Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA, a dat teapa de 1...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )
 Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune

Roka Residence Doamna Ghica
 Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.

charger "laptop de muzeu"...
 apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...

Pret zugravit
 

Samsung Galaxy Note 10 - topic generalist

* * * * * 2 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
626 răspunsuri în acest subiect

#541
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.017
  • Înscris: 13.09.2007
@lawrence74
Știu. Și 100% nu mă încadrez la ultima ta frază. 🙂

Editat de marselcj, 22 noiembrie 2019 - 11:19.


#542
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.963
  • Înscris: 10.07.2014
Stiu ☺

View PostGroh, on 22 noiembrie 2019 - 11:14, said:



Fiecare isi seteaza luminozitatea display.ului in functie de sensibilitatea ochilor.Eu nu suport temele black,altii da,imi obosesc repede ochii la luminozitate 100%,altii nu,asa ca luminozitatea automata e numai buna si o autonomie mai buna.Deci fiecare cu ale lui,nu e o regula general valabila.La fel si cu telefonul N10,pentru cineva lasa de dorit autonomia,pentru altcineva e   buna.

#543
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.595
  • Înscris: 03.09.2008

View Postlawrence74, on 22 noiembrie 2019 - 11:28, said:

Stiu ☺



Fiecare isi seteaza luminozitatea display.ului in functie de sensibilitatea ochilor.Eu nu suport temele black,altii da,imi obosesc repede ochii la luminozitate 100%,altii nu,asa ca luminozitatea automata e numai buna si o autonomie mai buna.Deci fiecare cu ale lui,nu e o regula general valabila.La fel si cu telefonul N10,pentru cineva lasa de dorit autonomia,pentru altcineva e   buna.

Corect ce spui.
Fiecare are toleranta diferita la lumina.
Ideea era ca, unii spun ca ii tine telefonul 7 ore, in conditiile in care incepi sa reduci din consumatori, dar multi nu specifica acest lucru.
Si vin eu, care tin totul activat si e normal ca nu pot avea acceasi autonomie.
De aceea am spus ca orice telefon, indiferent ce marca ar fi, daca ma tine cel putin 4 ore SOT in conditiile mele de setari si utilizare, acel telefon sau aceea baterie sunt bune pentru mine.
Vorbesc de smartphone, nu vreun Nokia vechi care tine 5 zile si joc doar Snake pe el-))

#544
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.963
  • Înscris: 10.07.2014
Off.topic

Spuneam ca Note10 seamana cu P30pro atunci S11 cu cine mai seamana?Of,Doamne!

#545
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.472
  • Înscris: 07.01.2011
Nu mi dau seama daca iphone 11 sau pixel 4.

#546
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.963
  • Înscris: 10.07.2014
Cam pe acolo :)

#547
Filoteu

Filoteu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 592
  • Înscris: 06.02.2007
Când o să aibă Huawei s pen, servicii google garantate și preț sub Samsung, atunci mă voi uita pe oferta lor. Până atunci, Raul ce mai mic, dar cel mai complet telefon, rămâne Note10+. Cel puțin pt mine, ca să nu generalizez. Nu dețin Note10+, dar banii pt el îi am in cont. Deci sunt cam 49% utilizator... (cu prima ocazie, trec de la Note 8 la Note10+)

#548
PIO77

PIO77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 156
  • Înscris: 05.04.2007
Salut,
aveti idee, doar Note 10 facut pentru Europa are procesor Exynos 9825? Intreb pentru ca cei de la Quickmobile au la vanzare varianta 5G cu procesor Exynos 9825 dar nu este varianta pentru Europa. In aceste conditi  ma gandesc ca ar fi trebuit sa aiba procesor Snapdragon. L-as comanda, dar sa stiu daca exista posibilitatea sa am o surpriza placuta. :)

#549
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.963
  • Înscris: 10.07.2014
Snapdragonul este pentru SUA,China,Canada in rest exynos.Daca nu e pentru Europa,atunci poate fi pentru Korea si zona lor.Trebuie sa ai in vedere ca nu ai garantie oficiala Samsung Romania la acest produs,doar vreun service partener QM.


#550
ovi_dany

ovi_dany

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 799
  • Înscris: 22.11.2009
Informatie oficială de la Samsung.

Fișiere atașate



#551
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.945
  • Înscris: 07.08.2011
Pt Fold - april 2020 :))))
Bv Samsung ;)

#552
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.941
  • Înscris: 20.01.2004
Note 10 lite a fost retras din România? Au fost oprite precomenzile și produsul scos de pe site.

#553
dantt

dantt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.140
  • Înscris: 10.06.2008
La Flanco apare cu precomanda 2800 ron

#554
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.941
  • Înscris: 20.01.2004
Îl urmăream la samsungmobilestore.
Flanco parcă se descurca și cu procurarea din alte țări europene.

#555
dantt

dantt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.140
  • Înscris: 10.06.2008
Salutare,de ieri sunt posesor de 10 plus.Ma gandesc să-l dau retur si sa cumpăr varianta asta mai mică,strict din cauza dimensiunilor mari ale lui note 10 plus.As dori sa aflu parerile voastre,posesorii de note 10,daca am ceva de pierdut.Acum,sincer sa fiu,as trăi cu minusurile pe care le are note 10 față de 10+ strict dpdv portabilitate,mai puțin cu una-durata bateriei.Asadar,cât va ține bateria efectiv pe Note 10 utilizare normala-navigare pe net,ceva youtube, whatsapp,vorbit la telefon,câteva fotografii, fara jocuri?Multumesc anticipat.
P.S.-am uitat sa precizez un lucru-telefonul îl folosesc cu o husa slim generică de silicon,care nu se așează perfect in jurul spen-ului.N-am gasit originală deocamdată.

Editat de dantt, 20 februarie 2020 - 08:59.


#556
Quino

Quino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 112
  • Înscris: 22.01.2007
Tot din cauza dimensiunii am ales si eu note10 si nu plus-ul, mi se pare mai ok in mana si incape mai bine in buzunar ...
Dpdvd al bateriei strict fara jocuri duce o zi jumatate, adica plecat la 8 cu bateria plina, dus toata ziua dar a doua zi pe la 12 maxim cedeaza, deci real o zi jumate cu spotify mereu pe el in masina, 3 mailuri diferite, wazap mult, vorbit relativ, poze destule, yt : un video 2 3, si cam atat ahh si platile cu telefonul, toate din ziua respectiva ...
Cum adica nu ai gasit husa originala deocamdata ... vezi la aia care dau inapoi de doua ori diferenta ca au chiar reduceri acum.

#557
dantt

dantt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.140
  • Înscris: 10.06.2008
Multumesc mult pentru raspuns.Voi vedea ce voi face, mai am ceva timp la dispozitie însă până acum nu mi se pare ca bateria ăstuia (plus) tine grozav in ritmul meu de utilizare.De aseară de la ora 18(100% fiind) până a cum (5 dimineata) a scazut până la 65% de vorbit n-am vorbit cine stie cat(max1O min),m-am uitat ceva pe youtube,navigat pe net si whatsapp.Luminozitatea spre minim.Mai am de asteptat probabil pănă isi intră în parametrii.Hmm...Husa,am luat aseară până la urmă ca rezervasem la băieții respectivi.Un clear cover la 40 ron.

#558
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.519
  • Înscris: 04.03.2009
Cum de nu gaseai husa originala? Husa la 40 lei crezi ca e originala?
In rest si pe mine ma uimeste bateria. In prima zi s-a consumat 1% peste noapte.  
Ce nu-mi place: spate de sticla, mi-e frica sa-l scot din husa :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate