Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...
 Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...
 Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta
 Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke
 

program creare pdf din poze cu telefonul

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
Gbr_smt

Gbr_smt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,330
  • Înscris: 29.09.2011
Cam Scanner

#20
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,365
  • Înscris: 16.01.2007

View PostKean, on 26 august 2019 - 16:47, said:

I-auzi bre,am trait s-o vad si pe asta.Ba,voi generatia feisbuc,la 60 de ani n-o sa va puteti face nici o laba sanatoasa asa o sa fiti de degenerati.

La cei 63 de ani trecuți, susțin că în anumite circumstanțe prefer formatul electronic în detrimentul formatului letric.  Și nu mă simt deloc degenerat.

- P. S. -
O fi bună masturbarea, dar eu prefer femeile. Chestie de gust!

#21
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Lasati off-topicul si orice altceva care se afla la limita incalcarii regulamentului forumului!
Multumesc.

#22
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,724
  • Înscris: 31.12.2013
Photoshop- Save As- PDF !

#23
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Buna asta !!!
Ca sa faca PDF din niste poze din telefon, trebuie sa instaleze Photoshop ;)

View Postjobist, on 26 august 2019 - 18:35, said:

PS Cum draq să fie mai comod să citești un pdf decât să citești o carte tipărită?
Este, trust me.
Dar, ca la orice chestie subiectiva, e treaba de gusturi.
Am citit sute de carti pe hirtie, am citit sute de carti pe tableta.
Ambele imi par la fel.
Trei avantaje ale tabletei:
- e mica, dar contine zeci de carti
- pot sa citesc pe intuneric
- pot sa citesc GRATIS carti pe care nu le am pe hirtie, if you know what I mean ;)

#24
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Cum au zis colegii, Cam Scanner.
O să te distrezi să pozezi 345 de pagini.

Părerea mea proprie și personală e că tableta nu este concepută pentru citit cărți, cred că nu e ok pentru ochi.

Caută pe OLX un Ebook reader ieftin, există deja milioane de cărți în format electronic.

Eu folosesc un Kindle, are câteva zeci de grame, am pus câteva mii de cărți în el, e super comod și practic. În concediu am citit 2 cărți de pe el la plajă, n-ai probleme cu lumina etc. E drept că nu mere pe întuneric, dar nu cred că e o idee bună să stai cu ochii într-o tabletă mult timp.

Surpriza e că nu mai e disponibilă aplicația free în Google Play.

Ca să nu te mai complici, cauți direct cărțile în format electronic. Dacă nu sunt foarte rare sau ceva de genul ăsta.

Edited by waterman, 27 August 2019 - 11:56.


#25
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,724
  • Înscris: 31.12.2013

View Posttrollerul_de_serviciu, on 27 august 2019 - 11:46, said:

Buna asta !!!
Ca sa faca PDF din niste poze din telefon, trebuie sa instaleze Photoshop Posted Image


Este, trust me.
Dar, ca la orice chestie subiectiva, e treaba de gusturi.
Am citit sute de carti pe hirtie, am citit sute de carti pe tableta.
Ambele imi par la fel.
Trei avantaje ale tabletei:
- e mica, dar contine zeci de carti
- pot sa citesc pe intuneric
- pot sa citesc GRATIS carti pe care nu le am pe hirtie, if you know what I mean Posted Image
Poate îl are instalat, ce știu eu ?

#26
Gbr_smt

Gbr_smt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,330
  • Înscris: 29.09.2011

View Postwaterman, on 27 august 2019 - 11:46, said:

Cum au zis colegii, Cam Scanner.
O să te distrezi să pozezi 345 de pagini.

Părerea mea proprie și personală e că tableta nu este concepută pentru citit cărți, cred că nu e ok pentru ochi.

Caută pe OLX un Ebook reader ieftin, există deja milioane de cărți în format electronic.

Eu folosesc un Kindle, are câteva zeci de grame, am pus câteva mii de cărți în el, e super comod și practic. În concediu am citit 2 cărți de pe el la plajă, n-ai probleme cu lumina etc. E drept că nu mere pe întuneric, dar nu cred că e o idee bună să stai cu ochii într-o tabletă mult timp.

Surpriza e că nu mai e disponibilă aplicația free în Google Play.

Ca să nu te mai complici, cauți direct cărțile în format electronic. Dacă nu sunt foarte rare sau ceva de genul ăsta.
fa upgrade la Peipar Uait si merge si pe intuneric, are luminozitate frumos elegant cat de cat. subscriu, in concedii, calatorii, metrou, kindle-ul e sfant.

#27
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,147
  • Înscris: 17.01.2012

View Postabulafius43, on 26 august 2019 - 15:16, said:

nu stiu daca asta e sectiunea potrivita pt topicul meu si rog moderatorii sa-l mute unde trebuie daca e cazul. pe scurt am cateva carti pe care vreau sa le transform in format electronic pt ca e mai comod sa citesc de pe tableta decat sa rasfoiesc pagini de hartie dar eu n-am scanner ca am inteles ca asta se foloseste pt asa ceva.
n-am decat un tel cu android 6 si ma gandesc sa fac poze la paginile cartilor si apoi sa aduc setul de poze pe computer iar pe computer ar trebui sa existe un program care transforma un set de poze intr-un fisier pdf sau alt format da' nu stiu daca exista un asa program de asta am deschis topicul. e posibil ceea ce am descris? pe calc am windows 8.1 64 biti.

te invidiez pt timpul liber de care dispui...

#28
abulafius43

abulafius43

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,259
  • Înscris: 19.11.2013
despre timp pai evident ca n-o sa scanez dintr-o data totul am s-o fac treptat ca nu-i vreo graba.
deci cam scanner ramane solutia mersi din nou pt sfaturi.
p.s: un alt avantaj al tabletei e ca pot stoca multe carti pe microsd practic o biblioteca intreaga pe care o pot lua cu mine oriunde merg si asta chiar ca nu cred ca poti s-o faci cu cartile tiparite (asta pt cei care se intreaba de ce prefer tableta). dar ma intriga chestia cu kindle cam ce merita achizitionat si de ce? sa nu fie prea scump si doresc sa aiba slot microsd pt stocarea cartilor.

#29
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010

Quote

evident ca n-o sa scanez dintr-o data totul am s-o fac treptat ca nu-i vreo graba.
Așa zi domn'e, când o sa ai pdf-urile nu vor mai exista tablete și oricum nimeni nu mai citește cărți când își plimbă nepoții prin parc..

#30
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018

View PostGbr_smt, on 27 august 2019 - 07:21, said:

Cam Scanner
A fost infestat cu malware o perioada (da, direct ala original pe Google Play), acum cica e clean.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate