Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

Gay

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
214 răspunsuri în acest subiect

#199
Burzum

Burzum

    Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 439
  • Înscris: 08.02.2006
De ce homosexualii isi spun gay? Le e rusine de titulatura romaneasca?

#200
puya123123

puya123123

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 16
  • Înscris: 25.12.2005
mie mi-e rusine ca stiu ca homosexualii sunt oameni...daca erau alta specie era mai bine,oricum astept cu drag urmatoarea voastra "parada/manifestare" sa vedeti atunci ca va incing mai rau,si nu numai eu,toti vor sa va faca asta,si nu in fund cum ati vrea voi,ci in dinti!    DACA ERA CEVA NORMAL NU AVEA NIMENI NIMIC CU VOI,dar cand aveti si tupeu sa  ripostati verbal,atunci chiar ati intrecut limita,voi nu aveti drepturi,sunteti gunoaiele societatii

#201
DustFeather

DustFeather

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 192
  • Înscris: 14.02.2006
da, deja s-a dat in copilarisme si e degeaba ... in fine ... parerea mea e ca actul sexual trebuie sa ramana ceva intim nu mediatizat ... dar aici vorbeste un om intreg din punct de vedere moral si d-asta ... inrest puteti face ce vreti cu vietile voastre dar nu le distrugeti si pe ale noastre cat timp noi nu intram in "teritoriul" vostru ... e degeaba ... cat v-ati lupta pt legalizarea a asa ceva ... "bombonel" a picat ... nu va mai sustine nimeni ... plus ca romanii, cetatenii va vor veni ei de hac daca va mai dati asa mare importanta mult timp si daca or sa simta ca le invadati teritoriile morale ale copiilor lor ... asa ca aveti grija ... va spun asta sa zicem prieteneste ... daca stiti ce inseamna aia prietenie normala intre doi barbati ... si nu neap ca o amenintare !

vroiam sa va urez sanatate ... dar m-am razgandit  
:roflmaofast:  :thumbdown:  ... n-am gasit icon-ul ala care vomita... se potrivea...

#202
Burzum

Burzum

    Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 439
  • Înscris: 08.02.2006

View Postpuya123123, on Mar 15 2006, 12:14, said:

mie mi-e rusine ca stiu ca homosexualii sunt oameni...daca erau alta specie era mai bine,oricum astept cu drag urmatoarea voastra "parada/manifestare" sa vedeti atunci ca va incing mai rau,si nu numai eu,toti vor sa va faca asta,si nu in fund cum ati vrea voi,ci in dinti!    DACA ERA CEVA NORMAL NU AVEA NIMENI NIMIC CU VOI,dar cand aveti si tupeu sa  ripostati verbal,atunci chiar ati intrecut limita,voi nu aveti drepturi,sunteti gunoaiele societatii


Acum... bolnavi sunt peste tot...

Doar ca e gresit sa lasi niste bolnavi deviati sa se manifeste liber pe strada in stil propagandistic.

De ce n-ar face acelasi lucru si cei de la 9?

#203
DustFeather

DustFeather

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 192
  • Înscris: 14.02.2006
I-auzi. Asa exista legi si pentru furturi si totusi sunt jefuit in mijlocul intersectiei.


dar cei jefuiti nu ies in strada sa faca "jefuitiifest"-uri

si totusi chiar asa e ... aia nu ies in strada ... voi de ce iesiti ?

Editat de DustFeather, 15 martie 2006 - 12:28.


#204
Burzum

Burzum

    Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 439
  • Înscris: 08.02.2006

View PostDustFeather, on Mar 15 2006, 12:27, said:

I-auzi. Asa exista legi si pentru furturi si totusi sunt jefuit in mijlocul intersectiei.
dar cei jefuiti nu ies in strada sa faca "jefuitiifest"-uri

si totusi chiar asa e ... aia nu ies in strada ... voi de ce iesiti ?

Culmea e ca vor sa aiba dreptul de a infia copii... adica sa creasca la randul lor alti homosexuali (probabil si pedofili).

#205
keops16

keops16

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 8
  • Înscris: 13.03.2006
Ma puya, se vede ca tu esti un incult, cel putin asta rezulta din vorbele tale.


View Postpuya123123, on Mar 15 2006, 11:57, said:

de curiozitate,ce e asa misto s fi barbat si sa porti fusta si tocuri?si sa va bagati,....diverse in fund..bagati-va dreq o sticla de 5 L de apa plata si o sa vedeti ca va trece.sau voi sunteti din aia finuti,faceti doar sex oral?


Nu ti se pare ca te-ai cam abatut de la subiect? Auzi, ajunge la purtatul fustelor si tocurilor..Sincer, m-am cam saturat sa aud aburelile unora. Ganditi-va ca putea sa fie ,,homosexual'' oricare dintre voi. Dar ce sa faci...la mintea voastra.....Sa dea Domnul sa nu aveti voi necazuri si sa fiti fericiti! Numai bine!

#206
CataPro

CataPro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.865
  • Înscris: 09.04.2005

View Postmars0212, on Mar 15 2006, 10:53, said:

Noi am scris milioane de pagini, milioane de cantece, am facut sute de mii de filme ca sa celebram iubirea dintre barbat si femeie, heterosexualitatea este celebrata mai mult decat iti dai tu seama.
Daca n-am fi facut, am fi fost mincinosi ca si tine, purtandu-ne ca si cum n-ar fi bine, folositor, vital, normal sa fii hetero.
Oamenii de stiinta cu bunul simt luxat in laborator, ca tine, ar trebui sa se abtina de la comentarii la probleme de spectru larg!

#207
Fedru

Fedru

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 2
  • Înscris: 27.02.2006

View PostCataPro, on Mar 15 2006, 17:17, said:

Daca n-am fi facut, am fi fost mincinosi ca si tine, purtandu-ne ca si cum n-ar fi bine, folositor, vital, normal sa fii hetero.
Oamenii de stiinta cu bunul simt luxat in laborator, ca tine, ar trebui sa se abtina de la comentarii la probleme de spectru larg!
Ceea ce spui e o mare prostie. Cand ai o afectiune medicala te duci la medic, nu la vraci. Oamenii de stiinta lucreaza dupa anumite reguli si principii, nu dupa ureche cum crezi.
Cum ai aflat si tu, homosexualitatea este considerata o varianta normala a sexualitatii (umane si animale).
La aceasta concluzie s-a ajuns pe cale experimentala: nici o incercare de a demonstra ca ar fi boala mintala nu a avut succes. Ca in toate domeniile stiintifice (mai ales in domeniul medical), s-a aplicat metoda dublu orb (despre care pun pariu ca nu ai habar).

"Parerea" unora ca ar fi vorba de ceva nenatural sau anormal este si gresita si insultatoare. Trebuie sa respectam oamenii cum sunt, indiferent din ce minoritate fac parte.

In timpul facultatii am avut un coleg nigerian, cu pielea foarte neagra, ca tine. Am avut si colegi rasisti, care strigau dupa el ca sa-l insulte: "ba imputitule, ia mai spala-te cu perhidrol, ca esti negru de atata jeg!"
Iti dai seama cum se simtea bietul om.

Si eu ma simt la fel cand citesc injuriile tale. De altfel in America (te poti informa ca spun adevarul) cei care expun pareri homofobe ca tine sunt in acelasi timp rasisti si antisemiti.

#208
X-plane

X-plane

    ANTICOMUNIST.

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 7.838
  • Înscris: 15.03.2006
E o mare mare diferenta intre homosexuali si rasele umane.
A fi negru, alb, galben e perfect normal. Faptul ca exista oameni care au ceva impotriva lor se datoreaza fie educatiei primite fi acelor minoritati ( de multe ori) Dar aici nu e cazul.

Homosexualii sunt niste anomalii, bolnavi care ar trebui tratati nicidecum dati la o parte dar nici legalizati (casatorii, adoptii, etc)

Arata-mi o regiune in care traiesc numai homo si accept ca sunt normali. Ca tot faceai comparatie cu minoritatile rasiale.

#209
CataPro

CataPro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.865
  • Înscris: 09.04.2005
Ai inteles gresit. Eu nu incriminam toti oamenii de stiinta.

Homosexualitatea e varianta normala? E o deviatie; e normal sa EXISTE, ca orice altceva, dar asta nu implica normalitatea. Nu tot ce exista e normal. Multumita unora care gandesc ca tine s-a intors lumea pe dos.
(1) orientarea hetero = viata
(2) orientarea homo = moarte.

(3) Mentalitate pro-homo = moarte clinica. (este vorba de boala la cap; spre urmare, toti homosii care se considera normali au probleme psihice si trebuie ajutati, nu tolerati)
(4) Tolerarea mortii = moarte cronica. In natura exista si exemple rele, si trebuie sa invatam din ele. Homosii care spun ca orientarea lor e normala dau dovada ca n-au capabilitatea asta.

Io vreau sa vad CLAR care sunt cererile lor, ca m-am saturat sa vorbesc la mod general. Nu, sa vrei sa te tii de mana pe strada nu e un drept de cerut, cum nici un criminal nu merge cu cutitu-n mana. Te controlezi TU, nu eu.

Mdea, stiu ce urmeaza... ca nu intelege de ce, ca ce mai e normal in ziua de azi... ba chiar ca-i doare-n pix. Asta e o confirmare a faptului ca nu sunt sanatosi. Cand un heteros zice "ce mai e normal in ziua de azi" e clar ca trebuie sa-i spui tu, nu? Pai asta e definitoriu la homosi. Au renuntat la bun simt pentru placere carnala.

#210
SauronTheFair

SauronTheFair

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 74
  • Înscris: 12.03.2006
Parca am rugat ceva.... :) Moderatorii, pls... :) CLOSE IT

#211
DustFeather

DustFeather

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 192
  • Înscris: 14.02.2006
yeah ... run ... cuz that's the easyest way when you've got no more answers !

#212
SauronTheFair

SauronTheFair

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 74
  • Înscris: 12.03.2006

View PostBurzum, on Mar 15 2006, 12:08, said:

De ce homosexualii isi spun gay? Le e rusine de titulatura romaneasca?

Ca sa clarific :)) In romana se spune homosexual. Nu termenul ala.

Si va rog, inchideti subiectul :)

View PostDustFeather, on Mar 15 2006, 20:20, said:

yeah ... run ... cuz that's the easyest way when you've got no more answers !

Answers only breed more questions.

#213
puya123123

puya123123

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 16
  • Înscris: 25.12.2005
o sa mori ba! si nu o sa ai copii sau nepoti,nu lasi nimic in urma,esti un nimeni ,ca toti homosexualii..meritati sa muriti ,pt ca nu puteti fi corectati

#214
SauronTheFair

SauronTheFair

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 74
  • Înscris: 12.03.2006
Realizarile nu pot fi neaparat pe domeniul asta. Mai ales cand avem scopuri inalte... realizarile nu se masoara in numarul de copii :)

God will tell. Meritati sa muriti: hmmmm... Nu i-as spune asta nimanui. Nici macar unui criminal in serie. Cred ca e de vina varsta pentru care faci afirmatii de genul asta.

Editat de SauronTheFair, 15 martie 2006 - 20:58.


#215
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 33.295
  • Înscris: 21.04.2004

View PostSauronTheFair, on Mar 15 2006, 20:21, said:

Ca sa clarific :)) In romana se spune homosexual. Nu termenul ala.

Si va rog, inchideti subiectul :)
Answers only breed more questions.

sper ca te-ai lamurit cum sta treaba. vezi sa nu mergi pe la opera ca te sparg unii altii in bataie  :huh:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate