Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Samsung Galaxy Note 10 - topic generalist

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
626 replies to this topic

#37
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
Laurentiu,daca tu pari nemultumit, este clar 😂
Gabi, eu n am inteles exprimarea asta pe care o tot vad : "este cel mai bun note" adica nu este logic sa fie asa?e mai nou cu un an decat modelul precedent,procesor mai nou,camera imbunatatita etc...


#38
sorinu

sorinu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 01.02.2003
Disperarea Samsung sa facă bani a distrus admirația pentru note. Sunt fan dar Note10+ ma face sa aștept Note11 pro/plus/special edition etc...

#39
Poll77

Poll77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 02.05.2016
E frumos , e performant.
Dar , sunt destul de nesimtiti.. Adica , nu tu fast charge de 45W , nu tu casti wireless in cutie , nu tu dongle calitativ in cutie..

Hotie pe fata , si totul la minunatul pret de 5,199 RON.

#40
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
Se termina si prosteala asta cat de curand, acum nu stiu de ce tot schimba lumea telefoanele de la an la an, cand ele nu aduc nimic notabil, mici artificii, ecrane care se maresc de la an la an, si poate un hardware care poate fi mai bun cu maxim 20% fata de cel vechi, nu stiu, nu dati cu parul asta este parerea mea, as fi curios daca ar merita sa renunt la Mate 20 Pro pentru acest model, imi place orice Note, am avut Note inclusiv la Xiaomi, dar totusi tinta asta, 5000 de lei up pe an....

#41
Poll77

Poll77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 02.05.2016
Nu poti sa-ti spun daca este un update considerabil de la Mate 20Pro , avand in vedere ca nu am folosit nici un telefon de la Huawei.

Insa , varianta plus merita cumparata dar nu la 5.200 de lei.

#42
4ndr3i-13

4ndr3i-13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,479
  • Înscris: 02.01.2008
cine cumpara an de an:

- cei care chiar au bani, cu salarii mari si aici ma refer la peste 3000E pe luna, oameni cu functii, afaceristi care pentru ei banii nu sunt o problema, iar faptul ca au tot timpul cel mai nou tip de telefon poate fi o chestie de imagine

- cei care nu au bani, cumpara in rate, dar sunt prostiti de marketing si de amagirea aia ca "e cel mai bun de pana acum", "meriti produsul asta", "iti face viata mai usoara prin functiile x si y", "devii mai bun, mai productiv", etc desi majoritatea il vor lua tot pentru FB/instagram, poate ceva youtube si cateva poze ocazional si alea facute prost. De obicei oameni care nu au cu ce se lauda si se lauda si ei cu ultimul telefon

eu nu zic acum ca nu trebuie sa isi cumpere nimeni note10+ sau in general ultimul flagship indiferent ca e apple, samsung sau huawei, dar a nu cadea in capcana de achizitie an de an

clar un flagship e construit mai bine, mai durabil, un telefon care poate duce lejer 3 ani, e ok sa dai acum 1000E pe un telefon daca stii ca il tii 3 ani, macar stii ca e un model de top cu care nu ar trebui sa ai probleme

sau sa scoti bani cu telefonul ala, dar cati vloggeri pot exista care sa foloseaca telefonul ala sa faca productie video sau foto ..

Edited by 4ndr3i-13, 08 August 2019 - 11:30.


#43
gabytzuuz

gabytzuuz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 16.05.2018
Schimbarea telefonului la 1 an (sau chiar mai putin) este, in mare parte, doar moft mai ales cand vorbim despre flagships. Rational vorbind nu exista motive pentru a schimba telefonul prea des.

View Postsilviu03, on 08 august 2019 - 11:16, said:

Gabi, eu n am inteles exprimarea asta pe care o tot vad : "este cel mai bun note" adica nu este logic sa fie asa?e mai nou cu un an decat modelul precedent,procesor mai nou,camera imbunatatita etc...
Pai pentru ca au fost niste postari mai in spate de genul "donwngrade"... In cazul lui note 10+ chiar nu e cazul de asa ceva...

#44
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014

View Postsilviu03, on 08 august 2019 - 11:16, said:

Laurentiu,daca tu pari nemultumit, este clar 😂


@silviu03 fiecare are asteptarile lui,nu? :)
E ultima versiune de Note deci e clar peste celelalte aparute iar cine vorbeste downgrade nu stie ce vorbeste,DAR:

-de ce nu ai pastrat designul de la S cu camerele pe orizontala..Versiunea de S10 5G cu o camera mica intr-un colt era bestiala.Chiar trebuia adoptat modelul telefoanelor Huawei P,Meizu,...

-marind diagonala,automat creste si marimea care va fi putin inconfortabila.BUN,de ce nu pui o baterie de minim 4500mAh daca stii ca procesoarele exynos sunt mai gurmande in stand by si nu numai fata de snapdragon.Ma uit pe topicul de S10 si lumea e nemultumita de autonomie.De la Note8 la Note9 a crescut bateria cu 700mAh la 4000mAh si lumea tot o considera praf.Pai tu imi pui briz brizuri pe camera si actiuni pe spen in cruce dar vii cu aceleasi probleme sau mai mari in privinta gestionarii resurselor.

- scoti jack,led,cardSD,iris scan dar maresti pretul.

Etc.

Edited by lawrence74, 08 August 2019 - 11:57.


#45
farockhcm

farockhcm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,918
  • Înscris: 13.05.2013
Te incurajeaza sa folosesti Dex-ul dar scoate mufa jack...Cum folosesc castile preferate pe fir daca telefonul e legat de dex? La asta nu sau gandit? Cred ca raman cu dezamagitorul(cum scria cineva foarte gresit mai sus) Note 9.

#46
nica.mihai

nica.mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 01.11.2006

View PostVerSus_88, on 08 august 2019 - 10:42, said:

am primit mesaj ca imi dau Wireless Charger Duo Pad , cadou la precomanda.

De unde?

#47
gabytzuuz

gabytzuuz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 16.05.2018
Tu crezi ca ii pasa cuiva de la samsung cum folosesti tu mufa jack ? Daca ei cred ca renuntand la ea vor face mai multi bani (inclusiv vanzand mai multe casti fara fir ) atunci vor renunta. Nu dau nici doi bani pe ce "crede utilizatorul" sau pe ce vrea utilizatorul. Totul este un "business case".Asa functioneaza companiile, capitalismul... Scopul lor este unul singur: sa faca bani. Cine cred altceva ar trebui sa-si "recalibreze" sistemele de valori.

Asteptarile personale sunt niste "vise" fara vreun fundament in realitate pentru ca nimeni nu are ca prioritate principala "user experience" - prioritatea principala este sa faca bani. Apple este un exemplu extrem de bun: s-au pi*A* efectiv pe userii lor. 4 ani le-au vandut fix acelasi telefon (6 6s 7 8). De ce? In primul rand pentru ca pot si in al doilea rand pt ca pt ei a contat PROFITUL!  si cum faci profit mare altfel decat sa reimpachetezi fix,DAR FIX, acealsi rahat in fiecare an?

Edited by gabytzuuz, 08 August 2019 - 12:51.


#48
4ndr3i-13

4ndr3i-13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,479
  • Înscris: 02.01.2008
pe mail de la samsung Romania, asta daca te-ai fi inregistrat vreodata la newsletter-ul lor

#49
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014
:)

Edited by lawrence74, 08 August 2019 - 12:54.


#50
Poll77

Poll77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 02.05.2016
Era ok sa scoata jack-ul si sa pune Galaxy Budsurile in cutie , asa toata lumea era fericita.

Eu folosesc S10+ de aproximativ 2 luni , gaura in ecran nici macar n-o observ , doar daca ma uit pe youtube la ceva , dar nici acolo nu incurca foarte mult.

Mie mi se pare un telefon reusit si foarte fain , nu inteleg cu ce va incurca Ar Emoji si alte alea , nu vrei nu le folosesti.

Bateria , parerea mea e ca o duce o zi.

Pana la urma , daca ramai pe seara cu 40% oricum il bagi la incarcat , 40% nu iti ajunge o zi doar daca folosesti telefonul strict pentru apeluri si mesaje sau Wi-fi only , dar nici asa nu cred sa duca o zi.

#51
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019
Niciun doritor?

#52
Poll77

Poll77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 02.05.2016

View PostCrbl2001, on 08 august 2019 - 14:28, said:

Niciun doritor?

Prezent , dar e prea mare leafa 😂


#53
c_marius80

c_marius80

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 369
  • Înscris: 19.03.2019
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/OZV5LXIjpzs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#54
sergiu08

sergiu08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 31.12.2013
Eu am note 9, l-am luat anul trecut la o reducere. Era undeva la 3500, prin luna noiembrie. Lucrând în vânzări, l-am cumpărat strict prin prisma s-penului (având deja S9 plus). Acum sincer nu aș da 3500 pe un Note 10+ aceeași bani. Eventual pe cel 5G. Motivul este acel "ochi" și lipsa unor senzori, cum ar fi cel de iris. Nu mi-am dat seama dacă are led de notificări, care pentru mulți e important. Îmi este mult mai comodă deblocarea cu scanarea inteligenta, vis-a-vis de cea cu amprentă. Cred că Mate 30 pro va fi mai interesant. Cum spunea cineva "Samsung finisează, dar nu inovează" de la note 9 la note 10.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate