_2k, on 24 octombrie 2019 - 11:58, said:


De ce nu Vodafone sa apartina de UPC?
La CC imi spune "de acum UPC si Vodafone sunt impreuna"

La HBO tre sa aleg la operator UPC, nu vodafone la logare

Pe factura
Cred ca fiindca erai abonat upc.

#14
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001

 mariusr1976, on 24 octombrie 2019 - 12:09, said:

Cred ca fiindca erai abonat upc.
Sunt abonat UPC. Nu am primit nicio instiintare pe mail, sms sau scrisoare ca voi avea alt operator sau ca asta a fost cumparat de altii.

#15
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Tu ai fumat ceva sau ce ai? Urmareste si tu stirile sa vezi cine pe cine a cumparat. Modificarile pe forum oare de ce au fost facute?...

#16
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001
Pana in prezent factura electronica tot de la UPC o primesc. Ma loghez in MyUPC, nu in MyVodafone.
Clar. Si lasa prafurile ca iti intuneca mintea.
Vezi pe forum ca Vodafone e in paranteza aici UPC.

#17
OzTm

OzTm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 03.02.2007
@dorin_2k
Dude, e adevarat ca diZy te-a luat cam tare degeaba. Dar totusi incearca sa cauti mai intai pe Google, decat sa mentii un flame inutil. Asa cum spunea si jovan mai sus, mai urmeaza si schimbarea completa de nume. Asa cum a fost demult Conex-Vodafone, asa ai tu acum inca UPC in denumirea de pe factura, dar nu pentru multa vreme.

Quote

Vodafone Group va achiziționa operațiunile Liberty Global din România, Germania, Republica Cehă și Ungaria, printr-o tranzacție cu o valoare de 18,4 miliarde de euro.
Sursa, chiar pe site-ul Vodafone.
Sau, daca vrei si mai mult, uite aici decizia Comisiei Europene de aprobare a tranzactiei, si conditiile impuse.

#18
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001
Ma afecteaza pe mine client cu ceva? Nu.
Am platit si la Dialog si apoi la Orange.
Am avut Romtelecom, apoi Dolce apoi Telekom.
A fost Cosmote, apoi Telekom.

Nu s-a schimbat nika. S-au facut redirectionari pe net si m-am logat cu aceleasi conturi si am platit facturile pt serviciile prestate. Nu m-a interesat cui platesc.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate