Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Mai conteaza astazi in ce retea ai cei mai multi prieteni?

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,564
  • Înscris: 20.08.2014
Fata de acum cativa ani cand auzeai: "ma mut in reteaua x ca acolo am cei mai multi prieteni, sau ca-mi da cu un giga in plus fata de reteaua y"? Acum, cand toti operatorii iti dau minute nelimitate sa-ti pui si-n cap, si internet la fel? Va mai mutati dintr-o retea in alta pe acest principiu? Sau va mutati mai degraba pe principiul de fanboy sau "uite-asa de-al dracu' ca astia au fost jegosi sau ca n-au avut semnal la Cuca Macaii"?

#2
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008
de cand am nelimitat chiar nu mai conteaza

#3
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,898
  • Înscris: 14.11.2004
Ma asteptam ca senior Djl sa deschida acest topic, dar este bine si asa.

Nu mai conteaza in ce retea se afla interlocutorul, acum avem si minute internationale cat sa nu ne fie frica sa sunam in Europa.
Reteaua o alegi pe baza semnalului, calitatii serviciului, costurilor, experientei din magazine si fidelizare.

#4
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004
pe mine nu ma mai intereseaza nici in ce tara UE sun, daramite in ce retea nationala sun.

#5
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,535
  • Înscris: 15.06.2004
Eu ma mut unde se muta firma.
Nu ma intereseaza, ca nu platesc eu. Semnal si roaming sa am.

#6
Gbr_smt

Gbr_smt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,330
  • Înscris: 29.09.2011
ma intereseaza doar sa fie semnal mai puternic. la ce concurenta e in ziua de azi, cred ca peste cativa ani ne vor da bani lunar doar ca sa ne facem abonament la ei.

#7
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,528
  • Înscris: 01.08.2006
Nu cred ca mai intereseaza pe nimeni. Poate doar pe cei care au abonamente vechi, cu resursele negociate mai demult si nu au inca nelimitat/multi giga de net.
Acum e important fie costul, fie ce iti ofera mai mult la un pret corect. Acel "mai mult" inseamna fie un telefon mai ieftin, fie nelimitat ceva, fie abonament gratuit o perioada, fie reducere suplimentara la alt serviciu, etc.

Edited by bai3tzash, 11 July 2019 - 15:51.


#8
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007
Conteaza la calitatea convorbirii.

Mai ales daca operatorul are HD Voice

#9
l_dan

l_dan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,332
  • Înscris: 05.09.2006
Nu mai conteaza. Oricum, prietenii s-au dispersat prin toate retelele, dupa cum au prins ofertele.. Semnal si viteza buna la net sa fie...

#10
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007
Inteleg, deci poti sa compari un apel HD Voice cu unul normal. Se aude exact la fel, asa e?

#11
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,564
  • Înscris: 20.08.2014
Voi vorbiti aici numai despre abonamente, insa majoritatea clientilor sunt pe cartele pre-pay. Ca sa nu mai vorbim ca aproape toata lumea are Whatsapp sau Messenger si discuta exclusiv pe astea. Cate minute nationale ajungi sa consumi cu adevarat din extraoptiunea de 5 euro? (fiindca cele in retea sunt nelimitate)

#12
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Uneori, pentru SMS, nu au toti nationale.
Uneori, pentru cazurile cind te suna prieteni pe tine, care nu au minute in alte retele.

#13
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
calitatea semnalului de telefonie si internet, astea sunt criteriile astazi. adica numarul de celule practic.  cine a avut bani din start de investitii trag multi clienti ca au acoperire si calitate. apoi baga in investitii. si tot asa. progresiv  digi care e o firma mica , va fi in final probabil acoperit de orange si vodafone care la nivel european stau foarte bine, digi doar in olanda la unguri si alte 2-3 state. singrua sansa o vad pentru eisa bage bani mereu in calitate si dezvoltare retelei , adica orice castiga sa bage in dezvoltare. cu castigul final extrem de mic. cel putin cativa ani.

noroc ca exista o lege anti dumping...ca astazi aveam doar 1 singur operator pe tot continentul

#14
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Vedeti ca omul s-a referit la altceva, nu calitate semnal si alte chestii pe linga subiect.

#15
l_dan

l_dan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,332
  • Înscris: 05.09.2006

View Postk0r3k7, on 11 iulie 2019 - 15:59, said:

Inteleg, deci poti sa compari un apel HD Voice cu unul normal. Se aude exact la fel, asa e?
Am raspuns intrebarii puse de initiator. Evident ca e diferit apelul HD voice.

#16
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
Nu conteaza, oricum niciunul nu este prieten cu tine pe bune, sunt la numar doar

#17
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,711
  • Înscris: 14.10.2008
Nu prea mai conteaza dar si asta e un factor ce te face sa te duci la operatorul al carui fan esti si sa nu te intereseze pe ce sunt cei cu care vorbesti cel mai mult.

Eu sunt pe Digi.Mobil din cauza ca sunt mega fan RCS & RDS pentru treaba faina pe care au facut-o pe internetul fix in Romania, fara ei era vai si amar si la fix si la mobil. Revolutia minutelor a facut-o totusi Cosmote dar parca Digi au fost primii cu nelimitat national. Nu si pe SMS insa, dar nu prea mai e nevoie, daca cei care nu au Whatsapp sunt pe Digi, e perfect.

Si mai alegi si in functie de calitatea semnalului in zona, dar mai e si VoLTE si Vo-Wi-Fi, pe care in Romania doar Digi si Orange le au, mai mult, la Digi poti vorbi ca de acasa in strainatate prin Vo-Wi-Fi, depinde de pretentiile fiecaruia, eu sunt foarte multumit de Digi desi sunt o pata de culoare, nimeni din jurul meu nu mai are Digi in afara de o colega de serviciu.

#18
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,825
  • Înscris: 01.11.2005
Stiti care-i cea mai mare problema ?
Desi avem net cacalau, convorbiri gratuite, nu suntem in stare sa vorbim la telefon. Pur si simplu trimitem mesaje si cand sunt la 3 pasi de cineva.
La fel de zilele de nastere, scriem (defapt dam acolo sa scrie automat, La multi ani si apoi doar apesi send) in loc sa suni persoana respectiva (chiar si pe messenger, dar sa o suni) si sa ii spui personal: La multi ani bai *oaie, ce mai faci ? Ai mai crescut cu-n an. Sa fii sanatos pana la anul cand te-o-i suna din nou, ca pana atunci doar iti dau like...
...
Asa ca poti sa te portezi si pe Luna, daca tot trimiti mesaje, degeaba..

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate