Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

E cineva abonat la servicii care ofera carti audio?

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
lu_chus

lu_chus

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 02.07.2019
Salut, am vazut mai multe  reclame cu aplicatii care ofera audiobooks prin abonament. Cum mie imi place sa citesc  dar nu am niciodata timp sa o fac ma gandeam sa incerc si eu unul din serviciile astea. Are cineva dintre voi abonament la un serviciu de genul? Care ar fi pretul? Isi merita banii?

Edited by lu_chus, 10 July 2019 - 11:58.


#2
corsair40000

corsair40000

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 05.11.2017
salut, incearca Audible uk(8 lire lunar) , are cate carti vrei audio in engleza. in limba romana nu cunosc aplicatii sau preturi

#3
Mircel

Mircel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,427
  • Înscris: 01.10.2005
Vezi aici: https://beindependen.../?cn-reloaded=1

#4
d-ardeleanu

d-ardeleanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 12.02.2008
In Romania exista Bookster, care are si audiobook, plus (si pe Android) exista Scribd.

#5
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,541
  • Înscris: 16.03.2007
audible

#6
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017

 d-ardeleanu, on 10 iulie 2019 - 12:19, said:

In Romania exista Bookster, care are si audiobook, .

In Romania exista torrente  :)  Gasesti destule carti audio astfel.

#7
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
uite aici sute si sute de carti audio gratis: http://lectura-audio.blogspot.com/

#8
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,882
  • Înscris: 28.11.2006
Poti incerca si Librivox, e gratis si au carti din domeniul public, citite de voluntari (aici depinde de bafta, poti sa nimeresti unul ca citeste excelent, dar si unul pe care sa-ti fie greu sa-l intelegi). In romana nu cred ca aiba ceva, dar in engleza gasesti mii de carti din toate domeniile. Exista si aplicatie pe mobil, eu o folosesc pe naveta :D

#9
johnflorin

johnflorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 919
  • Înscris: 07.10.2009
Depinde in primul rand in ce limba citesti...Audible e excelent pt. continut in engleza si cartile sunt citite deseori de personaje f. interesante (Pet Sematary citit de Michael C. Hall e super!).

#10
lu_chus

lu_chus

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 02.07.2019

 johnflorin, on 15 iulie 2019 - 09:18, said:

Depinde in primul rand in ce limba citesti...Audible e excelent pt. continut in engleza si cartile sunt citite deseori de personaje f. interesante (Pet Sematary citit de Michael C. Hall e super!).
In engleza si cel mult italiana. In romana nu prea  cred ca as gasi. Da, Audible mi se pare interesant dar ma enerveaza ca iti dau numai o carte pe luna. La pretul abonamentului (15 dolari US sau 8 lire UK) mi se pare cam airea sa te limiteze asa, chit ca apoi cartea ramane a ta

#11
echoshoworacle

echoshoworacle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 21.02.2022
Eu sunt momentan la Voxa. E foarte facil de ascultat dar nu cred că o să rămân, prefer Play Books de la Google și FBRreader Premium pentru audio; m-am obișnuit cu vocea sintetică, fără intonație. Mai e și marele YouTube, YouTube Premium, pentru cărțile care sunt la liber.

#12
mario01ct

mario01ct

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 02.02.2023
eu am prins ofertele de Black Friday la Voxa si Audiotribe. Apar mereu carti interesante narate de actori.

#13
echoshoworacle

echoshoworacle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 21.02.2022

 mario01ct, on 29 noiembrie 2023 - 07:23, said:

eu am prins ofertele de Black Friday la Voxa si Audiotribe. Apar mereu carti interesante narate de actori.
M-a pus pe ganduri... Este un model foarte vulnerabil de a face business si cultura; tehnologia este o arma cu doua taisuri, mai ales tehnologia mai noua care tinde sa stearga diferenta intre real si copie. Va fi nevoie de reglementari si protectie legislativa serioasa, fara a impiedica progresul.

#14
nicolaeclaus

nicolaeclaus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 15.08.2011
Salut! cine este dispus sa imparta un abonament la voxa?

#15
drakke2010

drakke2010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 02.10.2004
Dezamăgit de Voxa; cărți importante din literatura clasică ei nu le au deloc sub formă de audiobook sau le au în rezumat.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate