Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

New Hyundai Elantra - 2019

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
1726 replies to this topic

#1549
netty1994

netty1994

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,098
  • Înscris: 22.01.2014
Știu că nu este ofertq personalizata,majoritatea rad când le zici de asta,eu eram curios daca merita cumpărată la prețul ăla.

#1550
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005
Eu zic ca da, merita. Cel putin eu as cumpara-o, nu vad alte optiuni mai bune in acelasi pret.

#1551
takis

takis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,636
  • Înscris: 22.03.2007
Elantra CVT? Dai banii degeaba pe cutia aia automată, o să fie leneșă și gurmandă. Și cam zgomotoasă.

#1552
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005
Nu este CVT la banii aia. Am atasat screenshot mai devreme cu preturile.

#1553
netty1994

netty1994

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,098
  • Înscris: 22.01.2014
fara cvt,doar echipare highway si culoarea rosie sau cenusie

#1554
popandi

popandi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 15.12.2019
S-a cam deviat de la ... subiect ( Elantra 2019 )

#1555
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,817
  • Înscris: 30.08.2006
bad post

Edited by Leo2006, 11 February 2022 - 09:37.


#1556
cosmin147

cosmin147

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 16.02.2013

View Postpopandi, on 15 ianuarie 2022 - 12:41, said:

S-a cam deviat de la ... subiect ( Elantra 2019 )

Tot topicul e deviat.

#1557
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,833
  • Înscris: 19.07.2006
A inceput greierul vietii din bord sa faca din ce in ce mai rau , ieri am iesit din oras , drumul putin denivelat ,valurit, iar in masina in partea dinspre bord se auzea ca un set de chei lasate pe acolo, deci ceva ori se tot desface... ori ma duce cu gandul la o bieleta antiruliu, e genul acela de sunet.

oricum , trebuie sa discut cu cei de la Hyundai sa vad ce parere au, as prefera sa abordeze problema mai intai prin gasirea sursei si apoi desfacere ..decat invers ! :)

In rest , masina isi face treaba, nimic spectaculos ! sa o tina tot asa ! 31 000 km !

#1558
gphg

gphg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 10.05.2008
Inca un soft de navigatie pentru android auto: Here we go! Ce este bun la el: este free cu harti offline. Atentie, deocamdata doar varianta beta are Android Auto, o gasiti pe google play.

Edited by gphg, 21 March 2022 - 08:20.


#1559
popandi

popandi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 15.12.2019
Scuze, dar cum o folosesti la masina?

#1560
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,535
  • Înscris: 21.12.2006
Am încercat și eu Here pe AA, după 2 tentative am șters-o din telefon. Se deschide rapid, dar nu își face actualizarea locației în timp real. Când o trece de stadiul Beta, îi mai dau o șansă.

#1561
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,833
  • Înscris: 19.07.2006
Vad ca a murit de tot topicul asta ,dar oricum nu prea e mare lucru de spus, gagica mea Elantra a ajuns undeva pe la 34 mii km, nimic special , doar niste zgarieturi extra de la traficul cotidian .

Ce ar fi de mentionat, acum 2 saptamani era efectiv sa murim ,la propriu, mergeam spre Zoo la Birlad , in depasire la 130km/h cel depasit(un Nissan SUV) s-a decis sa accelereze si el , singura varianta a fost sa franez cat am putut de tare si sa ma repliez in spatele sau, dar senzatia in sine , in masina a fost nasoal rau tare, gen 5 secunde ne-au lipsit de la un eventual impact..nasol.

Dar la polul opus, prin prisma jobului ,am avut ocazia sa testez 3 zile un Mercedes C Class , modelul nou, motorizare C300 - 265 Cp + 550 Nm + ceva mixer electric pt ca era hibrida.

Efectiv mi-a resetat toate reperele ce le aveam despre o masina, asteptarile de la o masina si cu ocazia asta mi-am propus/ motivat/cum vreti voi sa ii spuneti ca la urmatoarea masina sa nu mai fac rabat la motorizare,sub nici o forma ,atat cat imi va permite bugetul cand voi schimba Elantra.

Briz brizuri luminite,ecrane si astea ...meh sa zicem ,dar motorizarea masinii efectiv m-a facut dependent de acea senzatie, in multe cuvinte nu pot sa o descriu  dar va pot zice ca sotia mereu spunea ca are senzatia ca ramane fara aer la full throtle iar orice depasire, parea efectiv o joaca, de ex : vedeai in fata ca ai masini pe contrasens( la o distanta rezonabila desigur) puteai depasi fara nici o problema, de la orice viteza in sus si mai ramaneai si cu timp de ragaz.

La aceeasi faza de mai sus, daca in Elantra era efectiv sa murim , in jucaria asta nici macar n-as fi avut despre ce povesti , indiferent de cat de tare ar fi accelerat acel Nissan pe care il depaseam.

Work hard..si poate in cativa ani vedem ce putem face !

Spor

Edited by Al3csutzul, 10 May 2022 - 13:52.


#1562
netty1994

netty1994

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,098
  • Înscris: 22.01.2014
Persoanele de genul merita sa rămână fără permis pe viață,sunt atât de frustrați încât omoară o familie doar sa nu fie ei depășiți. Am pățit și eu odată dar din fericire nu venea nimic de pe contrasens. Bine că ați scăpat teferi din întâmplare. Din păcate în Romania sunt cam putini 123 cp,poate o Honda Civic cu 182 e Mai potrivită. Ironia face că fix la noi unde sunt drumuri cum sunt și limite peste limite avem nevoie de putere...in germania,Olanda te descurci și cu una de 70 cp gen i10.

#1563
Galacticul

Galacticul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,152
  • Înscris: 14.05.2007
Sa ai grija doar sa nu cazi in cealalta extrema cand treci la masini puternice, sa te bazezi prea mult pe caii putere si sa incepi sa faci depasiri riscante. Dar stiu ce zici, am condus o Mazda 6 modificata, la cai era un pic sub C300-le ce l-ai condus, dar la cuplu pe aproape. Ii lipsea mixerul electric bineinteles Posted Image . Si depasirile erau o joaca cu ea.

#1564
popandi

popandi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 15.12.2019
Nu te supăra, dar din ce scrii, cam ai mania vitezei. Să fii în mașină cu toată familia și să te înscrii în depășire când cel din fața ta merge unul cu 120 ( ambii ați încălcat legea ) nu prea e normal . Iar faptul că îți dorești o mașină mai puternică întărește o dată în plus acest lucru. Unde te grăbești așa? Oare nu e mai bine cu 10-15 minute mai târziu, dar în viață ?

#1565
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,833
  • Înscris: 19.07.2006
Nu ma supar , eu nu-s leguma pe strada iar in cei 15 ani de permis n-am avut vreun accident sau chestii dubioase,faza de la Barlad as punea pe lista chestiilor foarte dubiose. Cand depasesti de la 85-90(cat avea ala cu Nissanul) ajungi si la 130 km.h in depasire , dupa care revii pe banda ta si mergi cu macar 110 km in exterior !? decat sa dorm la volan , nu ?

Si uite asa moare lumea ca sunt astia de merg cu 89 in exterior ,cand ai atat drum drept,national, in fata, ca nah , sa nu-si puna pielea in pericol. Oamenii care stiu sa conduca se vad in afara orasului, ca de stat la semafor orice martalog stie sa stea !

Edited by Al3csutzul, 13 May 2022 - 13:47.


#1566
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,303
  • Înscris: 02.02.2006
Acu că zici de Bârlad, fix pe-acolo acum vreo 6 ani am dat tot de-un Patrol pe care l-am ajuns din urmă (eu mergând cu ~105 în câmp), și s-a trezit să accelereze când am vrut să-l depășesc. O fi același? :lol: Eu l-am lăsat în plata Domnului și am abandonat manevra. Încerc să nu-mi pun mintea cu tâmpiții.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate