Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Voi sunteti frustrati? Hipnoza functioneaza?!

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#73
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,040
  • Înscris: 31.03.2015

View PostArlechinohh, on 21 august 2019 - 09:52, said:

Dar de unde stii tu ca m-am nascut urata?
Păi e cam foarte ciudat sa arati ca in poza de mai jos dar, *hei, sint singura, sint trista, nu ma place nimeni, nu se baga nimeni in seama cu mine, n-am viata sociala deloc*. Eu n-am vazut niciodata un asemenea caz in viata de zi cu zi.

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   349.83K   41 downloads


#74
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
atatea figuri, eu nici nu stiu cum arata sau daca e femeie si o bag in seama

#75
iri_rim

iri_rim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 01.04.2018
pai voi nu stiati? e hipnotizata.

#76
Scorpionul_Negru

Scorpionul_Negru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,893
  • Înscris: 17.09.2010

View PostArlechinohh, on 20 august 2019 - 18:58, said:

Ma consider o persoana frustrata. Stiu ca lucrul asta nu face bine nici mental nici fizic nici spiritual dar nu prea am ce face. Daca m-ar intreba cineva: spune-mi o trasatura definitorie de-a ta as spune: sunt o frustrata. Ma defineste foarte bine aceasta caracteristica de cativa ani. Am observat ca insult oamenii care mi se par mediocri dar mi-am dat seama ca daca as avea o viata ok nu mi-ar mai pasa de ei ca sa-i bag in seama. Imi amintesc ca inainte totul era altfel si era o lume mai putin superficiala, sincer nu am reusit sa ma adaptez. Si orice plan mi-as face il duc la sfarsit si dupa ma intreb: dar la ce mi-a folosit asta ca eu tot trista sunt? Ce rost are sa zic: dupa ce imi cumpar parfumul ala scump o sa ma simt altfel sau dupa ce o sa locuiesc singura intr-un apartament o sa fiu fericita pentru ca stiu ca nu e asa. Oare la ce metoda sa apelez ca sa imi revin ? Voiam sa merg la hipnoza pentru ca stiu ca are o putere foarte mare asupra subconstientului aceasta stiinta dar din pacate doar o singura sedinta costa peste 500 de lei (de parca iti scoate rinichii). Cam asa...  sunt foarte confuza adica nu stiu ce si cum, pe unde s-o iau. Anxietatea e la locul ei. Mi se pare ca lumea a degenerat foarte mult.
Frustrarea e o stare de tensiune generata de lipsa a ceva. Tie ce iti lipseste ? Anxietatea e de multe ori o stare de neliniste ca urmare a unor circumstante cu care nu esti obisnuita (de exemplu iesitul afara din casa daca de obicei nu iesi). Nu e intotdeauna ceva patologic.Anxietatea se poate trata prin expunere graduala la factorii care o genereaza, permitand persoanei sa se obisnuiasca treptat, sau cu pastile prescrise de psihiatri(Sertralina, Fluoxitina etc - SSRI) si terapie. Revenind... tie ce iti lipseste dupa parerea ta ? Ce anume crezi ca te-ar face fericita (orice om are o credinta despre ce l-ar face fericit - bani, dragoste etc.)

#77
danutz191

danutz191

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 06.08.2019
Nu e bine sa fim frustrati. Mediteaza relaxeaza-te si aia e, nu te mai gandi la altii si bucura-te de viata la maxim, fa si hipnoza si va fi bine.

#78
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,040
  • Înscris: 31.03.2015

View PostScorpionul_Negru, on 28 august 2019 - 01:30, said:

Frustrarea e o stare de tensiune generata de lipsa a ceva. Tie ce iti lipseste ? Anxietatea e de multe ori o stare de neliniste ca urmare a unor circumstante cu care nu esti obisnuita (de exemplu iesitul afara din casa daca de obicei nu iesi). Nu e intotdeauna ceva patologic.Anxietatea se poate trata prin expunere graduala la factorii care o genereaza, permitand persoanei sa se obisnuiasca treptat, sau cu pastile prescrise de psihiatri(Sertralina, Fluoxitina etc - SSRI) si terapie. Revenind... tie ce iti lipseste dupa parerea ta ? Ce anume crezi ca te-ar face fericita (orice om are o credinta despre ce l-ar face fericit - bani, dragoste etc.)
Astfel de frustrari si anxietati se instaleaza de obicei intre copilaria tarzie si adolescenta timpurile, si apar pe fondul unor diferente fizice in special, dar si comportamentale, faţă de o majoritate, hai sa o denumim normală.

#79
danutz191

danutz191

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 06.08.2019
iara vi cu din astea pe aici in special. Apare frustare de la bani si job in general...nu fizic ce zici acolo, toti vrem masina casa calatorii..nu altele. Io arat f bine dar vreau o vila si sunt putin frustrat ca nu o pot achizitiona. Degeaba sunt frumos si am 70 de femei daca nu am banu sa am ce vreau. Imi lipsesc baniiiii. Banu e totul in ziua de azi.

#80
Un-ZeU

Un-ZeU

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,791
  • Înscris: 23.09.2011

View Postdanutz191, on 10 septembrie 2019 - 02:12, said:

iara vi cu din astea pe aici in special. Apare frustare de la bani si job in general...nu fizic ce zici acolo, toti vrem masina casa calatorii..nu altele. Io arat f bine dar vreau o vila si sunt putin frustrat ca nu o pot achizitiona. Degeaba sunt frumos si am 70 de femei daca nu am banu sa am ce vreau. Imi lipsesc baniiiii. Banu e totul in ziua de azi.
esti tanar ? esti sanatos ?  fai pe bani ce te retine ?

#81
nicusan75

nicusan75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 21.04.2008
Du-te la sală, ieși în parc la alergat, exercițiile fizice îți dau o stare reala de bine și cu rezultate sigure. Nu îi trata pe cei din jurul tău inferiori. Gândește-te că acei ,,inferiori" au prieteni, au o relație, au de multe ori ceea ce tu îți dorești. Privește viața ca pe o plăcere. Nu ai spus (ori nu am fost atent) dacă ai un job constant și dacă te duci de plăcere la el. Este important să ai pentru ce pleca de acasă. Tu te aștepți să intre cineva în vorbă cu tine pe stradă. Nu prea se mai practică. Fii mulțumită de tine și, zâmbește!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate