Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Samsung Galaxy Note 10 - topic generalist

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
626 replies to this topic

#19
maxb2000

maxb2000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,452
  • Înscris: 14.01.2011
Dupa mine nu merita Note 10 de nici un fel, acelasi display, aproape acelasi procesor, acelasi software plus minus chestiile AR...Devine telefon de jucarie

#20
edinsonedy

edinsonedy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 30.01.2013

 VerSus_88, on 08 august 2019 - 08:16, said:

stiti ce cadou o sa fie la precomanda ?
Am mai pus aceasta intrebare si eu pe un grup de specialitate, raspunsul a fost ca nu va fi nimic, este doar acel buy back de 450 lei.

#21
gabytzuuz

gabytzuuz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 16.05.2018
Si-au batut joc de ala micu' cu bateria aia de 3500....

#22
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,864
  • Înscris: 03.01.2015
Cred ca le vând la pachet cu baterie externa 😁

#23
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Are neg în frunte și-i lipsește jack-ul, pentru că e scump și pentru că am fi putut folosi caștile noastre preferate. Eu am unele Sony peste ureche și altele Xiaomi, dopuri.
O dată la nu stiu cât timp, un Note nu este pentru mine. Acesta ar fi al...4-lea, după 3, 5, 7 (care went boom) și 9, la care mă gândesc să revin. Deci, dacă fac upgrade de la 8, merg la 9. 10 este deja iPhone Samsung.

#24
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,942
  • Înscris: 18.10.2007

 blondurulz, on 08 august 2019 - 08:19, said:

Mi se par bune inovatiile in doar 6 luni, zoom sound pare tare, plus stabilizarea.

https://twitter.com/...7002112/photo/1

#25
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011

 YOUR_GOD, on 08 august 2019 - 09:33, said:

Are neg Ăźn frunte și-i lipsește jack-ul, pentru că e scump și pentru că am fi putut folosi caștile noastre preferate. Eu am unele Sony peste ureche și altele Xiaomi, dopuri.
O dată la nu stiu cĂąt timp, un Note nu este pentru mine. Acesta ar fi al...4-lea, după 3, 5, 7 (care went boom) și 9, la care mă gĂąndesc să revin. Deci, dacă fac upgrade de la 8, merg la 9. 10 este deja iPhone Samsung.
Sa treci de la Note 8 la Note 9 e  cea mai mare prostie.
Macar de la 8 sau 9 la 10 merita chiar si numai din punct de vedere al designului.
Mai ai un senzor de amprenta in ecran, o camera mai buna(si pe video de data asta).
Dezamagirea mare pt mine e ca Samsung a reusit sa strice si seria Note prin divizarea in 2 modele(vorba aia: "unul pentru saraci").Daca singura diferenta intre ele era doar diagonala ecranului, nu era nimic de comentat.

Edited by ionut_blue, 08 August 2019 - 09:58.


#26
4ndr3i-13

4ndr3i-13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,479
  • Înscris: 02.01.2008
as vrea sa va aduc aminte ca s7 edge, care la nivel de dimensiuni fizice este aproape identic cu acest note 10, are baterie de 3600mAh, iar note 10 are 3500mAh
intr-adevar are stylus, dar totusi baterie mai mica decat la s7 edge, dar un ecran mult mai mare pe note 10 ... in plus, fara jack, fara microsd, ecran fullhd .. dar costa 1000E, costa Posted Image

adevaratul e note e note 10+

note 10 e pentru cei care nu si-au luat S10 sau S10+ si vor un telefon nou si nu ii intereseaza lipsa jack, lipsa microsd, dar vor neaparat stylus, varianta de saraci cum se spune mai sus Posted Image)

Edited by 4ndr3i-13, 08 August 2019 - 10:09.


#27
MusafirulCreativ

MusafirulCreativ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 07.03.2018
Mie mi se pare o rromie maxima ca au pus gluma aia de ecran cu rezolutie de seria A pe Note 10 simplu. Cum naiba sa nu puna QHD+ la Note, in 2019, pe un ecran de 6.3 inch, la un device care costa ~1000 eur?! Si asta dupa ce au taiat deja de pe lista: jack casti, senzor puls, iris scanner, LED notificari si slot card. WTF, Samsung?

Edited by MusafirulCreativ, 08 August 2019 - 10:19.


#28
gabytzuuz

gabytzuuz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 16.05.2018
Pai...note 10 normal (eu i-as zice note 10 minus) are un singur scop. Sa te faca sa-ti doresti varinata plus.

#29
4ndr3i-13

4ndr3i-13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,479
  • Înscris: 02.01.2008
vina este a consumatorilor care incurajeaza astfel de practici

in momentul in care apple scoate jack-ul sa mai economiseasca ceva centi si sa vanda casti wireless, deci profit mai mare, lumea a cumparat in draci, s-a vazut ca merge si toti au urmat trendul

apoi cu iphone ala "ieftin" xr, specificatii slabe pt anul 2018/2019 dar si ala a mers foarte bine desi a avut un pret foarte mare, clar ca toti incep sa faca la fel

asa au aparut si vor mai aparea situatii de genu, de telefoane cu specificatii sub asteptari, dar cu preturi premium, note 10 cu ecran hd si cu alte minusuri, dar 1000E

eu nu as lua note 10, mai bine iei s10 sau s10+, sigur vor incepe sa scada preturile la aceste telefoane, dar macar ai ecran QHD+, ai jack, ai microsd

eu n-am mai cumparat un flagship de la s7 edge si nici nu cred ca mai iau, au devenit foarte bune telefoanele midrange, la vreo 2000 de lei, de ce sa dau 4500-5000RON pe un telefon, mai mult chiar si decat un laptop potent

Edited by 4ndr3i-13, 08 August 2019 - 10:17.


#30
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010

 ionut_blue, on 08 august 2019 - 09:56, said:

Mi-a zgariat fiul ecranul si nu l-as schimba, de aceea ma gandeam la 9, dar nu cu 3000 Lei. 10 nu ma intereseaza.

Este geniala abordarea Samsung. Cum, practic, nu mai exista diferente notabile intre diferite modele, au plusat de la acelasi model, pentru diferite tari, la acelasi model, cu ecran mai prost, fara una-alta, ca doar asa, modelul adevarat, sa para upgrade.

Sa nu mai spun ca in Romania, nu se da nimic la precomanda, in afara de un pret imens, care in sase luni devine infim fata de cel initial. Inca o data, jos palaria Samsung. Au ajuns sa copieze Apple si...le iese.
Numai ca Apple sunt doar unii. La Android, avem variante.

In alta ordine de idei, Note 10 vine cu o bagheta magica, ii lipsesc chestii, se vor gasi multi care-l vor critica si mai multi care-l vor cumpara, pentru ca N10+ inseamna statut. Si iti place sau nu, daca altfel nu poti obtine respectul celor din jur, o face Samsung pentru tine.

#31
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014
Samsung copiaza Apple?Eu vad ca anul acesta au copiat Huawei P masiv si incearca sa pluseze si ei pe camera 😂
Un telefon Note nu inseamna doar camera ca nu deschid expozitii.Cu o diagonala mai mare si o baterie cu cativa mAh in plus eu nu sunt sigur ca tine o zi intreaga.De la Note8 la Note9 eu zic ca a fost un upgrade,bateria cu 700mAh mai mare si spen cu bluetooth,camera cu apertura,ma rog parerea mea,insa si la Note9 au fost nemultumiri pe autonomie.Nu stiu ce sa zic,putine in plus,mai multe in minus si un telefon mai mare si mai incomod decat Note9. 🤔

L-am asteptat,am sperat,am aflat,am uitat. :(

Noul procesor 9825 nu difera de cel pe S10 9820,7nm vs 8nm,marketing.

Raman pe Note9!

Edited by lawrence74, 08 August 2019 - 10:48.


#32
VerSus_88

VerSus_88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 16.05.2018
am primit mesaj ca imi dau Wireless Charger Duo Pad , cadou la precomanda.

Edited by VerSus_88, 08 August 2019 - 10:42.


#33
4ndr3i-13

4ndr3i-13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,479
  • Înscris: 02.01.2008
dar sa iti cumperi si un ceas sau o pereche de casti wireless tot de la ei ca sa folosesti la maxim acel Duo Pad :D

#34
xcapefromhl

xcapefromhl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 30.07.2009
Pentru cei care nu și au luat S10+ așteptând Note 10, e o chestie buna. Acum puteți să vă luați S10+ la un preț mult mai bun ;)

#35
gabytzuuz

gabytzuuz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 16.05.2018
Exceptand pretul (*mie mi se pare scump) si marimea (* pare destul de mare) note 10+ este departe cel mai bun note din ultimii multi ani. In primul rand ca pare un upgrade real de data asta.  Note 8 si 9 care practic au fost  acelasi telefon - ambele extrem de slabe (dezamagitor de slabe). Iar de de note 7 n-are rost sa mai vorbim (epic fail). Iar restul sunt prea vechi sa le mai pomenim...

#36
4ndr3i-13

4ndr3i-13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,479
  • Înscris: 02.01.2008
intr-adevar note10+ e adevaratul note, note 10 simplu e doar o gluma, dar daca lasau jack-ul ala cred ca erau mai putine reactii negative

pe langa faptul ca jack-ul se poate folosi, evident, pentru a conecta casti, se mai poate folosi pentru a conecta un microfon extern / lavaliera

adica faci un telefon care se vrea a fi excelent pe partea de camera video, cu aplicatie de editare video inclusa, dar folosesti sunetul din telefon, care oricat de bun ar fi mai ales cu functia aia de zoom si sunetul e preluat din zona unde se face zoom-ul, sigur nu se compara cu un microfon extern

Edited by 4ndr3i-13, 08 August 2019 - 11:04.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate