Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

intimitate la casa

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#1
quantico2708

quantico2708

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,148
  • Înscris: 15.07.2008
Planuiesc sa construiesc o casa sau sa cumpar una insa am o problema .
Nu ma impac cu gandul ca vecinul / vecinii ar putea vedea  la mine in curte sau gradina. E o chestie personala .

Daca ai vecini cu case pe parter e simplu : gard de 2m (se pare ca 2m e limita de inaltime la gard) si gata.

Dar ce as putea face daca am un vecin care are P+1 si la etaj are un balcon. Chiar si cu retragerea cladirii lui de 2-3m,  el cand iese pe balcon are nivelul vizual la 6m si 3m retragere fata de proprietatea mea .


Ce as putea face in aceasta privinta ?

#2
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,497
  • Înscris: 13.10.2010
Bolta din diverse plante.

#3
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 01.11.2005
Faci casa in camp...
Ce te faceai daca erai ca mine sa nu ai gard deloc si casa exact langa trotuar/sosea principala si tot ce trece sa vada in curtea ta ???

Edited by tehnics, 27 June 2019 - 08:55.


#4
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 23.10.2006
Iti cumperi un teren de cativa zeci de mii de metri patrati si nu se mai uita nici un vecin la tine in casa....Posted Image

#5
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,526
  • Înscris: 05.06.2009
si ai impresia ca vecinul ala n-are altceva mai bun de facut decat sa stea non-stop pe balcon, sa te spioneze pe tine, sa vada ce faci sau daca umbli dezbracat prin casa sau curte ?

#6
Freak404

Freak404

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 985
  • Înscris: 29.01.2008
Iti faci casa pe modelul asta, dar nici asa nu scapi ca te vad americanii prin satelit.

Attached Files


Edited by Freak404, 27 June 2019 - 09:05.


#7
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,528
  • Înscris: 20.10.2006
Poti face gard si de 4-5 metri. Sau alte variante. Dar vezi ca exista si drone.

#8
Cool_Kick

Cool_Kick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 06.09.2017
Fa-ti casa si curtea in subteran.

#9
Un-ZeU

Un-ZeU

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,791
  • Înscris: 23.09.2011
vrei sa umbli cu matangala goala prin curte ,si ti-e  rusine ca te vad vecini  este?  
pai nu prra ai ce face ca poa sa te prinda in poza si din satelit , si dca iti iei teren de 10 mii m si tot poate sa se uite unu care are casa parte +2

 Cool_Kick, on 27 iunie 2019 - 09:11, said:

Fa-ti casa si curtea in subteran.
tare asta:)))

#10
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

 quantico2708, on 27 iunie 2019 - 08:47, said:

Planuiesc sa construiesc o casa sau sa cumpar una insa am o problema .
Nu ma impac cu gandul ca vecinul / vecinii ar putea vedea  la mine in curte sau gradina. E o chestie personala .

Daca ai vecini cu case pe parter e simplu : gard de 2m (se pare ca 2m e limita de inaltime la gard) si gata.

Dar ce as putea face daca am un vecin care are P+1 si la etaj are un balcon. Chiar si cu retragerea cladirii lui de 2-3m,  el cand iese pe balcon are nivelul vizual la 6m si 3m retragere fata de proprietatea mea .


Ce as putea face in aceasta privinta ?

Chilie.

#11
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Cu exceptia unei bolte vegetale (o vie, de exemplu) sau plantarea de copaci nu prea vad ce ai putea face.

Mai bine planteaza copaci la 1-2 m distanta unul de altul (ca o liziera) si peste ani nu vei avea probleme cu vizibilitatea. Pana atunci pune niste draperii in casa si asta e.

La mine (stau la bloc) vecinul (sta la casa) are plantat un cais si vara imi ofera intimitate perfecta (coroana pomului este mai mare decat ferestrele si nu se vede nimic, nici de la vecinul de peste dua case, care are etaj).

#12
unupeaici

unupeaici

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 13.07.2008
La ce echipamente cu zoom sunt cred ca nici 10.000 mp nu iti ajung. Daca ne mai gandim si la drone ... nu mai are rost sa discutam. Varianta oameni normali, gard din tuia, des. In 3-4 ani ajutate plantele cu stimulent de crestere ajung la 3 metri. Ai intimitate pe orizontala. Pe verticala doar daca iti faci toata curtea doar bolta de vita de vie.

#13
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
https://ortodoxia.me...ntitled-4-1.jpg

Alternativa e să îți lași părul pubian să crească plete și să umbli în puțulica goală. Nu va vrea nici dracu să se uite la tine.

#14
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018

 corinadaniela, on 27 iunie 2019 - 08:59, said:

si ai impresia ca vecinul ala n-are altceva mai bun de facut decat sa stea non-stop pe balcon, sa te spioneze pe tine, sa vada ce faci sau daca umbli dezbracat prin casa sau curte ?
Da, sunt unii care exact asta fac, stau si se holbeaza la vecini iar apoi barfesc cu altii ce au facut acestia, fiecare gest mic pe care l-au vazut este analizat si criticat.
Recunosc ca si eu fac deseori asta, e si cam inevitabil - fix in fata blocului meu este o mega-vila, pe care nu am cum sa nu o vad in fiecare zi cand ma uit pe geam si observ tot ce fac oamenii de acolo.

#15
Freak404

Freak404

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 985
  • Înscris: 29.01.2008

 PopaXXX, on 27 iunie 2019 - 09:25, said:

Da, sunt unii care exact asta fac, stau si se holbeaza la vecini iar apoi barfesc cu altii ce au facut acestia, fiecare gest mic pe care l-au vazut este analizat si criticat.

Sau ar putea sa te doara fix la temelie ca te critica aia. Cine crede ca poate sa opreasca gura lumii trebuie sa ii lipseasca cel putin juma de creier.

#16
Webbbob

Webbbob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 22.03.2019
pana cresc plantele poti sa pui plasa de camuflaj https://www.military...uflaj-1010.html

#17
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,051
  • Înscris: 02.09.2005

 quantico2708, on 27 iunie 2019 - 08:47, said:

Ce as putea face in aceasta privinta ?

ramai la bloc

#18
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,528
  • Înscris: 20.10.2006
Ce o fi obiceiul asta sa stea unii dezbracati nu stiu.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate