Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vas wc care nu inchide

De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei
 Achizitionarea unui subwoofer auto

Aparat foto zoom mare

Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!
 La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...
 Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...
 

Achizitie Opel Corsa C din 2003

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
drndcg

drndcg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 11.07.2014
Buna ziua. Voi cumpara de la un prieten ptr sotia mea masina din titlu. Masina e din 2003 si are motorul de 1.2 74 hp daca nu gresesc, benzina.
  Sotia ( incepatoare ) o va folosi in oras 10-20 km pe zi ( naveta majoritar d3 acasa, Pta Victoriei inspre N Bucurestiulii).
  Intrebarea mea ( pt ca nu sunt la curent cu legislatia):
- fiind asa veche ( am acte la zi tot ) voi intampina probleme cu ce se tot aude pe net, cum ca nu vom mai avea voie in oras cu Euro 3, 4 etc?
- platesc vreo taxa de poluare etc avand in vedere vechimea ei? Eu vreau s-o tin 3-4 ani sa invete sotia sa conduca apoi s-o schimb cu una noua.
  Cam asta,mi-e sa nu o iau si sa ma trezesc ca nu am voie sa circul cu ea, multumesc.

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
1. Deocamdată nu.
2. Nu.

Ia-o liniștit dacă e prieten bun, e ok mașina, și ai preț onest la ea.

Edited by waterman, 27 August 2019 - 13:05.


#3
LuvRaluK

LuvRaluK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,586
  • Înscris: 27.09.2006
Daca e Corsa C benzinara are Euro 4 ... taxa de poluare deocamdata nu e, nu se stie ce ne rezerva viitorul ;).

#4
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,763
  • Înscris: 22.11.2006
pot intreba cu cat o cumperi ?

#5
drndcg

drndcg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 11.07.2014
Pentru bluesnake. 2000 euro. E intretinuta bine, nu rugina, nu mananca ulei, schimbate amortizoare, distributie nu stiu ce pe la incalzire si e detinuta de un tip care ii face schimbul la 10k, genul omului f meticulos deci o iau cu ochii inchisi.
Dar lamurit-ma si pe mine, citeam pe topicul celalalt cu taxa lui Firea, poluare etc, ma afecteaza la masina asta sau ba? O tin 4-5 ani maxim sa faca sotia naveta din zona Victoriei pana in zona Nordului si ca sa invete sa conduca etc.
  Alta intrebare ( offtopic ) ptr ca pe topicul cu taxa pt masini e locked: eu am doua masini noi inmatriculate pe Gr ( Giurgiu). Locuiesc in Bucuresti, sector 1 dar am cabinetul ( locul de munca ) inregistrat pe GR si masinile fiind luate pe firma sunt tot pe GR. O sa trebuiasca sa platesc si eu aiureala asta de vigneta? Multumesc pt informatii.

#6
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,763
  • Înscris: 22.11.2006
La banii astia, e ok. Mai ales ca e intretinuta, cu istoric. Despre taxele alea nu stiu ce sa-ti spun...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate