Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Mai conteaza astazi in ce retea ai cei mai multi prieteni?

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#19
VIGame

VIGame

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,604
  • Înscris: 24.12.2018

View Posttoto_riina, on 11 iulie 2019 - 15:32, said:

Fata de acum cativa ani cand auzeai: "ma mut in reteaua x ca acolo am cei mai multi prieteni, sau ca-mi da cu un giga in plus fata de reteaua y"? Acum, cand toti operatorii iti dau minute nelimitate sa-ti pui si-n cap, si internet la fel? Va mai mutati dintr-o retea in alta pe acest principiu? Sau va mutati mai degraba pe principiul de fanboy sau "uite-asa de-al dracu' ca astia au fost jegosi sau ca n-au avut semnal la Cuca Macaii"?
Care toti, ca doar Telekom si Vodafone dau nelimitat?
Pe langa ca te muti pentru calitatea semnalului in zona in care esti, te muti si pentru resurse.
Cat despre prieteni, daca nu te contacteaza din cauza ca nu esti in reteaua lor sau pe aplicatia lor favorita inseamna ca nu sunt prieteni, ci doar javre.

Edited by VIGame, 11 July 2019 - 16:37.


#20
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Prin zona in care ma invart eu , nici sa vreau nu pot sa merg la alt operator ( ca n-au semnal ) asa ca vodafone ( prepay ) scrie pe mine pt totdeauna .

Edited by Baxon, 11 July 2019 - 16:43.


#21
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,626
  • Înscris: 07.02.2003
Sincer nu mai conteaza intrucat toti dau minute nationale. Nu conteaza daca nelimitat sau nu cat timp ai macar 1000 minute e suficient pentru un home user, telefionul e pentru comunicari ocazionale si de urgenta nu sa stai la taifas, pentru aia exista whatsapp si altele...

Edited by andreic, 11 July 2019 - 16:48.


#22
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,444
  • Înscris: 10.08.2005

View Posttoto_riina, on 11 iulie 2019 - 15:32, said:

Fata de acum cativa ani cand auzeai: "ma mut in reteaua x ca acolo am cei mai multi prieteni, sau ca-mi da cu un giga in plus fata de reteaua y"? Acum, cand toti operatorii iti dau minute nelimitate sa-ti pui si-n cap, si internet la fel? Va mai mutati dintr-o retea in alta pe acest principiu? Sau va mutati mai degraba pe principiul de fanboy sau "uite-asa de-al dracu' ca astia au fost jegosi sau ca n-au avut semnal la Cuca Macaii"?
Am plecat de la Orange pentru ca au fost nesimtiti.
Am ajust la Digi pentru ca Vodafone nu a fost o optiune.

Intrebarea mea este cine mai foloseste mii de SMS-uri ?

#23
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
Nu mai contează, nu mă mut, am abonament.

#24
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,127
  • Înscris: 10.07.2013
Conteaza sa ai semnal decent intotdeauna.....degeaba ai 4G nelimitat....daca nu il poti folosi mereu! Posted Image

Edited by xmanyacs77, 11 July 2019 - 18:44.


#25
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019

View Posttoto_riina, on 11 iulie 2019 - 15:32, said:

Fata de acum cativa ani cand auzeai: "ma mut in reteaua x ca acolo am cei mai multi prieteni, sau ca-mi da cu un giga in plus fata de reteaua y"? Acum, cand toti operatorii iti dau minute nelimitate sa-ti pui si-n cap, si internet la fel? Va mai mutati dintr-o retea in alta pe acest principiu? Sau va mutati mai degraba pe principiul de fanboy sau "uite-asa de-al dracu' ca astia au fost jegosi sau ca n-au avut semnal la Cuca Macaii"?
Am fost pe mai toate retelele dar de ceva ani ramas pe Orange,asa m-am invatat.Si chiar daca as vrea mi-ar fi prea lene sa ma mut. :roflmaofast:
A,si am fost si la Wind cat am stat in Italia,foarte ok reteaua
Acum vad ca Vodafone ne **te la creieri cu 5G-ul,de care eu o sa ma bucur probabil in 2-3 ani.
Si care-i faza cu fanboii?Aia sunt la console...

#26
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011

View PostCrbl2001, on 11 iulie 2019 - 20:02, said:

Si care-i faza cu fanboii?Aia sunt la console...

Nope, sînt peste tot și au folswagene" :D

View PostCrbl2001, on 11 iulie 2019 - 20:02, said:

... 5G-ul...

Mai aștept, să văd ce face, dacă prăjește creierașii sau nu ;)

#27
Inginerul_

Inginerul_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,946
  • Înscris: 18.02.2018

View Postandreic, on 11 iulie 2019 - 16:47, said:

Sincer nu mai conteaza intrucat toti dau minute nationale.
Conteaza calitatea retelei, dincolo de minute.

#28
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006
Oare astia de la Salvamar pe ce retea sunt?

Trebuie ca au ei o smecherie, ca la medici cind primesc un mesaj urgent. Ceva ce nu poate fi bruiat, pentru ca in mare se scalda si niste submarine.

#29
VIGame

VIGame

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,604
  • Înscris: 24.12.2018
Te-ai uitat prea mult la filme.

#30
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,880
  • Înscris: 28.11.2006
Eu sunt la Orange de cand mi-am luat primul telefon, in 2000 (ma rog, pe atunci se numeau Dialog). Sunt multumit de calitatea retelei si am resurse in abonament mai mult decat pot sa consum. Am cativa prieteni pe Telekom, care merge foarte prost in zona (desi internetul fix si televiziunea de la T merg impecabil, au bagat baietii fibra si se simte diferenta fata de ADSL ca de la cer la pamant). Digi practic nu exista in zona, nici nu stiu daca au semnal, oricum nu au puncte de vanzare, nici retea de net/cablu. Iar Vodafone merge OK din ce-mi spun prietenii, dar deocamdata portocaliii nu mi-au dat motive sa-i parasesc.

#31
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,626
  • Înscris: 07.02.2003

View PostInginerul_, on 11 iulie 2019 - 21:41, said:

Conteaza calitatea retelei, dincolo de minute.
Normal, sa ai calitate in convorbiri, banda larga, codec "HD" etc...

#32
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,127
  • Înscris: 10.07.2013

View PostInginerul_, on 11 iulie 2019 - 21:41, said:

Conteaza calitatea retelei, dincolo de minute.
Foarte bine punctat! Posted Image

#33
benetusseryo

benetusseryo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 768
  • Înscris: 07.06.2019
nu sunt prieteni, invizii atasati la conturile tale.
nici macar aceia pe care-i ai in agenda tel.

Edited by benetusseryo, 12 July 2019 - 05:20.


#34
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019

View Postcrisstonne, on 11 iulie 2019 - 21:12, said:



Nope, sĂŽnt peste tot și au folswagene" :D



Mai aștept, să văd ce face, dacă prăjește creierașii sau nu ;)
Daca e si mic creierasu',il prajeste mai repede :roflmaofast::

#35
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,566
  • Înscris: 20.08.2014
Conform ultimelor date din piata, rata de penetrare a telefoniei mobile in Romania e de 145,38%, iar Digi ii sufla-n ceafa Telekom-ului la doar 40000 de clienti distanta...Cel mai probabil pana la sfarsitul anului Telekom va ajunge pe ultimul loc, detronat de firma lui Teszari. Era previzibil ca se va intampla asta, mai devreme sau mai tarziu...Digi a fost singurul dintre operatori care a avut o crestere constanta a nr. de clienti in ultimii ani. Daca stai sa te uiti, avand in vedere rata de penetrare, nu prea mai au de unde sa creasca nici Vodafone, nici Orange, decat din portari intre ei, sau din plecari de la Telekom. Clienti noi nu prea mai sunt (si aici nu-i includ pe aia care-si cumpara cartele doar ca sa faca magarii, scam-uri sau apeluri false la 112, dupa care arunca cartela).
Oricum, de la 1 septembrie 2020, cartelele pre-pay vor putea fi cumparate doar cu buletinul, asa ca numarul clientilor "de ocazie" va scadea drastic!
Sunt convins ca daca operatorii ar scadea din cifrele prezentate si numarul cartelelor inactive/dezactivate, numarul clientilor ar scadea mult.
Orange -10,87 milioane
Vodafone -9,24 milioane (-1,63 milioane)
Telekom -4,61 milioane
Digi -4,57 milioane

Edited by toto_riina, 28 August 2019 - 07:46.


#36
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View Posttoto_riina, on 28 august 2019 - 07:45, said:

Conform ultimelor date din piata, rata de penetrare a telefoniei mobile in Romania e de 145,38%, iar Digi ii sufla-n ceafa Telekom-ului la doar 40000 de clienti distanta...Cel mai probabil pana la sfarsitul anului Telekom va ajunge pe ultimul loc, detronat de firma lui Teszari. Era previzibil ca se va intampla asta, mai devreme sau mai tarziu...Digi a fost singurul dintre operatori care a avut o crestere constanta a nr. de clienti in ultimii ani. Daca stai sa te uiti, avand in vedere rata de penetrare, nu prea mai au de unde sa creasca nici Vodafone, nici Orange, decat din portari intre ei, sau din plecari de la Telekom. Clienti noi nu prea mai sunt (si aici nu-i includ pe aia care-si cumpara cartele doar ca sa faca magarii, scam-uri sau apeluri false la 112, dupa care arunca cartela).
Oricum, de la 1 septembrie 2020, cartelele pre-pay vor putea fi cumparate doar cu buletinul, asa ca numarul clientilor "de ocazie" va scadea drastic!
Sunt convins ca daca operatorii ar scadea din cifrele prezentate si numarul cartelelor inactive/dezactivate, numarul clientilor ar scadea mult.
Orange -10,87 milioane
Vodafone -9,24 milioane (-1,63 milioane)
Telekom -4,61 milioane
Digi -4,57 milioane
Pai Digi ii ia pe ăștia până la sfârșitul anului . Vai mama lor , și ei dar și "Supernet 5G" Vodafone, care la jumătatea lui 2019, încă nu au VoLTE și VoWiFi, dar prezintă holograme 5G și alte prostii . Că dovada, i-a luat Digi pe roșiatici la acoperirea 4G . VDF are alte " priorități ", nu râsul de acoperire 3G și 4G pe care o au în destule zone din țară . Harta lor cu acoperirea mobila e diferita fata de realitatea din teren . Oricum, in următorii ani bătaia se va da între Orange și Digi . VDF nu știu cât va mai conta iar la Telekom viitorul e incert .

Edited by Vlad_22, 05 September 2019 - 18:30.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate