Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 

Decizie alegere 2 roti

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005

 Evergreen, on 12 iulie 2019 - 11:46, said:

E ok Posted Image , dar ma mir ca nu ai inteles exact la ce s-a referit omul si mai ales ca a scris ca nu e la prima achizitie de felul asta... Posted Image
Eu am inteles, dar avand un prieten care s-a dus tocmai pt ca si-a luat motorul pt looks (R6) nu pt ceea ce avea nevoie si nivelul lui de skill, tind sa reactionez mai emotional.
Btw, Honda aia de 450 e si pe lista mea de moto ieftina pt oras si iesiri de 1-2 ore prin jurul orasului. E foarte faina, e a ta? O dai? :D

#20
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,922
  • Înscris: 09.12.2004
Emotional sau nu, omul a zis ca a mai avut moto (iar eu nu stiu de ce cere sfaturile astea) deci totusi nu e cazul de figuri.
Cind tu iti cumperi racheta la experienta zero e doar chestiune de timp pina crapi. Da, a mea e ieftineala ca nu are ABS, nu e de minim 750-1000 adica nepotrivita incepatorilor versati....

Nu o dau momentan...decit daca imi gasesc una mai veche ca asta, fara electromotor :D (totusi daca vrei cb450 sint citeva pe olx)

#21
Z3!_!S

Z3!_!S

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 30.09.2005
Chiar daca am mai avut, asta se intampla acum aprox 8-9 ani. Alta varsta, alte idei in capsor atunci(imi luasem CBR-ul si credeam ca e cea mai tare moto), desi conduceam in paralel un Vespa-ul de la job si era mult mai practic si vioi in traficul din Bucuresti(2T, 50cc, viteza maxima cu mine in sa nu depasea 65 cu avant).

Nehotararea mea vine din faptul ca mi-a placut ambele destul de mult atunci, desi acum nu as mai lua CBR pentru ca e prea mult pentru ce vreau eu(prea grea, destul de nervoasa dupa anumite ture si inutil de periculoasa , desi cuplul ala Posted Image .

Trebuie sa recunosc ca CB500 nu am condus, doar am vazut si consider ca e destul de potenta sa ma scoata si in afara orasului destul de rezonabil. Nu stiu insa cat de practic si cat inseamna intretinerea la asa ceva - comparativ cu scuterul( pe care, cat timp l-am avut - am bagat doar gaz si reviziile ieftine)

As inclina mai mult pentru pozitia incalecat decat sezut in sa.

#22
dan1001

dan1001

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 15.05.2017
Salut. imi iau riscul de a pune o intrebare la care multi vor stramba din nas  .... atoatestiutorii pandesc la toate colturile sa puna pe unul-altul la punct.  Ce maxi scuter ar fi pretabil pentru drumuri lungi? Ma refer la drumuri munte/mare/ 2-3k km la o tura. Posted Image

#23
bani002

bani002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 780
  • Înscris: 03.11.2006
Pai cred ca depinde foarte mult de buget.
Știu pe cativa care fac asa ceva cu Nmax, Burgman.
Dacă îți permiți, poți sa iei T-max, cred ca ar merge foarte bine la ture lungi!

#24
dan1001

dan1001

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 15.05.2017

 bani002, on 25 iunie 2022 - 17:02, said:

Pai cred ca depinde foarte mult de buget.
Știu pe cativa care fac asa ceva cu Nmax, Burgman.
Dacă îți permiți, poți sa iei T-max, cred ca ar merge foarte bine la ture lungi!
am vazut acum cativa ani la Balea niste polonezi ...italieni... nu mai stiu, cu scutere din astea mari si ma gandeam : de ce nu? Mi-am iesit din mana cu motoarele....n-am mai condus una de 20 de ani....cred ca nu mai stiu nici sa selectez vitezele ca sa risc s-o iau de la capat cu reanvatatul.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate