Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
24h2 pe release?

Intrebare motor auto

Opel Astra K

Probleme sistem audio mașina
 Radio care se incinge

problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardul si bacsisul
 Primire bani din Danemarca prin N...

Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...

Renovare balcon
 installation has failed there was...

Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...

Sursa stereo -> amplif mono
 

incident auto

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
callin_27

callin_27

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 09.03.2006
Pe data de 13 ian am avut un incedent auto  in urma caruia m-am ales cu oglinda stanga sparta.Mai concret geamul oglinzii a fost spart. Cum era firesc m-am deplasat la politie  impreuna cu  cei care au provocat incidentul. Aici totul a fost normal.S-a stabilit cine e vinovat , s-a intocmit un proces verbal, cei ce au fost vinovati au recunoscut insa eu acum trebuie sa-mi recuperez pe asigurarea  (RCA)  celui vinovat valoarea oglinzii schimbate. Nici pana in momentul de fata  nu mi-am recuperat contravaloarea (800 000  lei vechi ) a oglinzii cumparate. Motivul : cei de la UNITA  au ajuns la concluzia ca oglinda era crapata in momentul impactului lucru care nu este adevarat. Intradevar am niste urme pe spoilerul  fata, urme facute intr-o parcare.
Ma intreb oare mai am sanse sa-mi recuperez banii?
Mentionez ca am avut si un martor in masina.Se poate lua o asemenea decizie fara declaratia martorului ?
Multumesc

#2
madrian70

madrian70

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.04.2005
[Limita minima de despagubire este de 1.000.000 lei. Trebuia sa iei banii de la vinovat.

#3
callin_27

callin_27

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 09.03.2006
In prima faza asa am avut intentia.Impreuna ne-am deplasat la un magazin de piese auto insa fiind ora tarzie era inchis. De fapt pe el nici nu prea l-a afectat intrucat masina este in leasing  si ara Casco inclus in rata. El si- a reparat oglinda pe acest tip de asigurare.Constat ca e mai usor sa lovesti pe altcineva decat sa fii tu lovit.
Multumesc.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate