Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz
 EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost
 De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice
 Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea
 

Diavolul chiar se crede mai destept ca Dumnezeu!

* - - - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
65 replies to this topic

#19
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019
Mai eu am vorbit cu diavolu alalteieri si tot la fel era....asa cum il stim toti...n-am vazut nimic schimbat la el..Posted Image
Si dumnezeu era la fel....Posted Image
Cat despre tine..fara suparare dar ai probleme grave....de unde le scoateti oameni buni?De unde?N-ai de gand sa faci si un film?Ca tot ai prea multe idei.

Topicul se inchide in 3,2,1....

Edited by Crbl2001, 05 June 2019 - 15:55.


#20
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 Crbl2001, on 05 iunie 2019 - 15:55, said:

Mai eu am vorbit cu diavolu alalteieri si tot la fel era....asa cum il stim toti...n-am vazut nimic schimbat la el..Posted Image
Si dumnezeu era la fel....Posted Image
Cat despre tine..fara suparare dar ai probleme grave....de unde le scoateti oameni buni?De unde?N-ai de gand sa faci si un film?Ca tot ai prea multe idei.

Topicul se inchide in 3,2,1....

De fapt n-ai vorbit cu nimeni, dar mai destept ca Dumnezeu te crezi...

#21
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015

 Dorel666, on 05 iunie 2019 - 14:59, said:

Pentru ca sunt sincer, nu-mi bat joc de nimeni si respect pe toata lumea, nu sar niciodata calul iar daca, prin exceptie, o mai fac, atunci accept ca am fost  prost si-mi merit pedeapsa. Oricum, pana sa invat lucrurile acestea, mi-am luat si ban. Pe userul tudorel666.
deci esti clona.

#22
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,126
  • Înscris: 29.01.2016

 karax, on 05 iunie 2019 - 15:47, said:

nu...sunt singur la parinti
Din ce stii tu...


Cat despre diavol, pentru cei casatoriti, se stie, stam cu diavolul in casa si il cunoastem f bine !!!Posted Image

Edited by Magicwisewolf, 05 June 2019 - 16:07.


#23
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 business11, on 05 iunie 2019 - 15:05, said:


Mai Dorel sau Tudorel, hai sa vorbim si noi ca doi adulti. Ce naiba doresti sa realizezi prin postarea unor lucruri de acest gen, tu chiar ai impresia ca cineva raspunde serios? Nu inteleg, in loc sa pui mana pe o carte sa citesti ceva care sa te dezvolte psihic, chiar asa o ti pe a ta cu diavolul si stiu eu ce.

In topicul acesta doresc sa stabilesc daca diavolul chiar se crede mai destept ca Dumnezeu si de aceea a cazut din cer, in fond el fiind ”sincer”. Ca niciun nebun nu este cu adevarat nebun, daca nu crede in nebunia lui. Dumneata ce parere ai despre diavol? Este ca se crede mai destept ca Dumnezeu?

 Magicwisewolf, on 05 iunie 2019 - 16:06, said:

Din ce stii tu...


Cat despre diavol, pentru cei casatoriti, se stie, stam cu diavolul in casa si il cunoastem f bine !!!Posted Image

Daca ne-am cunoaste foarte bine pe noi insine, l-am sti si pe diavol...

#24
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,965
  • Înscris: 13.07.2011
eu muritor de rand, cum as putea sa iti raspund eu tie la o intrebare atat de divina? In primul rand raspundemi tu mie la intrebarea, exista Dumnezeu si Diavol?

#25
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 business11, on 05 iunie 2019 - 16:28, said:

eu muritor de rand, cum as putea sa iti raspund eu tie la o intrebare atat de divina? In primul rand raspundemi tu mie la intrebarea, exista Dumnezeu si Diavol?

De vreme ce m-am ciocnit si ma ciocnesc, personal si zilnic, de amandoi, eu zic ca exista.

#26
Fjell

Fjell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 21.08.2012
Ai incercat un pahar cu vin, o mana pe piciorul unei femei, al doilea pahar cu vin si ceva ganduri diferite ? Sa vezi ce nebunie il cuprinde pe nea diavolu' asta ! Dorele, nastere-evolutie-moarte !!! Atat !
Daca te lasi imbatat de ce iti spune pastorul pe care-l asculti ca pe un idol, ajungi in Iadul de care tot pomenesti de ceva ani.

#27
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019

 Dorel666, on 05 iunie 2019 - 16:00, said:



De fapt n-ai vorbit cu nimeni, dar mai destept ca Dumnezeu te crezi...
De fapt ma cred mai prost decat altii,cum de fapt si sunt.
Si oricum  nu ai dreptul sa judeci pe nimeni.Intai uita-te la ce topicuri de tot rasul deschizi si apoi comenteaza.
Dupaia mai vorbim.

#28
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,965
  • Înscris: 13.07.2011

 Dorel666, on 05 iunie 2019 - 16:31, said:


De vreme ce m-am ciocnit si ma ciocnesc, personal si zilnic, de amandoi, eu zic ca exista.

cum adica, povesteste-mi si mie unde ii intalnesti, cum arata, cum se comporta.

#29
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 Crbl2001, on 05 iunie 2019 - 16:41, said:

De fapt ma cred mai prost decat altii,cum de fapt si sunt.
Si oricum  nu ai dreptul sa judeci pe nimeni.Intai uita-te la ce topicuri de tot rasul deschizi si apoi comenteaza.
Dupaia mai vorbim.

Dar nu te crezi mai prost decat mine... De aceea de mine poti sa faci misto, pe cei despre care te crezi mai prost ii respecti.

 Fjell, on 05 iunie 2019 - 16:32, said:

Ai incercat un pahar cu vin, o mana pe piciorul unei femei, al doilea pahar cu vin si ceva ganduri diferite ? Sa vezi ce nebunie il cuprinde pe nea diavolu' asta ! Dorele, nastere-evolutie-moarte !!! Atat !
Daca te lasi imbatat de ce iti spune pastorul pe care-l asculti ca pe un idol, ajungi in Iadul de care tot pomenesti de ceva ani.

Vin nu pot sa beau, ca ma doare capul imediat, iar femeile imi plac, dar pana acum am dat doar de proaste. Daca stii una inteligenta si fara inhibitii (desi este pleonasm ca, daca-i desteapta, nu are inhibitii), atunci da-mi numarul ei.

 business11, on 05 iunie 2019 - 16:42, said:


cum adica, povesteste-mi si mie unde ii intalnesti, cum arata, cum se comporta.

In capul si trupul meu sunt amandoi. Ca la oricare alt om, dealtminteri.

#30
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,965
  • Înscris: 13.07.2011
ok, la mine nu e nici unul nici altul, acum nu stiu la care dintre noi doi este problema....

#31
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 business11, on 05 iunie 2019 - 16:50, said:

ok, la mine nu e nici unul nici altul, acum nu stiu la care dintre noi doi este problema....

Bineinteles ca la mine! Dumneata culca-te pe urechea ca esti ”perfect”...

#32
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011

 Fjell, on 05 iunie 2019 - 16:32, said:

Ai incercat un pahar cu vin,

Dorel a furat damigeana si nu va prindeti.

#33
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,737
  • Înscris: 30.08.2017
Eu cred ca diavolul e ok de felul Sau, dar nu prea e inteles. Individul pare mai ancorat in realitate, daca facem comparatie cu Celalalt. Daca luam, de exemplu, prea-curvia si desfraul, interzise de Unul si promovate de Celalalt vedem ca e o contradictie puternica intre ce ne dorim noi, oamenii, si ce vrea Cel care detine cheia la Rai. Care Rai, la cum sta treaba, s-ar putea sa fie o zona de plictiseala eterna.

#34
CrytoS

CrytoS

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 01.06.2019
Dorele,vezi ca te cauta Dumnezeu la telefon...a sunat cu taxa inversa de la Mecca...

#35
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019

 CrytoS, on 05 iunie 2019 - 18:34, said:

Dorele,vezi ca te cauta Dumnezeu la telefon...a sunat cu taxa inversa de la Mecca...
N-are timp.E ocupat.Vorbeste cu dracu.

#36
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 george_alexandru, on 05 iunie 2019 - 17:13, said:

Eu cred ca diavolul e ok de felul Sau, dar nu prea e inteles. Individul pare mai ancorat in realitate, daca facem comparatie cu Celalalt. Daca luam, de exemplu, prea-curvia si desfraul, interzise de Unul si promovate de Celalalt vedem ca e o contradictie puternica intre ce ne dorim noi, oamenii, si ce vrea Cel care detine cheia la Rai. Care Rai, la cum sta treaba, s-ar putea sa fie o zona de plictiseala eterna.

Asta ziceam si eu, ca diavolul este un baiat Ok. Mai bine zis, ar fi, daca nu s-ar crede mai destept decat este de fapt.
Cat priveste relatiile cu femeile, Dumnezeu nu le interzice, dimpotriva, pentru asta a facut femeile, ca barbatii sa se bucure de ele. Dar nu-i place cand ni le furam unul altuia! Deci, poti avea cate femei doresti, cata vreme nu iei femeia altuia.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate