Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

HBO MAX (din 21 mai, 2024 HBO MAX devine MAX).

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
3287 replies to this topic

#1549
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,338
  • Înscris: 11.08.2019
Or fi drepturile blocate la Comedy Central. Parca si Pro Arena il difuza recent.

#1550
sorin88

sorin88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 19.05.2007
Posibil, desi sunt altele care sunt difuzate in prezent de Comedy Central (The Big Bang Theory, Two and A Half Men) care au intrat de ceva timp pe Max.

#1551
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,338
  • Înscris: 11.08.2019
Da, dar depinde de fiecare titlu in parte cum a fost licentiat.

#1552
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,763
  • Înscris: 09.05.2005

View Postsorin88, on 05 iulie 2022 - 16:59, said:

Au adaugat episodul special / reuniunea din The Fresh Prince of Bel-Air in timp ce serialul complet e in continuare de negasit. Superb.

Nu ai pierdut nimic. Foarte prost serialul.

#1553
Rainwish

Rainwish

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,146
  • Înscris: 18.06.2009
Mi se pare o mare magarie ce au facut cei de la Discovery; vor fi eliminate si filmele europene de pe platforma. HBO si Cinemax erau un refugiu pentru astfel de filme; sunt curios ce o sa se intample cu posturile Cinemax.

#1554
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,796
  • Înscris: 04.04.2008
Nu inteleg cum marele HBO sa fie cumparat de Discovery in ce lume s a putut ajunge in situatia asta :)

#1555
Sceleron

Sceleron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 05.12.2010
E nitel mai complicat. Pe piata americana, vanzoleala asta e moneda curenta. Si face valuri chiar si la noi :)

#1556
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,837
  • Înscris: 06.11.2018
Warner Bros. Discovery (WBD) urmează să lanseze noul său serviciu de streaming combinat în Franța in 2023

TBI a mai aflat că planurile anunțate anterior, făcute înainte de fuziunea de 43 de miliarde de dolari și schimbarea ulterioară a managementului, de a lansa HBO Max în Islanda, Turcia, Grecia și Țările Baltice au fost, de asemenea, abandonate, deși nu este încă confirmat dacă aceste țări vor primi noul serviciu de streaming combinat.

WBD a confirmat pentru TBI că lansările HBO Max în Europa din luna martie au fost ultimele, evidențiind ultimul apel al companiei privind veniturile, în care CEO-ul și președintele David Zaslav a declarat: „Nu vom lansa noi piețe deocamdată. Nu vom urmări în mod agresiv în spatele creșterii abonaților, atâta timp cât lucrăm la această prioritate, care este reunirea acestor produse.”
https://tbivision.co...-roll-out-ends/

#1557
GB1337

GB1337

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 13.04.2007
Bun, am reziliat HBO prin Digi in cateva secunde, am vazut ca multe lume se simte captiva fiind abonata printr-un operator si nu direct pe site, ceea ce nu este cazul.

Tot continutul european sters peste noapte, PAL speed up 25fps, HBO de la Sopranos si True Detective are in lista de productii in pregatire superhero teen dramas, nu vreau sa sustin nici cu 1 ron luna acest serviciu.

#1558
vibeo

vibeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,446
  • Înscris: 17.08.2007
Comentariul de mai sus denota ceea ce s-a mai spus pe topicurile similare: tendinta generala este sa te jecmaneasca de bani pe un continut din ce in ce mai slab si mai putin (exceptie face Netflix care e un trashgenerator de neoprit).
Un big middle finger si din partea mea Posted Image Posted Image Posted Image .

#1559
SynOfficial

SynOfficial

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 699
  • Înscris: 10.11.2020
Si eu cand ma mut de la Vodafone la Orange nu o sa imi mai iau HBO si Cinemax.

#1560
AlexFCSB4

AlexFCSB4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,402
  • Înscris: 02.06.2020
Eu nu am niciun motiv să renunț la HBO Max. Personal, abia aștept fuziunea cu Discovery+. Nu înțeleg acum la românașul nostru interesul față de producțiile europene când în general nu dă doi bani pe așa ceva. Urgent cancel la abonament. De Umbre și One True Singer chiar îmi pare rău că s-a ajuns la treaba asta, să nu ne mirăm că OTS sau Ruxx o să le vedem pe Netflix, cel mai probabil. E de înțeles că producțiile recent lansate au fost scoase la doar câteva luni distanță, e chiar strange treaba asta.

Edited by AlexFCSB4, 06 July 2022 - 07:41.


#1561
Sceleron

Sceleron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 05.12.2010
Pentru mine, de exemplu, nu neaparat doar productiile europene si ce mai e in discutie mai sus reprezinta problema.
Adevarata problema (pentru mine, repet) este ca oricate abonamente de Streaming, CATV ETC as face in Romania, in permanenta raman prizonierul unui maximum larg de tot de 1000 de titluri de filme. Oricum as coti-o, in nicio combinatie posibila eu nu am acces la niste productii bune sau rele, vechi sau foarte noi, celebre sau mai putin cunoscute, de arta sau maneliste samd, aici pot insira o gramada de criterii, singurul valabil 100% fiind ca as vrea sa le vad Posted Image
Inteleg ca drepturile de autor costa, imi dau seama ca exista costuri de toate felurile care duc la un pret mai mare al unui abonament scl. Bun, platesc abonamentul. Si? Unde vad si eu niste filme, totusi? Altele decat rumegusul mestecat pe toate platformele? Altele decat super-noutatile fara nicio poveste in scenariu (cam nepotrivit cuvant)?
Ca o ironie, cand HBO Max isi "greseste" setarile de locale, mai si vad la ce continut au altii acces. Asta asa, ca sa nu vina careva sa puna placa aia cu "nu exista cerere" pentru ce vrei tu...
Eu am abonamente la Max prin UPC/VDF. Azi, cand vorbim, nu cred ca as face un abonament separat la ei, si numai 5 lei daca ar costa.

LE: Mai nou au aparut si considerente ideologice in includerea sau nu a unor productii pe platforme, iar unele filme, mai ales alea mai vechi nu sunt corecte politic azi. Au inceput sa apara filme si seriale care "corecteaza" pana si istoria oficiala (dpdv al acestei... corectitudini). Etc.
Toti astia actioneaza dupa principiul "ce nu se vede nu exista", nedandu-si seama ca mai exista si principiul "fructului oprit"

#1562
p243df

p243df

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 26.10.2021
De aceea rămân fidel kodi!
Cand e una nu-i a doua, și tot așa. Încep sa își bata joc de noi!
Soluții există!

#1563
borhot

borhot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 16.05.2015
Am observat si eu acest fenomen, al unor filme si seriale vazute si revazute, care sunt plimbate de pe o platforma pe alta.

#1564
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,973
  • Înscris: 02.02.2008
scumpirea cu 4 lei, renuntarea la productii europene... ce mai urmeaza, reclame in aplicatie?

#1565
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,338
  • Înscris: 11.08.2019
Ce scumpire cu 4 lei?

#1566
Cosmin_Andrei

Cosmin_Andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,577
  • Înscris: 26.12.2015
Cred că se referă la scumpirea pachetului Maxpack la Vodafone.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate