Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Cont amazon blocat dupa o tranzactie

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
Alexa_R_26

Alexa_R_26

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.02.2022

View Postwertyck, on 14 februarie 2022 - 13:31, said:

Le-ai dat documentul Confirmare card?
In Revolut, îl găsești în Profil - Documente - Confirmare card

Apare antetul Revolut, cu numele tau și tranzacțiile cardurilor tale Revolut.

Le-ai dat documentul Confirmare card?
In Revolut, îl găsești în Profil - Documente - Confirmare card

Apare antetul Revolut, cu numele tau și tranzacțiile cardurilor tale Revolut.
Deci și cele făcute către Amazon.

Da, le-am dat si confirmare card si ultimele tranzactii. Nu stiu ce altceva mai vor, efectiv tot ce mi-au cerut, am trimis...

#20
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,076
  • Înscris: 24.02.2011
Mi-au suspendat și mie contul după prima comandă...am trimis ce au zis și au deblocat contul după maxim 10 minute. Cred că a fost un robot ceva că prea repede s-au mișcat mai ales că era duminica si dupã ora 22.

Edited by sandel1, 02 April 2023 - 09:46.


#21
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,990
  • Înscris: 18.12.2007
Evident ca nu e un chinez acolo care sta sa se uite la fiecare comanda.

#22
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Aveam cont Amazon de ani de zile - nicio comanda, folosit doar la Kindle, fara comenzi de pe Amazon, servicii, etc.

Zilele trecute am intrat pe Amazon DE, activat 2FA, pus cate ceva in Wishlist gandindu-ma sa iau ceva candva.

>>> Azi am primit email de pe account-alert@amazon.COM ca a fost activitate suspicioasa in cont, ca au deconectat device-urile, anulat parola, sters device-urile suspecte, anulat comenzile in Pending, anulat modificarile "mady by unauthorized party" etc. In email nu era niciun link vizibil, niciun detaliu, doar o informare generica.

Am intrat direct pe amazon.de, intr-adevar nu ma puteam loga ci au trimis un cod OTP si apoi m-au pus sa schimb parola. Am schimba-o. Dar apoi contul a ramas direct blocat.

Acum nu vad cum il pot reactiva fara sa sun la numarul lor din Germania, aparent nu pot face nimic si nici nu inteleg ce s-a intamplat.
Nu au fost probleme pana sa intru sa activez 2FA, nu spun nici ei exact CAND cred ca s-a intamplat ceva cu contul, nici nu pot intra/verifica daca chiar s-a intamplat ceva.

Aveti idei ce si cum?

#23
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,602
  • Înscris: 13.03.2005
Probabil pentru că a detectat IPul de România pe siteul amazon.de

#24
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
De Romania era si inainte cand foloseam pe aplicatia Kindle, plus, multi folosesc Amazon DE in Romania - au transport gratuit la peste 49Euro, deci n-as fi eu ala care vrea sa faca chestii SF.

Chestia e ca nici nu stiu cum sa imi dau seama daca ei "cred" si m-au vazut pe mine si considerat ceva suspicios sau chiar s-o fi intamplat ceva cu contul desi nu stiu ce.
Si nici n-am cum sa-l deblochez... Nu vad vreo metoda de a face asta.

#25
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,602
  • Înscris: 13.03.2005
Încearca sa vorbești cu cei de la suport.

#26
noname44

noname44

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 875
  • Înscris: 02.12.2012

 wertyck, on 27 noiembrie 2023 - 17:13, said:

Probabil pentru că a detectat IPul de România pe siteul amazon.de

Salut

cu ce influenteaza  IP ul de Romania daca am cont de cumparator  pe site ul celor de la  amazon.de  ?

Eu am  cont de cumparator la ei de ani de zile ( folosit doar cu IP de Romania ) ... am cumparat mai multe produse de a lungul anilor   fara nici un fel de probleme .

ps:  la initiator este ceva in neregula ... [ Zilele trecute am intrat pe Amazon DE, activat 2FA, pus cate ceva in Wishlist gandindu-ma sa iau ceva candva.
>>> Azi am primit email de pe account-alert@amazon.COM ]

eu am primit pe email ( cand a fost cazul ... )
doar mesaje de la amazon.de ...

Edited by noname44, 28 November 2023 - 11:23.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate