Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Digi a lansat serviciile 5G

* * * * - 6 votes
  • Please log in to reply
6846 replies to this topic

#4015
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,672
  • Înscris: 21.03.2005
Ai "batut" drumul pana la Oradea? Local cat se duce?


#4016
IaBaDaBadU

IaBaDaBadU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 05.05.2022
Ce soi de 5g o mai fi si asta 😆 soi rau

Attached Files



#4017
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,141
  • Înscris: 04.02.2011
Indoor la Timișoara vizavi de Dedeman 1.

Attached Files



#4018
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,141
  • Înscris: 04.02.2011
Sunt curios cum au ajuns cu vitezele așa de jos, și la Vodafone au scăzut dar nu în halul acesta.

Din păcate, cartela fiind în Oppo, nu am putut investiga mai mult, pe iPhone ai meniul de netmon accesibil, nu știu cum o fi pe Oppo.

#4019
gigabiter

gigabiter

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 18.11.2018
National Arena, 5G nou pus in functiune cred....

Attached Files



#4020
yblu

yblu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,584
  • Înscris: 30.08.2006

View PostMELODY, on 04 aprilie 2023 - 22:38, said:

Eu am 3E luna, la Digi. Cu tot ce are. Si roaming, si minute internationale, etc.
https://www.digi.ro/...bila/abonamente
Eu vad doar un abonament cu 300min pentru oricine vrea sa ia!
Cel nelimitat il exclud ca trebuie 5 luate ca sa scada la 3E/luna.
Asadar Optim 3 are de toate......insa unele's putine(300min nationale).....niciun SMS national....dar na poate nu e nevoie!

View PostMELODY, on 04 aprilie 2023 - 22:38, said:

Si un pic de 5G, asa, ca flavor.
Clar....flavor! Acoperirea 5G Digi VS a celor 2 granzi e cam....egala cu zero! Sincer acum! Plus ca uneori esti langa site si nu prea intra/trebuie sa ii mai dai cate una alta la telefon(poate o fi el de vina....in cazul meu....dar interesant ca nu cere din astea cu SIM ORO/VDF).
Daca mai continua T cat de cat sa converteasca statii la N1....da va trece pe 4 Digi la nivel de 5G!
Dar.....flavor! Stam si fara!

View PostMELODY, on 04 aprilie 2023 - 22:38, said:

De ce? Pentru ca la 3E, Digi imi da TOT ce am nevoie, nelimitat national, internet suficient si rapid, acoperire, roaming, minute internationale. Mai nou si 5G, dar care nu se pune si nu simti nevoia de 5G.
Nu se leaga cu ce am pus mai sus! Asadar ori ai 5/ori esti pe un cont de familie/rude/prieteni....ori ai OPTIM3 care nu e nelimitat national!
Sau poate il ai pe cel rural....da mai e si asta....dar nu prea e o oferta pentru tot poporul/pentru oricine!

View PostMELODY, on 04 aprilie 2023 - 22:38, said:

Au VoWifi pe Android. Au VoLTE.
Merge ok VoWIFI?
Nu mai sunt probleme cu apelurile sau mai bine zis calitatea lor la anumite ore de ex? Drop call din senin...etc?

View PostMELODY, on 04 aprilie 2023 - 22:38, said:

Calitate.
Poti defini te rog ce anume bagi aici?
Eu mai circul asa prin tara! Intr-adevar tot creste acoperirea lor(in unele judete mai repede/mai mult....in altele mai greu)....dar e cam durere cand ajungi in 2G cu un apel vocal! Poti incerca si tu! Langa site mai e cum mai e(dar acolo ai VOLTE nu?)....insa cand semnalul e slab....oh da...intoarcere in timp.

View PostMELODY, on 04 aprilie 2023 - 22:38, said:

Si un suport tehnic nonstop, pe chat, email, pe telefon, sau suport pe teren si in weekend si pana seara tarziu.
Da corect....au suport nu am ce sa zic(si raspund instant)....dar daca reteaua merge/serviciile sunt ok....nu am nevoie de suport sincer!

View PostMELODY, on 04 aprilie 2023 - 22:38, said:

Fiecare cu nevoile lui, da.
De ce as da mai multi bani la Orange sau alt operator?
S-au dus de mult vremurile "premium"..
Este foarte corect si foarte bine ca ai gasit serviciul care pentru tine este ok. Nu are sens sa se transforme zona asta in versus....dar strict ca si utilizator extern cautand o oferta in jurul a 5E/luna(un serviciu nu 5, luat fara alte obligatii si buletin de rural etc) raman la pararea ca exista oferte pe piata care deja fac multa concurenta Digi (cu nelimitat complet la GB, cu SMS national, cu 5G care acopera mai mult, cu unele codecuri vocale in retea/intre retele care ajuta, cu o densitatea mai mare a statiilor in anumite cladiri etc). Ok poate va veni cineva care nu merge la oras....acolo in blocurile alea de birouri unde NU SE lucreaza(ca vorba aia nu iese nimic in spate/pe cos/pe CF uzinala)....dar poate va da niste SMS-uri nationale? Ok nu da nici de alea....dar de vorbit vorbeste la telefon.....atunci poate ca acele codecuri(nu zic neaparat de EVS dar macar WB pe 2G) conteaza!

View PostMELODY, on 04 aprilie 2023 - 22:38, said:

Cand ii vad pe unii useri cum se lauda sau plang pe forum ca au reusit sau nu sa prinda vreo oferta la Orange sau Vodafone... mi-e mila de ei. De toti. Ca sunt atat de blocati in chestia asta cu "retentie, oferte"...
Sa obtii la 2-3 Euro da trebuie putin efort insa deja exista la putin peste 5E la unul dintre granzi iar la celalalt la 6E(judet in care e leader si 5E in care nu e leader) oferta. Ok trebuie pusa de o portare(mare branza am fugit cateva zile in alta retea pe prepay si dupa vin inapoi). Ofertele de mai sus sunt pentru tot poporul!
In fine....deja am deviat de la serviciile Digi 5G!.
N78 N Rompetrol Divia 9 Cavalerie:
Attached File  Screenshot_2023-03-10-01-19-17-843_org.zwanoo.android.speedtest.jpg   59.07K   43 downloadsAttached File  Screenshot_2023-03-10-01-19-55-323_org.zwanoo.android.speedtest.jpg   48.77K   26 downloadsAttached File  Screenshot_2023-03-10-01-20-44-512_org.zwanoo.android.speedtest.jpg   48.86K   19 downloads
VS parcare EURO(intre sectoare):
Attached File  Screenshot_2023-03-09-23-10-25-642_org.zwanoo.android.speedtest.jpg   64.97K   26 downloadsAttached File  Screenshot_2023-03-09-23-11-08-727_org.zwanoo.android.speedtest.jpg   48.8K   18 downloadsAttached File  Screenshot_2023-03-09-23-12-25-410_org.zwanoo.android.speedtest.jpg   48.75K   15 downloadsAttached File  Screenshot_2023-03-09-23-13-45-938_org.zwanoo.android.speedtest.jpg   48.34K   18 downloadsAttached File  Screenshot_2023-03-09-23-14-34-954_org.zwanoo.android.speedtest.jpg   51.92K   13 downloads

Edited by yblu, 11 April 2023 - 19:01.


#4021
vmoraru

vmoraru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 21.02.2009
DON e 3 euro la 4 abonamente. Fără sa negociezi sau sa faci cerere de portare sau alte cele.
Dar oferta standard e 5 euro, ai dreptate. Ce ai la alții la oferta standard la 5 euro?

#4022
yblu

yblu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,584
  • Înscris: 30.08.2006
@vmoraru.....mersi! Am ratat eu! Intr-adevar la 4 abonamente e 3 euro! Mea culpa! Dar tot sunt 4! Daca esti singur/vrei doar pentru tine?
Revenind:
->op A:nelimitat voce national/SMS/internet+600 min international+5.6GB SEE.Portare+migrare prepay.6E/luna.Posibil la 5E in unele judete, dar nu pun la socoteala fiindca deja e ceva regional.
->op B:nelimitat voce national/SMS/internet+300 min international+5.14GB SEE.5.5E/luna.Portare.Poate merge si migrare Prepay(nu stiu)
->op C:nelimitat voce national/SMS/internet+100 min international+fara GB SEE.
Asadar la 5E nu ai nimic(sau nu am gasit eu) insa 50c variatie mie nu mi se pare mult(nu iei o bere/paine ok.....sau nici macar 2 tigari mai ok).

Edited by yblu, 11 April 2023 - 19:24.


#4023
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,657
  • Înscris: 06.03.2004
Da,ai ratat si daca te apuci sa faci apologia T N1 DSS pe ce spectru alocat,deja discuția nu mai are rost tind cont de faptul că știi foarte bine subiectul.

#4024
IaBaDaBadU

IaBaDaBadU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 05.05.2022
Digi e imbatabil in roaming. In rest slabut. Dar face exact cat costa, mai putin nelimitat la 5euro, care e enorm la ce ofera.

#4025
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,360
  • Înscris: 03.04.2004
Tocmai nelimitat ul ala la 5 euro i-a fortat pe ceilalți sa vina cu nelimitat ul lor mai jos, altfel...

Ia sa vezi cum e sa dai 80+ euroi la nelimitat in DE pe banda maxima de 300 Mbbps (5G inclus) si-ti mai trag si FUP din cand in cand cand faci spike-uri prea mari de trafic.

#4026
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,672
  • Înscris: 21.03.2005

View Postyblu, on 11 aprilie 2023 - 18:53, said:


Merge ok VoWIFI?
Nu mai sunt probleme cu apelurile sau mai bine zis calitatea lor la anumite ore de ex? Drop call din senin...etc?


Eu mai circul asa prin tara! Intr-adevar tot creste acoperirea lor(in unele judete mai repede/mai mult....in altele mai greu)....dar e cam durere cand ajungi in 2G cu un apel vocal! Poti incerca si tu! Langa site mai e cum mai e(dar acolo ai VOLTE nu?)....insa cand semnalul e slab....oh da...intoarcere in timp.

Da corect....au suport nu am ce sa zic(si raspund instant)....dar daca reteaua merge/serviciile sunt ok....nu am nevoie de suport sincer!

Este foarte corect si foarte bine ca ai gasit serviciul care pentru tine este ok. Nu are sens sa se transforme zona asta in...

Sa obtii la 2-3 Euro da trebuie putin efort insa deja exista la putin peste 5E la unul dintre granzi iar la celalalt la 6E(judet in care e leader si 5E in care nu e leader) oferta. Ok trebuie pusa de o portare(mare branza am fugit cateva zile in alta retea pe prepay si dupa vin inapoi). Ofertele de mai sus sunt pentru tot poporul!
In fine....deja am deviat de la serviciile Digi 5G!.
...
VoWifi merge... cred. Cum merge. Spre deosebire de ORO care te taxeaza si in conferinte nationale, VoWifi merge si in Roaming la Digi.
Avem si 5G in Roaming la Digi, nu doar umbra aia nationala. Adica e mai serios "5G-ul lui Digi" in Roaming decat in Ro.

Asta cu "efort" ca sa obtii cativa euro mi se pare nitel umilitor. Pentru cei care se milogesc. Sigur ca cei mai multi au ochelari de cal.

Am mai zis, matematica (aritmetica, de fapt), poate face oricine.
Si matematica mea, @yblu, imi arata ca la 3-4 euro am abonamentele la valoarea asta de ANI de zile...

Nu stiu cum a reusit Digi sa tina acest pret din 2014 incoace... nu sunt decat 9 ani x 12 luni...

Asadar nu e o problema de cativa euro, fie ei si 1-2-3-4-5, in plus fata de cat dau la Digi. Chiar nu ar fi o problema, daca, repet, as vedea un abonament similar cu tot pachetul de servicii in spate, suport, roaming in afara see, demnitate, etc.

Calitate? Pai de ani de zile prin zonele unde am mers in Ro merge Digi f bine. Asa definesc eu calitate.

Iar cel mai recent, in localitatea (semi-turistica) Magura, urci dinspre Zarnesti, sus, pe platou, merge 4G-ul de la Digi foarte bine.
In conditiile in care Orange are un 3G inutilizabil si un 4G aproape la fel de inutilizabil (daca il ai si pe ala).

Iar la mine acasa, mai comut uneori pe Yoxo (ca am activat gratis abonamentul cu 5G la 39rom (7.8eur), si cand vad cum "cade" in 3G - rezultatul fiind trafic de date zero, imi aduc aminte de ce tin yoxo doar ca back-up, nu ca numar principal si de ce sunt la fel de incantat de Digi (cu sau fara 5G) asa cum am fost in decursul anului 2014 cand am mutat mai multi membri ai familiei pe Digi, plus marea majoritate a prietenilor sau rudelor mai indepartate.

Am zis anterior, nu as renunta la Digi nici pentru un abonament gratis de la alt operator, in conditiile in care calatoresc frecvent in Ro si in afara tarii.

Iar suportul ala pe care (pare) ca vrei sa il demonetizezi nitel, face toti banii atunci cand ai nevoie de el. Si faptul ca este non-stop mi se pare exceptional. Si de bun simt. Prin opozitie, suportul precar de la ceilalti operatori, mi se pare o jignire pentru abonati.
Nu reiau aici ce jale e pe yoxo cand ai o problema, e un topic dedicat pe aria Orange unde mi se confirma de peste 1 an ca yoxo nu poate fi numar principal.

#4027
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postclader, on 11 aprilie 2023 - 19:23, said:

Da,ai ratat si daca te apuci sa faci apologia T N1 DSS pe ce spectru alocat,deja discuția nu mai are rost tind cont de faptul că știi foarte bine subiectul.
Ce imi e 5G la Digi, ce imi e la T, aceeasi mancare de peste, daca vreau 5G mai am doua alternative serioase :)

#4028
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,657
  • Înscris: 06.03.2004
E clat cât de bine te pricepi.Digi nu  are extins serviciul, dar nu suporta comparație implementarea 5G Digi cu DSS ul amărât de la Telekom.

Edited by clader, 12 April 2023 - 11:01.


#4029
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am testat destul in Brasov, intr-o singura zona am vazut 300mbps, in rest, sub 100, si nu era semnalizare, ci atat duce reteaua, bine, asta cand intra acel 5G :)
Nu ii compar, ci amandoi sunt la fel de slabi la acoperire, eu nu am specificat nimic legat de viteze :D

#4030
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,360
  • Înscris: 03.04.2004
SISO sau 2x2 tot la 200 Mbps sta, in cauzl de fata N78 cupleaza maxim 2x2, 4x4 s-a pierdut pe undeva.

GiF

Attached File  20230412_200334.gif   34.36MB   66 downloads

Screenshot

Attached File  Screenshot_20230412_144034_Service mode RIL.jpg   134.33K   58 downloads


In Piata Palatului:
Attached File  20230412_144304.jpg   159.26K   88 downloads

#4031
gigabiter

gigabiter

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 18.11.2018
Ce este cu uploadul asta anemic?

Attached Files



#4032
gigabiter

gigabiter

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 18.11.2018
Asa ceva...

Attached Files



Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate