Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Concertul Bon Jovi din Piața Constituției, gratis pentru angajații Casei Poporului

* * * * * 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
85 replies to this topic

#1
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,243
  • Înscris: 05.06.2002
Doar angajații Casei Poporului, politicienii și apropiații lor au avut șansă să vizioneze concertul gratis. Pe lângă cei 40.000 spectatori care au asistat la concertul din Piața Constituției sute de persoane s-au bucurat de vizibilitate bună într-un spațiu privilegiat, curtea Casei Poporului. Dacă în ultimii ani, la evenimentele din Piața Constituției au dispărut de la ferestre și balcoane angajații ministerelor ale căror sedii au vedere spre popularul loc concertistic, a apărut o nouă categorie de public, cei ce-și desfășoară activitatea în Palatul Parlamentului. Aceștia au putut admira concertul de pe platoul din curtea clădirii în cauză. „Am întrebat un jandarm ce bilet era necesar. Să fii trecut în tabel, mi-a spus” Situația a fost semnalată pe Facebook și de Oana Gheorghiu, vicepreședintele asociației Dăruiește Viață: „Ceva frumos, neaoș, românesc. Dealul Parlamentului, acolo unde plătitorii de bilete nu au acces, e plin de oameni. Sute, după estimarea mea. Cu jandarmi printre ei. Cum au intrat acolo oamenii? Ce părere au organizatorii, dar mai ales Jandarmeria Română, care gestionează accesul în curtea Parlamentului, ar fi interesant să aflăm. În rest e bine în România, respectul pentru munca unor artiști și efortul unor organizatori e la cote maxime”, a scris aceasta pe Facebook. După concert, aceasta a publicat un video în care apare o colană de mașini care ies din curtea Palatului Parlamentului. „Aceste zeci de mașini ies din Curtea Parlamentului, după concertul Bon Jovi. Am întrebat un jandarm ce fel de bilet era necesar pentru a avea acces gratuit cu mașina și super poziție la concert. Să fii trecut în tabel, mi-a spus. Nesimțirea politicienilor e fără limite, căci nici măcar un bilet la concert nu plătesc și nici cu prostimea nu vor să se amestece”, scrie Oana Gheorghiu.


sursa

si pt ca era nevoie de o parere de a mea: se cam pisa de sus pe freza noastra fara sa o plimbe

Spoiler


#2
Music-Box

Music-Box

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,067
  • Înscris: 16.02.2017
Sa intrat pe liste cu masina in incinta casei poporului.
Ca sa fie bine trebuie cautata cucoana respectiva care a bagat in incinta rudele politicienilor romani (sunt filmari),2000 bilete x 200 lei biletul si sa plateasca suma rezultata producatorului concertului.
Cautati posesorii autoturismelor care au intrat in incinta fara autorizatie si 100 milioane amenda de caciula.


#3
Kaffir2018

Kaffir2018

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,332
  • Înscris: 15.06.2018
Si ce scofală au făcut? La ce "show" a fost...

Edited by Kaffir2018, 22 July 2019 - 18:36.


#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Stire de cacat despre nimic. Au facut asta la toate concertele facute acolo, intotdeauna. Tin minte si cand am fost la AC DC ca tot asa erau. Si la altele la fel. Cat timp scena e intoarsa spre casa poporului asa s-a intamplat. Nimic nou.

#5
a_user

a_user

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,333
  • Înscris: 22.04.2017
"Da' ce.a făcut l, dom'le l, a dat in cap?!?"

Edited by a_user, 22 July 2019 - 18:38.


#6
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Din cate stiu, la concertele importante, sediile mnisterelor, cu vedere in Piata, mustesc de SPPisti, angajati in ministere, neamuri, rude si rudele neamurilor, care isi doresc sa vina sa se urce pe cladire sau prin balcoane.

Edited by Kres, 22 July 2019 - 18:42.


#7
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Ooo... Mi-e frica deja ca si eu am vazut o parte din Neversea de pe mare dintr-o ambarcatiune. Practic gratis ca era a unui prieten.
Sa imi spuna cineva unde sa platesc un bilet totusi...

#8
A10Warthog

A10Warthog

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 902
  • Înscris: 12.11.2017

View PostMembruAnonim, on 22 iulie 2019 - 18:37, said:

Stire de cacat despre nimic. Au facut asta la toate concertele facute acolo, intotdeauna. Tin minte si cand am fost la AC DC ca tot asa erau. Si la altele la fel. Cat timp scena e intoarsa spre casa poporului asa s-a intamplat. Nimic nou.

Cam așa mi se pare și mie. Acum trebuie să-i luăm la trei și p-ăia care stau în zonă și au văzut sau auzit concertul fără bilet.

Mulți balcanici tind să înceapă să taie bilete chiar dacă nu-i pune nimeni, nu încasează ei și practic nu au absolut nicio treabă cu evenimentul. Cel mai important e să bage capul în poză și să inventeze un dușman.

#9
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007

View PostSeteh, on 22 iulie 2019 - 18:47, said:

Ooo... Mi-e frica deja ca si eu am vazut o parte din Neversea de pe mare dintr-o ambarcatiune. Practic gratis ca era a unui prieten.
Sa imi spuna cineva unde sa platesc un bilet totusi...
Cand ambarcațiunea aia e obiectiv special ma mai cauti.

#10
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Sa fim bucurosi ca totul s-a terminat cu bine....
Daca canta Ady de la Strehaia s-ar fi daramat balcoanele de greutate.....

#11
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,214
  • Înscris: 08.06.2004
Daca era oameni la balconele locuintelor intelegeam, dar treaba asta de rahat ii ceva prezent la noi de generatii, din pacate.
Pe vremuri, astia care au mers cu parlamentarul la concert, mergeau cu "nasul" pe tren! Aceeasi mentalitate, aceeasi oameni (sau urmasii lor)!

Edited by gabyxm, 22 July 2019 - 19:24.


#12
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Am vazut imagini - era o mare de oameni in curtea Parlamemtului, veniti la mokangeala. Pribabil ca Bon Jovi a fost scarbit si de asta a cantat prost.

#13
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,429
  • Înscris: 20.02.2008

View PostMembruAnonim, on 22 iulie 2019 - 18:37, said:

Stire de cacat despre nimic. Au facut asta la toate concertele facute acolo, intotdeauna. Tin minte si cand am fost la AC DC ca tot asa erau. Si la altele la fel. Cat timp scena e intoarsa spre casa poporului asa s-a intamplat. Nimic nou.
DIn contra, inseamna ca oamenii incep sa iasa de sub emblema de miorițe proaste si incep sa gandeasca/vorbeasca si sa scuipe jegurile politice si din institutiile Romaniei ce nu mai au nicio jena.
Inseamna ca incep sa traga la raspundere milogii si toate rubedeniile ratate ale politicienilor.
Incep sa priceapa ca doar facand asta se poate schimba ceva.

#14
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 30.11.2017
Păi s-au loat măsuri de siguranţă, că dacă ajungeau pe acolo unii care să strige diverse injurături gen moe sau alte rele.
mai ştiti că s-au dus unii d-ăştia să strige înjurături pe la untold şi pe la meciurile simonei halep acum vreun an.

#15
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,214
  • Înscris: 08.06.2004

View Postcipri2bau, on 22 iulie 2019 - 20:01, said:

Păi s-au loat măsuri de siguranţă, că dacă ajungeau pe acolo unii care să strige diverse injurături gen moe sau alte rele.
mai ştiti că s-au dus unii d-ăştia să strige înjurături pe la untold şi pe la meciurile simonei halep acum vreun an.

Zic astia ca era masini de Olt, Teleorman, Dambovita si Bucuresti. N-o sa strige niciodata MUIEPSD, pentru ca ciracii ling mana celor care i-a adus pe tupeu la concert!

Io ma tot mir, PSD-isti care vin la concert la Bon Jovi? Pai astia nu pricep mai mult de Guta si Slam! Posted Image
Pariu ca daca-i intrebi ce au vazut/auzit, o sa-ti zica ca era ca la discoteca din comuna natala pe vremea lui ceasca! Posted Image

Era o scena identica in "De ce trag clopotele, Mitica?", cand "cantau" toti toti republicanii adunati "La Marseillaise"! Epic!

Edited by gabyxm, 22 July 2019 - 20:21.


#16
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
Mă miram ieri ce e cu ăia din curte!
Moaca îngrașă sau tâmpește, și cum deja sunt grași...

#17
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018
Cica a fost naspa concertul, Bon Jovi si-a pierdut vocea, a scurtat cu juma' de ora show-ul, a sarit peste niste piese, si si-a cerut scuze la sfarsit ca nu a avut ritm, trebuia sa dea banii inapoi la oameni nu scuze!

#18
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,214
  • Înscris: 08.06.2004

View PostPopaXXX, on 22 iulie 2019 - 20:21, said:

Cica a fost naspa concertul, Bon Jovi si-a pierdut vocea, a scurtat cu juma' de ora show-ul, a sarit peste niste piese, si si-a cerut scuze la sfarsit ca nu a avut ritm, trebuia sa dea banii inapoi la oameni nu scuze!

Unde ai vazut tu concert hard rock care sa sune ca inregistrarea din studio?  Asta se intampla doar la prostele care dau (din) cur in timp ce merge "banda"!
Cine a platit biletul nu cred ca era acolo sa asculte pentru a cata mia oara o piesa ci pentru altceva!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate