Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Voi sunteti frustrati? Hipnoza functioneaza?!

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#37
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018

View PostArlechinohh, on 20 august 2019 - 20:35, said:

Pai nu pot sa postez o poza cu mine ca nu stiu ce psiho sunt pe aici. Si nu prea seman cu nicio persoana publica. Uite poate Lana del rey.
Te-ar interesa o relatie pur fizica in scop terapeutic, care sa iti scoata frustrarile din cap?

#38
Arlechinohh

Arlechinohh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.04.2019

View Postepetroiu, on 20 august 2019 - 20:40, said:



Deci cum sa-ti spun, in viata obtii orice daca ai o motivatie suficienta.

Cum sa-ti explic. Daca e vorba sa muncesc, sa ma trudesc, sa-mi dau interesul pentru un job bun, un lucru pe care vreau sa mi-l cumpar, un curs pe care vreau sa-l fac, o masina pe care vreau s-o achizitionez (chestii palpabile si materiale) simt ca pot s-o fac si imi reuseste intotdeauna sau aproape intotdeauna pentru ca: STIU CUM TREBUIE PROCEDAT. Vreau masina, bun. Pai merg la banca ma interesez cum se face un credit, imi strang bani de avans,etc. Mai pe scurt parcurg toti pasii aia pe care ii am in minte. Adica sunt chiar foarte buna la asta: organizat si planificat, punct ochi-punct lovit. Multe persoane mi-au zis ca e foarte de apreciat ca la 19 ani ma intretin absolut singura si imi platesc ratele singura plus altele: haine, mancare, hobby-uri ce mai am.
Ok
Dar cand vine vorba de relatii sociale e o ceata foarte groasa. Nu stiu care sunt pasii care trebuie parcursi, nu stiu daca sunt niste pasi sau nu. Nu-mi dau seama de nimic. Adica nu pot sa-l vad ca un scop.


#39
javathepyton

javathepyton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 06.08.2019
Am fost la un psiholog care e specializat in hipnoza, dar care il face doar prin privire.
M-a facut sa fac trei lucruri care nu voiam sa le fac.

#40
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 31.03.2015

View PostArlechinohh, on 20 august 2019 - 20:47, said:

nu am intrebat pe nimeni cum arat, eu ma vad interesanta dar mnah, nu stiu
Pentru baieti conteaza sa nu fii supraponderala, in rest e suficient doar sa existi ca sa se bage in seama cu tine.

View PostArlechinohh, on 20 august 2019 - 21:01, said:

Dar cand vine vorba de relatii sociale e o ceata foarte groasa. Nu stiu care sunt pasii care trebuie parcursi, nu stiu daca sunt niste pasi sau nu. Nu-mi dau seama de nimic. Adica nu pot sa-l vad ca un scop.
Probleme din spectrul autismului. Mimica si gestica oamenilor le interpretezi corect?

#41
Arlechinohh

Arlechinohh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.04.2019

View PostCristi_E, on 20 august 2019 - 21:08, said:


Pentru baieti conteaza sa nu fii supraponderala, in rest e suficient doar sa existi ca sa se bage in seama cu tine.


Probleme din spectrul autismului. Mimica si gestica oamenilor le interpretezi corect?

Bai eu zic ca da. Adica nici nu stiu. Imi dau seama cand o persoana e trista, fericita, nervoasa. Explica-mi mai mult te rog.

View PostPopaXXX, on 20 august 2019 - 20:57, said:


Te-ar interesa o relatie pur fizica in scop terapeutic, care sa iti scoata frustrarile din cap?

Iti dai seama ca doar asa imi poti scoate frustrarile din cap. Hai las-o asa...

View Poston64, on 20 august 2019 - 20:32, said:

daca esti din cluj sunt dispus sa iti rezolv 99% din probleme Posted Image

Si cum ai pute sa faci asta?



Nu, nu sunt deloc obeza, sunt normala.

#42
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 31.03.2015
Din limbajul nonverbal (gestica si mimica) iti dai seama daca un om te priveste cu dispret, cu admiratie, cu mila, cu scarba, cu ura, daca are chef sa stea de vorba cu tine sau daca prezenţa ta il deranjeaza sau il plictiseste. Interpretezi bine toate astea?

#43
Arlechinohh

Arlechinohh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.04.2019

View PostCristi_E, on 20 august 2019 - 21:18, said:

Din limbajul nonverbal (gestica si mimica) iti dai seama daca un om te priveste cu dispret, cu admiratie, cu mila, cu scarba, cu ura, daca are chef sa stea de vorba cu tine sau daca prezența ta il deranjeaza sau il plictiseste. Interpretezi bine toate astea?

Foarte bine, sunt extrem de sensibila la chestiile astea.

#44
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 31.03.2015
Aha, deci poti sa citesti oamenii, insa nu stii sa interactionezi cu ei. In copilarie erai sociabila?
Parintii tai te luau cu ei pe la rude, vecini, prieteni?

#45
Arlechinohh

Arlechinohh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.04.2019

View PostCristi_E, on 20 august 2019 - 21:36, said:

Aha, deci poti sa citesti oamenii, insa nu stii sa interactionezi cu ei. In copilarie erai sociabila?
Parintii tai te luau cu ei pe la rude, vecini, prieteni?

Tocmai ca si ei sunt antisociali. Ea are o boala grava si nu prea poate sa iasa din casa si el e mai antisocial de fel si nu are prieteni decat putine cunostiinte. Asa era si cand eram mica. Ei nu erau cu vecinii sa vorbeasca.

#46
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 31.03.2015
Dupa parerea mea, de aici ti se trag multe din problemele tale.

#47
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,744
  • Înscris: 30.07.2006
Te-au crescut parintii sau bunicii? Ce interactiune ai avut cu bunicii?

#48
Arlechinohh

Arlechinohh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.04.2019

View PostCristi_E, on 20 august 2019 - 21:56, said:

Dupa parerea mea, de aici ti se trag multe din problemele tale.

Da, e adevarat si m-am gandit si eu la asta cand vedeam copii cu parintii in parc.
Crezi ca se poate face ceva?

View Postvalirex, on 20 august 2019 - 21:58, said:

Te-au crescut parintii sau bunicii? Ce interactiune ai avut cu bunicii?

M-au crescut parintii. Bunicii ii vedeam rar cand mai mergeam la tara vara dar erau persoane relativ reci, nimic iesit din comun aici.

#49
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
daca si noi suntem frustrati, cu ce te ajuta asta pe tine ?

#50
Arlechinohh

Arlechinohh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.04.2019

View Postjimi91, on 20 august 2019 - 22:03, said:

daca si noi suntem frustrati, cu ce te ajuta asta pe tine ?

Ma ajuta, sachdadic.

#51
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 31.03.2015

View PostArlechinohh, on 20 august 2019 - 22:02, said:


Crezi ca se poate face ceva?

Sincer, cred ca poti avea o viata multumitoare. Treaba e sa iti faci pentru inceput una sau doua prietene, iar dupa ce mai prinzi ceva experienta sociala, poti sa-ti faci si o relatie.

#52
vj_Heaven

vj_Heaven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,058
  • Înscris: 19.07.2005
Daca mergi la hipnoza vei adagua si aceasta procedura pe lista ta de frustrari. :D

#53
Arlechinohh

Arlechinohh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.04.2019
Ok, m-ai ajutat mai mult decat suficient. Eu iti spun ca nu pot sa-mi fac prieteni si tu spui 'pentru inceput fa-ti 2 prietene' ok.

View PostCristi_E, on 20 august 2019 - 22:08, said:


Sincer, cred ca poti avea o viata multumitoare. Treaba e sa iti faci pentru inceput una sau doua prietene, iar dupa ce mai prinzi ceva experienta sociala, poti sa-ti faci si o relatie.
Dap

#54
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 31.03.2015
Daca nu-ti faci prieteni, nu-ti rezolvi problemele. Nu poti avea o viata normala fara a avea un minim de viata sociala.
In hipnoza, hipnotizatorul trebuie sa te duca in copilarie si sa *socializeze* acolo cu tine, astfel incat sa iti repare problemele sau sa
iti umple golurile. Insa este nevoie de mai multe sedinte.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate