Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Intalnire cu un tip de pe tinder ...

Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...
 salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€

ICC/ICM soft monitorizare si cont...
 Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?

Intrebare motor auto
 Opel Astra K

Romania - tara formelor fara fond?

Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge
 

Doom Patrol ( 2019 - )

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,871
  • Înscris: 10.12.2006
Ce mi-a placut la serialul asta e ca mitologia e originala si asta o face interesanta, oamenii au preferat sa nu faca ca restul care pocesc mitologia crestina sau nordica. Chiar si American Gods, care au abordat intr-un mod inedit mitologia, nu fac decat sa construiasca pe ceva deja existent.
In serialul asta nu stiu daca am auzit nici macar o data mentionandu-se Dumnezeu sau Diavolul sau Thor si alte prostii.

Ca nivel de productie nu e HBO, dar e o serie care pe mine m-a distrat si consider ca merita nota 8.

https://www.imdb.com/title/tt8416494/

#2
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Am vazut toate episoadele - destul de interesant.
Bunicele personajele si interpretarea.
Realizate bine efectele speciale.
Singura chestie care m-a deranjat nitel a fost spusa chiar de personajul negativ - Mr. Nobody -  o multime de episoade s-au axat pe dezvoltarea personajelor si poate, mai putin pe actiunea in sine - disparitia Sefului.
Dar au fost destul de alerte episoadele, nu te plictisesti.

#3
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,871
  • Înscris: 10.12.2006
M-am intrebat si eu daca nu era misto sa fi fost seful cu ei, dar episoadele de pe final explica de ce a fost mai bine asa :)

Au construit un mister care nici nu stiam ca e mister, si au reusit sa creeze un inamic credibil si sarmant.

[ https://media.giphy.com/media/l2FcbkzPARGvpFIIUL/giphy.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,882
  • Înscris: 06.01.2008

View PostMizu, on 21 iunie 2019 - 13:45, said:

Ce mi-a placut la serialul asta e ca mitologia e originala si asta o face interesanta, oamenii au preferat sa nu faca ca restul care pocesc mitologia crestina sau nordica. Chiar si American Gods, care au abordat intr-un mod inedit mitologia, nu fac decat sa construiasca pe ceva deja existent.
In serialul asta nu stiu daca am auzit nici macar o data mentionandu-se Dumnezeu sau Diavolul sau Thor si alte prostii.
Ca nivel de productie nu e HBO, dar e o serie care pe mine m-a distrat si consider ca merita nota 8.
Nu cred ca au mai fost pana acum ecranizati (poate doar au aparut trecator in ceva seriale animate), si au aparut intr-un singur episod al serialului Titans. De asta par originali, cand de fapt personajele exista de prin anii '60.
Cel mai interesant personaj mi s-a parut 'Crazy Jane' (jucat de frumoasa Diane Guerrero).

Din pacate nu am avut ocazia sa vad toate episoadele, dar trebuie sa-l reiau cat de curand.

#5
andipanda

andipanda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 01.11.2010
Eu nu stiu, dar pasiunea pt. filme cu supereroi vine de la pasiunea pt.jocurile video, unde ai optiunea sa fii nemuritor?
Am impresia ca filmele incep sa se imparta in doua: cele care pot fi transpuse pe calculator sau invers si asa numitele filme artistice clasice.

#6
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,871
  • Înscris: 10.12.2006
Pasiunea pentru filmele cu supereroi vine de la nevoia omului de a descoperi si invata lucruri noi, de a visa la lucruri grele de atins, doar asta ne-a adus asa departe ca specie.

Nu toti eroii sunt nemuritori.

#7
andipanda

andipanda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 01.11.2010
Mare e gradina Domnului.

#8
razvan1986

razvan1986

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 20.04.2007
interesant, dar daca nu e Chernobyl nu ne intereseaza :)))

#9
oreg

oreg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 17.09.2007
Am ajuns la episodul 5, fata de Titani dupa parerea mea e mult mai bun. Gay sunt, negri sunt, astept asiaticii sa fie total corect. Nota 7/10 din partea mea.

Edited by oreg, 03 July 2019 - 09:18.


#10
AxelRo

AxelRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,089
  • Înscris: 21.09.2006
Disponibil pe HBO GO!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate